Skocz do zawartości

Kamper -prywatny wynajem - portal szukam


goyana17

Rekomendowane odpowiedzi

Ogółem potwierdzam z tym ubezpieczeniem. Jest drogo pod wynajem ale mam już kilku klientów, którzy uczciwie płacą i jeszcze assistance biorą. Sami mali 1-3 kamperów. Tam gdzie flota 10-20 pojazdów przeważnie ma być mega tanio. Takie floty idą w pierwszych latach do ubezpieczenia przez leasingi więc też 100% realiów nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

9 godzin temu, Cathay napisał:

8,5% przy ryczałcie (bez odliczania kosztów) lub 18% na zasadach ogólnych z odliczaniem kosztów. W teorii lepiej może się okazać płacić 18%

Zapomniałeś, że jeszcze jest 23%VAT. No niby dla przedsiębiorcy jest "przeźroczysty" Ale dla klienta końcowego już nie.

Przy wynajmie prywatnym, moim zdaniem, wykupienie pakietu ubezpieczenia z autocasco i assistance to podstawa - od tego trzeba by zacząć. A reszta problemów, które opisaliście wyżej by zniknęła. Jeśli zysk z wynajmu mógłby pokryć koszty ubezpieczenia i solidnego serwisowania to dlaczego ludzie mieli by tego nie robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

Przy wynajmie prywatnym, moim zdaniem, wykupienie pakietu ubezpieczenia z autocasco i assistance to podstawa - od tego trzeba by zacząć

To podstawa przy użytkowaniu prywatnym. Przy wynajmie to jedna z najważniejszych rzeczy, lecz niestety ekstra droga co Maarec potwierdził.

 

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

Zapomniałeś, że jeszcze jest 23%VAT. No niby dla przedsiębiorcy jest "przeźroczysty" Ale dla klienta końcowego już nie.

Nie wiem czy zapomniałem. Po prostu nie do końca wiem jak wygląda kwestia vatu przy takim wynajmie. Wydaje mi się jednak że operujemy tu kwotami brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

No niby dla przedsiębiorcy jest "przeźroczysty"

To jest mit powielany przez pomysłodawców i polityków którzy go wprowadzali i rozszerzają wiecznie. Przeźroczyste to podatki od wartości dodanej to występują wyłącznie w niewielkiej części sektora przedsiębiorczości. Założenia były całkiem inne od tego, co zostało wprowadzone w życie i następnie tryliard razy modyfikowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cathay napisał:

ie wiem czy zapomniałem. Po prostu nie do końca wiem jak wygląda kwestia vatu przy takim wynajmie. Wydaje mi się jednak że operujemy tu kwotami brutto.

Opuerujesz owszem kwotami brutto, ale Tobie w kieszeni zostaje kwota netto od której musisz jeszcze zapłacić podatek dochodowy. VAT nie jest Twój i jako taki oddajesz państwu. To tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu,

Kto z was zdecydowałby się wynajmować swoją przyczepę lub kampera gdyby była dostępna taka ogólnopolska platforma do umieszczania i wyszukiwania ofert?
Jaki koszt umieszczenia pojazdu/oferty w bazie byłby dla was akceptowalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łza Włóczynutka

Swojego wynajmować nie planuje. Ale stówke anons by musiał kosztować. . 
Jeśli taniej to za pół roku byś miał tysiąc busów w dmuchanym materacem w środku. 
Oczywiście oddzielić wypożyczalni od prywatnych byś nie zdołał. Ale jak masz wolne moce to spróbować napisać apkę można. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Kto z was zdecydowałby się wynajmować swoją przyczepę lub kampera gdyby była dostępna taka ogólnopolska platforma do umieszczania i wyszukiwania ofert?

