Skocz do zawartości

Camper & Caravan Show 2019


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, lbuster napisał:

Wiem :( 

Ale ja na tą chwile chcę sam robić zabudowę - nie wiem, ile taniej to wyjdzie. Na pewno nie zabulę za zabudowę dodatkowo 18,6% frycowego - debilny przepis :mlot:

Niejaki youtuber "Kapitan przyczepa" wydał ok 30-35 na zabudowę + baza. Co by się zgadzało mniej więcej z innymi wypowiedziami. Oczywiście pod warunkiem, że szukamy tzw. okazji a drogie elementy potrafimy kupić używane i naprawić np. WC, Markiza, webasto itd.

1 godzinę temu, Zulos napisał:

Po raz n-ty już znowu zapowiedzi unormalnienia akcyzy - jak za każdej kadencji każdego sejmu i zawsze na gadaniu się skończyło:

https://motoryzacja.interia.pl/samochody-uzywane/news-rzad-uderzy-w-kierowcow-chce-wyzszej-akcyzy-na-auta-uzywane,nId,4732910

Ale już tak nerwowo szukają kasy, że może - jak to sobie poobliczają - rzeczywiście zmienią system i naliczanie będzie od wieku i normy emisji spalin, a nie debilna granica 2.0 i akcyza 6-krotnie do góry.

Chyba rzeczywiście to jest system z 1989 r., gdzie auta powyżej 2.0 były dobrem szczególnie luksusowym dla krezusów, których trzeba było zdoić z kasy.

Gdyby tak się stało i akcyza za powiedzmy 2-letniego kampera na 2.3 l Ducato wynosiłaby 6% zamiast 18,6, to ceny by legutko może tąpnęły, a jeśli rzeczywiście za te 2 lata będzie więcej ogłoszeń na kampery z boomu COVIDowego, to może warto poczekać...

No cóż - ja jeszcze czekam;)

Już to wiedze, że elektoratowi jeżdżącemu na co dzień 15-20 letnimi bmw czy vw (gólnie autami) , nagle o kila tys. podwyższają akcyzę, a co za tym cenę auta.

Edytowane przez Tomiy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomiy napisał:

Niejaki youtuber "Kapitan przyczepa" wydał ok 30-35 na zabudowę + baza. Co by się zgadzało mniej więcej z innymi wypowiedziami. Oczywiście pod warunkiem, że szukamy tzw. okazji a drogie elementy potrafimy kupić używane i naprawić np. WC, Markiza, webasto itd.

Już to wiedze, że elektoratowi jeżdżącemu na co dzień 15-20 letnimi bmw czy vw (gólnie autami) , nagle o kila tys. podwyższają akcyzę, a co za tym cenę auta.

Potwierdzam - mój somsiad zrobił (kilka lat temu) zabudowę za właśnie 30-35 tys., ale jakościowo oczywiście średnie materiały (okleiny, meble) i część wyposażenia używana.

No właśnie ja też nie jestem optymistą jeśli chodzi o zrobienie elektoratowi źle;) Ale mimo wszystko światełko nadziei jest, jeśli mieliby przejść na opracowywany już kilka razy łączony system wiekowo-ekologiczny akcyzy, to niechcący moglibyśmy zyskać...  Tyle, że oni nikomu niechcący dobrze raczej nie zrobią:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.