Skocz do zawartości

Przyczepa dla 2+3


Michał2016

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Michał2016 napisał:

Nie mam zbyt dużego doświadczenia w przyczepach ale z różnych  względów na kilka lat muszę się  przesiąść z kampera do przyczepy. Mam nadzieję że za ok. 40 tys można coś sensownego kupić. 

Nowej bym Na Pewno nie kupił gdyż uważam, że mają chore ceny a mój horyzont używania  przyczepy to max 5 lat, więc byłoby  to mało  sensowne ekonomicznie.

Ps. Będę sprzedawał kampera jakby ktoś chciał. Ducato 2006 LMC, alkowa, 6 osobowy, nowa tapicerka, klima x2, tempomat, 2.8 jtd.

Myśleliśmy też o kamperze, ale chyba nie nasza bajka, prędkości przelotowe podobne, ale jednak przyczepa wydaje mi się jakoś większa, i moim zdaniem bardziej mobilniejsza, a dlatego że dojadę na miejsce odhaczam i mam auto. Jak zaczęliśmy wyładowywać przyczepę to mówię do żony że jesteśmy nienormalni masakra ile tego na wyciągaliśmy szok, 1.5h wyjmowania, ile rzeczy się znalazło masakra wątpię że do kampera by weszło.

Może jak ktoś jezdzi na dziko to się sprawdzi. Dla nas na plus jednak przyczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wakacji typu dojadę  i stoję przyczepa jest raczej lepsza bo ma się autko do zwiedzania okolicy. Do wakacji objazdowych na pewno nie. Do samego przejazdu kamper także lepszy (można do wc w czasie jazdy, więcej  miejsca i szybciej niż  z przyczepą)

Ja jeszcze nie jestem na 100% pewien wyboru. Na razie jest koncepcja by zmienić  czasowo kampera na Buskampera + przyczepa (wtedy pozbył bym się  też  jednej osobówki i na  codzień  jeździł buskamperem a żonka swoim suvem). Kwestia czy uda się sensownie sprzedać  kampera i sensownie kupić buskampera takiego jakiego chcę  (podnoszony dach, minimum 5 osób, minimum 140 koni)

Ps. Jak dzieci będą  już  miały w nosie wyjazdy ze starymi to Na Pewno nastąpi powrót do kampera. Bo to jest fajne☺

23 minuty temu, jacek00 napisał:
32 minuty temu, Michał2016 napisał:

 

Ale używane są niewiele tansze niż nowe. Przyczepy trzymają ceny, więc po 5 latach sprzedajesz z wcale nie tak dużą stratą. A za 40k to kupisz przyczepę 15 letnią

15 lat = 15 sezonów. To może  być np nawet  ok 30 tygodni używania więc nie dramat. Wszystko zależy  od stanu.

Nowej nie kupię bo nie chcę. Nie jestem fanem przyczep więc nie wydam kasy na coś czego niezbyt lubię. To taki pewien kompromis może  być.

Edytowane przez Michał2016 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wakacji typu dojadę  i stoję przyczepa jest raczej lepsza bo ma się autko do zwiedzania okolicy. Do wakacji objazdowych na pewno nie. Do samego przejazdu kamper także lepszy (można do wc w czasie jazdy, więcej  miejsca i szybciej niż  z przyczepą)

Ja jeszcze nie jestem na 100% pewien wyboru. Na razie jest koncepcja by zmienić  czasowo kampera na Buskampera + przyczepa (wtedy pozbył bym się  też  jednej osobówki i na  codzień  jeździł buskamperem a żonka swoim suvem). Kwestia czy uda się sensownie sprzedać  kampera i sensownie kupić buskampera takiego jakiego chcę  (podnoszony dach, minimum 5 osób, minimum 140 koni)

Ps. Jak dzieci będą  już  miały w nosie wyjazdy ze starymi to Na Pewno nastąpi powrót do kampera. Bo to jest fajne

15 lat = 15 sezonów. To może  być np nawet  ok 30 tygodni używania więc nie dramat. Wszystko zależy  od stanu.

Nowej nie kupię bo nie chcę. Nie jestem fanem przyczep więc nie wydam kasy na coś czego niezbyt lubię. To taki pewien kompromis może  być.