Ja? Oczywiście że nie. Jak jednak widać, są tacy co by zrobili inaczej, czasami też życie może powodować, że tego rodzaju oferta jednak powstaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mandrol Chodzi mi bardziej jakiej wysokości opłata za umieszczenie oferty na stronie nie sprawiła by, że byś nie chciał jej tam umieszczać. Np. na olx tego typu ogłoszenie kosztuje 30zł, chyba za miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

Kto z was zdecydowałby się wynajmować swoją przyczepę lub kampera gdyby była dostępna taka ogólnopolska platforma do umieszczania i wyszukiwania ofert?
Jaki koszt umieszczenia pojazdu/oferty w bazie byłby dla was akceptowalny?

Ja bym się zastanowił. Wynająć/wypożyczyć  po rodzinie, czyli osobom znanym nie miałbym problemu. Przyczepa to nie żona.

Umieszczenie w portalu powinno być bezpłatne by baza danych była obszerna. Może jakaś drobna opłata jednorazowa... Opłata, zwłaszcza wygórowana mogła by byc zaporą przed dodaniem pojazdu do bazy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego sprzętu nie pożyczę ? mimo że czasem mam oferty...

Opłata 20-50zł miesięcznie pewnie by przeszło jakieś wygórowanie to pewnie drugie tyle...tu jeszcze aspekty "prawne" co będzie jak gdzieś tam przekręt i opieranie się o "sądy/policję"...pytanie, na ile to byłoby rozbudowane i na ile to problem...

Nie każda firma musi być vatowcem...więc taka firma lub prywatny wypożyczający miałby netto=brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie brał do serca tego co napisał Cathay. Możliwe, że większość z tego co napisał to prawda, jednak na pewno są to pojedyncze przypadki a nie regularne zachowania. Gdyby nie były to sporadyczne przypadki to żadna wypożyczalnia czegokolwiek w PL nie mogłaby istnieć. Od sporadycznych przypadków są właśnie ubezpieczenia i od ubezpieczenia zacząłbym wynajmowanie komuś kampera/przyczepy. Trzeba przyjąć, że statystycznie ktoś, kto chce wyłożyć kilka tyś. zł na wynajęcie przyczepy/kampera nie jest żulem spod sklepu i nie wynajmuje przypadkiem.

Każdy biznes niesie jakieś ryzyko, wystarczy tylko być tego świadomym i podjąć odpowiednie kroki.

Mamy tu jeszcze do czynienia z biznesowym efektem "pupila domowego/stada zwierząt". Gdy mamy jednego pupila, jest on traktowany jak członek rodziny. Ma swoje imię, dbamy o niego, a gdy zdechnie, płacze cała rodzina. Gdy mamy stado zwierząt to pojedyńcza owca/krowa nie za wiele dla nas znaczy - nie ma imienia, jest numerkiem tylko. Jak zdechnie - zamawiamy w jej miejsce kolejną.

Jeśli podpadamy pod pierwszy scenariusz, być może nie ma sensu się pchać w wynajem. Trzeba pamiętać, że kamper to nie jest sprawa życia i śmierci. W razie awarii/utraty naprawia się go lub kupuje kolejny. Te koszty musi pokryć ubezieczenie lub kwoty uzyskiwane za wynajem, w przeciwnym razie wynajmowanie nie ma sensu.

Być może warto się rozejrzeć czy nie ma ubezpieczeń na czas wynajmu. Gdy wypożyczałem pojazd w UK, to właśnie takie ubezpieczenie wystawiła mi wypożyczalnia - od dnia rozpoczęcia do dnia zakończenia wynajmu. Oczywiście koszt ubezpieczenia pokrywa wynajmo-biorca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎11‎-‎19 o 12:32, Cathay napisał:

Oczywiście oddzielić wypożyczalni od prywatnych byś nie zdołał.

Nie musiałbym, nawet wypożyczalnie też byłyby mile widziane - ważne, żeby szukający miał możliwość odfiltrowania tego, czego nie chce (np. poprzez przedział cen wynajmu, rodzaj pojazdu, ilość miejsc, dmc, wiek itp.)

BTW- ma ktoś namiar na tą niemiecką stronę z wynajmem prywatnych kamperów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.