Skocz do zawartości

Czy to normalne w zimie??


Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym to Ja sprzedawał to dałbym wybór z tą rzeczą i cenę lub bez tej rzeczy i też cenę i jeżeli był to solar to cena by wzrosła o 500-800 zł.? w zależności od tego jaki a napewno lepiej by to wyglądało a nie jak teraz dziury po mocowaniu.Ja sprzedając przyczepę dodałem rzeczy które nie były na wyposażeniu przyczepy ale uważałem że Mnie już się nie przydadzą a ktoś nie będzie dokupywał a przy drugiej przyczepie sprzedałem z dodatkowymi stolikami,kuchenką gazową ,garnki, sztućce i wiele innych do tego stopnia że tylko pościel i jedzenie wziąść i jechać nawet wędki były ( oczywiście bez podnoszenia ceny ) i gdybym sprzedawał tą co teraz mam i ktoś wyraziłby chęć wziąść znów z dodatkowym wyposażeniem też bym zostawił a jest tego sporo bo gdyby sie okazało że to była ostatnia przyczepa to co robić z tym dodatkowym wyposażeniem chyba wrzucić do komórki i niech leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nikt ci nie dopłaci za dodatkowe rzeczy

 

 

To prawda. To samo się tyczy sprzedaży auta. Dopłacisz za fajne radio (700zł), komplet nowek opon z alufelgami (za ponad 2tys.), niemal nówki zimówki (1tys.zł)? Mi nikt nie chciał dopłacić do poprzedniego mondziaka :czacha: Mimo, że był dodatkowo w super stanie technicznym. Jak go wypatroszyłem z "ekstra dodatków" i obniżyłem cenę dopiero znalazł się kupiec.

 

Tak samo było z poprzednią przyczepę - tam co prawda szybko dostałem taką cenę jak chciałem. Ale jakbym ją oskubał z radia, WC, wentylatorków i innych pierdółek też by ktoś kupił za te samą cenę.

 

Nikt nie patrzy na gratisy, za które później i tak słono płaci bo i tak musi dokupić. Ważna jest cena kupna - treść mało ważna :-]

 

A wracając do tematu to napewno czeka kolegę trochę pracy przy osuszaniu. Wszelkie rady wypisaliśmy (wietrzyć, mrozić, długotrwale grzać i wietrzyć) więc powinieneś z tym poradzić :)

 

Jak przykrywasz przyczepę to "wyskub ten silikon z dziór - również zwiększy to cyrkulację powietrza w zawilgoconym dachu. Po osuszeniu nakleiłbym na Twoim miejscu kawałki blachy uszczelnioną dobrze silikonem. Ewentualnie kupił panel słoneczny i tym zamaskował otwory - przyjemne z pożytecznym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego gryzli74 miałem bardzo podobną sytuacje Też miałem dziury na dachu zatkane na sztuke i do tego stopnia było na szybko coś ściągnięte że nawet blacha nad drzwiami była ruszona i narożnik bok-dach Ale nie martw się bo wszystko jest do zrobienia i nie jest to wcale takie trudne jak się zdaje :czacha: ja wymieniłem pół boku konstrukcji i płyt w środku i poskładałem wszystko od nowa z odpowiednim uszczelnieniem Co nieco jak się przyjrzeć to widać ale jest sucho przy największych ulewach itd :-] Dodam że kupiłem moją przyczepe za takie grosze że żal się przyznać i wiedziałem co ją boli i liczyłem się z robotą A to kolego narazie zabezpiecz wszystko rozmontuj co się da, wietrz i czekaj na wiosne a potem do roboty :) jak byś miał jakieś pytania bo temat przerabiałem top pisz lub dzwoń :D chętnie pomoge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopłacisz za fajne radio (700zł), komplet nowek opon z alufelgami (za ponad 2tys.), niemal nówki zimówki (1tys.zł)?

 

szary11, ja myślę, ze te dodatki o ktorych piszesz maja byc wg kupujacego juz w cenie auta :czacha:

 

a tak już na poważnie to okazuje się, że w trakcie zakupu przyczepki trzeba wykazać sie dużą znajomością rzeczy i starannością aby nie mieć takich kłopotów jak Kolega gryzli74...

 

a być może tak jak napisał w swoim pierwszym poście w tym temacie;

 

wczoraj rozpaliłem w piecyku włączyłem nadmuch i tak po godzince wszedłem do środka i poczułem zapach takiej lekkiej stęchlizny

 

ciepłe powietrze w przyczepce rozpuściło zamarzniętą wodę w dachu, a potem pojawił się charakterystyczny smrodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11, ja myślę, ze te dodatki o ktorych piszesz maja byc wg kupujacego juz w cenie auta

 

To prawda - niestety tak ludzie myślą...

 

ciepłe powietrze w przyczepce rozpuściło zamarzniętą wodę w dachu, a potem pojawił się charakterystyczny smrodek

 

A jak myślicie - konstrukcja zacznie gnić, czy jeśli dobrze się wysuszy będzie OK? Trzeba mieć nadzieję, że lód nic dodatkowo nie rozsadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie - konstrukcja zacznie gnić, czy jeśli dobrze się wysuszy będzie OK? Trzeba mieć nadzieję, że lód nic dodatkowo nie rozsadzi.

