Skocz do zawartości

Planowanie trasy - mapa planer przejazdu


bladys

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Kochani,

Szukam sposobu na zaplanowanie trasy. Początkowo myślałem, że wystarczy mi Google maps bo był punkt od do i przystanki (miasta po drodze). Jednak okazuje się, że jednorazowo mogę zaplanować trasę tylko z 7 przystankami. Wtedy ewentualnie mogę dodać kolejną warstwę i kolejne 7 przystanków. TO jednak jakby osobna trasa i nie mam podsumowań KM itp. 

Może robie coś źle i można to jakoś inaczej zrobić na google maps? Czy może, któryś z was zna inne sposoby na planowanie trasy? Byłbym wdzięczny za pomoc. Co więcej z tego co mi się wydaje, jest więcej takich osób jak ja, które ma z tym problem :) 

 

Pozdrawiam :)

N to HEYO

 

Bukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jest nas wiecej, podpinam się pod temat?. Dzisiaj na internetach widziałem nawet zrzut mapy google z zaznaczoną czerwoną linią przebytą trasą-jak ja chciałbym potrafić coś takiego zrobić??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o tym też na grupach na FB i już ktoś podrzucił opcję "obejścia" blokady 7 przystanków na google maps. 

Jest już coś. Jednak to takie trochę kombinowanie. Ciekawe czy ktoś zna coś lepszego?

 

"Możesz to ograniczenie ominąć wpisując ręcznie trasę w notatniku, kopiujesz adres z paska w przeglądarce z trasą 9 punktów i recznie dopisujesz kolejne:  Gdy otworzysz mapkę w przeglądarce w adresie będą polskie litery i powinieneś to zakumać

Troszkę na piechotę ale do ogarniecia"

 

Edytowane przez bladys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2019 o 21:40, Łza Włóczynutka napisał:

i ma opcje - pojazd z ogonem,  ponadto czas liczy właściwie a nie jak google zaniżony bo dla solówki

12 godzin temu, filipert napisał:

ok zgadza sie  - tyle że już sie nie zarejestrujesz i nie zachowasz planu w michelinie tak

15 godzin temu, tamtam napisał:

iGO uruchamianego na androidzie na komputerze

jak masz to daj proszę  jakiś link do igo na kompa najlepiej na linuxa lub windę  -  Ty masz komp  na androidzie ?

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ smok_wawelski: jeszcze w 2016 korzystałem z wersji 8.3 dedykowanej na PC (bez emulatorów WinCE/Android).
Mały laptop 14` na Win7 + smartfon jako odbiornik GPS (po Bluetooth) - zjechałem Włochy i działało to bez zastrzeżeń.
Jeden obrazek mi został:



 

iGO_PC.png

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są emulatory androida dla windows - jakiś czas temu korzystałem z jednego z nich - blueStacks. Wystarczy odpalić taki emulator i mamy androida na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - dzięki za info, mam mieszane uczucia co do emulatorów tak jak kiedyś do wine pod Debianem, niby wsio chodziło a Corel czasem sie ciął

Na pewno jest to jakieś rozwiązanie ale wg mnie nie do końca jest to to co wprost pod samym czystym systemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winie to nie jest emulator, tylko jakiś tam tryb zgodności. (Zresztą czy na linuksie w ogóle cokolwiek działa do końca?  ;) chyba tylko wtedy jak to sobie sam napiszesz i skompilujesz hehe..)

Pod linuksem też da się mieć prawdziwego windowsa, tylko trzeba uruchomić jakąś maszynę wirtualną (np. vm/vagrant/docker itd.) a na niej postawić obraz i zainstalować wybraną wersję windows.
Zresztą kiedyś widziałem u microsoftów, że udostępniają gotowe obrazy maszyn wirtualnych z różnymi wersjami windowsa dla developerów - można z takiej skorzystać, tylko nie wiem jakie tam są zasady licencyjne.

Prawdziwy emulator ma to do siebie, że mamy wirtualną maszynę, czyli masz uruchomionego prawdziwego windowsa/androida o praktycznie o pełnej kompatybilności. Tylko zasoby zżera, więc trzeba trochę dysku/pamięci/procesora poświęcić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Łza Włóczynutka napisał:

winie to nie jest emulator, tylko jakiś tam tryb zgodności. (Zresztą czy na linuksie w ogóle cokolwiek działa do końca?  ;) chyba tylko wtedy jak to sobie sam napiszesz i skompilujesz hehe..)

Pod linuksem też da się mieć prawdziwego windowsa, tylko trzeba uruchomić jakąś maszynę wirtualną (np. vm/vagrant/docker itd.) a na niej postawić obraz i zainstalować wybraną wersję windows.
Zresztą kiedyś widziałem u microsoftów, że udostępniają gotowe obrazy maszyn wirtualnych z różnymi wersjami windowsa dla developerów - można z takiej skorzystać, tylko nie wiem jakie tam są zasady licencyjne.

Prawdziwy emulator ma to do siebie, że mamy wirtualną maszynę, czyli masz uruchomionego prawdziwego windowsa/androida o praktycznie o pełnej kompatybilności. Tylko zasoby zżera, więc trzeba trochę dysku/pamięci/procesora poświęcić ;)

Czy aby to się tyczy mojego tematu? Bo jeśli tak, to jestem za ciamajdowaty i nie rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2019 o 10:31, filipert napisał:

nie wiem ile tutaj można zrobić przystanków:

https://maps.adac.de/

ale dość realnie przelicza czasy przejazdu dla przyczepy

fajnie przelicza, jednak dla mnie trochę przesadza - chyba trzyma wszędzie max 80kmh i długie przerwy. Trasę w Bieszczady wytyczyło mi na 9,5h a zrobiłem ok 6-6,5h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.