30 tygodni przez 15 lat? Liczysz że ktoś kupuje przyczepę aby raz w roku wyjechać na 2 tygodnie? Bardzo to optymistyczne ale mało realne. Ja na przykład przez sezon (kwiecień-październik) jestem 60-70 dób w przyczepie. Wakacje też często robię objazdowo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Michał2016 napisał:

Do wakacji typu dojadę  i stoję przyczepa jest raczej lepsza bo ma się autko do zwiedzania okolicy. Do wakacji objazdowych na pewno nie. Do samego przejazdu kamper także lepszy (można do wc w czasie jazdy, więcej  miejsca i szybciej niż  z przyczepą)

Ja jeszcze nie jestem na 100% pewien wyboru. Na razie jest koncepcja by zmienić  czasowo kampera na Buskampera + przyczepa (wtedy pozbył bym się  też  jednej osobówki i na  codzień  jeździł buskamperem a żonka swoim suvem). Kwestia czy uda się sensownie sprzedać  kampera i sensownie kupić buskampera takiego jakiego chcę  (podnoszony dach, minimum 5 osób, minimum 140 koni)

Ps. Jak dzieci będą  już  miały w nosie wyjazdy ze starymi to Na Pewno nastąpi powrót do kampera. Bo to jest fajne☺

15 lat = 15 sezonów. To może  być np nawet  ok 30 tygodni używania więc nie dramat. Wszystko zależy  od stanu.

Nowej nie kupię bo nie chcę. Nie jestem fanem przyczep więc nie wydam kasy na coś czego niezbyt lubię. To taki pewien kompromis może  być.

My w tym roku od stycznia do września, tylko po Polsce w tym 1.5 miesiąca stała na polu kempingowym w Grzybowie, 6tyś km z przyczepą, a plany mieliśmy jeszcze na jesień tylko że się sprzedała to plany poszły w niwecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma co się licytować kto ile jeździ i czy lepsza nowa czy używana. @Michał2016 jasno napisał, chce używaną do 40k i tyle. Ma ktoś propozycję to niech napisze a jak nie to nie. Ja mogę polecić lmc taką jak mam, sypialnia z przodu zamykana drzwiami, piętrus tak samo, środkowe łóżko nie. Prysznica osobnego nie ma ale łazienka jest na tyle obszerna że ja przy 190cm i 110kg spokojnie się wykąpię, tylko trzeba po sobie powycierać. Jak coś mniejszego to np adria altea 552 pk, ma potrójnego piętrusa i osobny prysznic. Ale to @maarec musiałby napisać czy dla 5 osób nie będzie za mała. 

 

A najlepiej jak zainteresowany wrzuci link budki co go interesuje i wtedy ocenimy i podpowiemy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

Moim zdaniem nie ma co się licytować kto ile jeździ i czy lepsza nowa czy używana. @Michał2016 jasno napisał, chce używaną do 40k i tyle. Ma ktoś propozycję to niech napisze a jak nie to nie. Ja mogę polecić lmc taką jak mam, sypialnia z przodu zamykana drzwiami, piętrus tak samo, środkowe łóżko nie. Prysznica osobnego nie ma ale łazienka jest na tyle obszerna że ja przy 190cm i 110kg spokojnie się wykąpię, tylko trzeba po sobie powycierać. Jak coś mniejszego to np adria altea 552 pk, ma potrójnego piętrusa i osobny prysznic. Ale to @maarec musiałby napisać czy dla 5 osób nie będzie za mała. 

 

A najlepiej jak zainteresowany wrzuci link budki co go interesuje i wtedy ocenimy i podpowiemy 

My go raczej uświadamiamy jakie są realia, a czy z tego z korzysta czy nie jego sprawa, ale może komu innemu się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



. Jak coś mniejszego to np adria altea 552 pk, ma potrójnego piętrusa i osobny prysznic. Ale to [mention=8007]maarec[/mention] musiałby napisać czy dla 5 osób nie będzie za mała. 


Tylko, że takiej jak ma mareec to nie kupisz za 40k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:


 

 


Tylko, że takiej jak ma mareec to nie kupisz za 40k

 

Możliwe, nie orientuję się w cenach. Ale starszy model adrii z tym układem też chyba występował, tak mi się coś kołacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, nie orientuję się w cenach. Ale starszy model adrii z tym układem też chyba występował, tak mi się coś kołacze
Pewnie tak. U każdego producenta to samo. Wejść na pierwszą lepszą stronę i popatrzeć na układy, a potem szukać. Tylko łatwo nie będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, peja76 napisał:

My go raczej uświadamiamy jakie są realia, a czy z tego z korzysta czy nie jego sprawa, ale może komu innemu się przyda.

Ja nie jestem świeżynka, nie potrzebuję "uświadamiania". Mam aktualnie drugiego kampera. Kiedyś po Europie ciągałem przyczepę więc dokładnie  wiem co i jak.

Na teraz jest koncepcja na buskamper + 5 osobowa przyczepa i tyle. Moje pytanie wynika z tego, że nie jest wcale dużo  przyczep z piętrowym łóżkiem  (to raczej warunek by 3 dzieci spało) z zamykaną jedną z sypialni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacek00 napisał:

Przekręt nigeryjski. Zadzwoń, napisz to się okaże że przyczepa w DE, przyślą Ci jak zapłacisz pieniądze z góry

Telefon podany w ogłoszeniu jest fimy capgemini, a tej nowi kampery w ogóle nie ma i nie istnieje więc jest to bardzo prawdopodobne to co napisałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.