 

zależy jak długo zaciekało? tak czy tak trzeba wszystko rozebrać i zobaczyć, ale pewnie dostało co swoje i będzie trzeba zrobić tam remoncik A lód niestety ale napewno rozszczelnił poszycie :-] troche pesymistyczne ale prawdziwe

 

ja myślę, ze te dodatki o ktorych piszesz maja byc wg kupujacego juz w cenie auta :D
Nikt nie patrzy na gratisy, za które później i tak słono płaci bo i tak musi dokupić. Ważna jest cena kupna - treść mało ważna :czacha:

 

tak kupują Polacy :) przykre ale prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie - konstrukcja zacznie gnić, czy jeśli dobrze się wysuszy będzie OK? Trzeba mieć nadzieję, że lód nic dodatkowo nie rozsadzi.

 

jeśli woda szybko zamarzła po dostaniu się do środka to może lód nie narobił strasznych i poważnych szkód, co najwyżej rozsadził tylko wewnętrzne ocieplenie, izolację, blisko tych dzur w dachu, jeśli zaś woda długo penetrowała wewnętrze poszycia to szkody mogą być większe i dodatkowo czasami moze zacząć np. gnić drewniana konstrukcja nie pomijając tego, że i izolacja czy wewnętrzne poszycie mozę byc tez do wymiany :czacha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podłącze się jeżeli chodzi o rozszczelnianie okien na zime.Powiedzcie mi czy faktycznie na zime sie tak robi.Moja przyczepa stoi pod zadaszeniem tzn. zrobiłem dla niej coś na styl namiotu wojskowego,ale najważniejsze to że się na nią nie leje,nie sypie i nie widać szronu na szybach.Ale nie pomyślałem żeby rozszczelnić okna - więc powiedzcie czy powinienem pootwierać czy nie (nie śmierdzi w niej stęchlizną).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc powiedzcie czy powinienem pootwierać czy nie

 

Jak masz sucho w środku to nie musisz. ALe od czasu do czasu warto podwietrzyć (w lekki mrozek). Jak zostawisz otwarte okna i będzie odwilż to wilgoć wtedy będzie przenikać do wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talapik a jak masz w przyczepie otwory wentylacyjne i wszystkie są drożne i czy masz zamknięcia okien z możliwością rozszczelnienia? wentylacja w przyczepie to podstawa i jeśli miałbyś otwory to przy szczelnej przyczepie ( niezaciekającej itd) powinny one wystarczyć do cyrkulacji powietrza jeśli nie masz to rozszczelnij okna tzn poluzuj klamke (ale nie otwieraj okna) lub zamknij na rozszczelnieniu (jeśli takowe posiadasz) Dodatkowo co jakiś czas w ładny dzień przewietrz budke tak na zapas :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sucho ma, to bym nic nie otwierał, po co Ci maja pajaki i kurz nawłazić ?

Przecież ma rożne kratki wentylacyjne, kominek, wlot powietrza do lodówy itd..

To w zupełnosci wystarcza.

Tylko wszystkie szafki, łóżka i inne zakamarki pootwieraj, będzie ok.

 

Pozdro, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa posiada wlot powietrza do lodówki a co do otworów wentylacyjnych to naprawde nie wiem czy są drożne bo kupiłem ją we wrześniu i przez ok.1,5miesiąca to walczyłem z namiotem żeby zdążyć przed zimą.Na szczęście zdążyłem ale za to nie zdążyłem się nią nacieszyć - nie dałem rady nigdzie wyjechać :hehe:

No ale czekam teraz na wiosne aby móc wystartować z moją "laleczką" no i sprawdzić ją dokładnie. :hehe:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie wtargałem przyczepkę do garażu uszczelniłem dach , przewietrzyłem osuszyłem , zapach po wyciągnięciu przedsionka słonecznego zanikł całkowicie. Mam tylko jedno pytanie tam gdzie były te dziury w dachu po demontażu pod spodem stoi ścianka działowa od łazienki i właśnie na niej w górnym rogu jest ona spuchnięta i widać ślady zaciekania. Jest ona już sucha ( sprawdziłem demontując półkę i za nią wywierciłem dwa otwory wydłubując śrubokrętem kawałki płyty wiórowej , jest ona zupełnie sucha.) Czy zawracać sobie głowę wymieniając tą ścianką , czy dać sobie spokój i zostawić tak jak już jest . Wniosek jest taki ,że zaciek powstał na skutek tego co napisałem na początku jakaś wymontowana antena czy temu podobne i żywe dziury które pozostały w dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gryzli74, jeśli uszczelniłeś te dziury w dachu i jest sucho, nic bym nie robił , ale od czasu do czasu sprawdzał czy cały czas jest sucho , nie wiem jak estetycznie to wygląda. Jeśli masz możliwość lej wodę po dachu lub czekaj na jakaś ulewę i sprawdzaj czy cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o estetykę to nie ma biedy ścianka jest w kolorze calvadosu , zaciek jest na pierwszy rzut oka niewidoczny , dopiero pod światło płyta okazuje załamanie w miejscu gdzie zapuchła od ingerencji wody a ślad zalania idzie na równi ze słojami więc jest chyba ok. dach raczej nie będzie zaciekał bo po osuszeniu w dziury powciskałem silikon a na wierzch poprzyklejałem łaty z żywicy epoksydowej tej co się klei łodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.