Skocz do zawartości

Podpora przednia Hobby / naprawa


lukki

Rekomendowane odpowiedzi

udało mi się zepsuć przednią podporę w moim Hobby :( przy próbie podniesienia przyczepy gwintowany pręt wskoczył do środka
czy ktoś naprawiał takie uszkodzenie? przychodzi mi do głowy próba wyklepania wyrobionego otworu albo podłożenie / wspawanie dodatkowej podkładki ale może ktoś już to naprawiał inaczej

Screenshot 2019-09-30 at 16.32.38.png

Screenshot 2019-09-30 at 16.32.21.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lukki napisał:

przy próbie podniesienia przyczepy

czy podnosiłeś przyczepę na podporach??

Jeżeli tak to jest to kardynalny błąd! podpory służą tylko do podpierania a nie podnoszenia. Sporo jest już wątków na forum o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Voku napisał:

wygląda jakby się ułamało tylne mocowanie śruby na ramie

To się da wyprostować i ewentualnie pospawać. 

Jak byś wrzucił fotki sprawnej podpory to byłoby łatwiej. Ja mam inne więc wróżę z fusów ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpora jest na dwóch srubkach. Wykręcić całą podporą i wtedy będzie ci łatwiej. Wydaje mi się ale to tylko gdynianie należy w ten otwór podkładke podłożyć. Pokombinuj to coś wymyślisz.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, klonik058 napisał:

Wydaje mi się ale to tylko gdynianie należy w ten otwór podkładke podłożyć

Dokładnie. Szeroka podkładka, wyprostowane ucho i powinno działać :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz ale o co chodzi? (...) "to tylko gdynianie"? Ja jako "rodowity" przez zasiedzenie gdynianin nie mam z tym nic wspólnego ? ?.

A tak na poważnie masz już wszystkie informacje: co gdzie i dlaczego wylazło. Dobrze prawi klonik058 - wywalić całą podporę, porównać z innymi, zastanowić czy wystarczy podkładka, czy coś wspawać, zreanimować i wkręcić ponownie. Ewentualnie kupić nową i....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zaraz, zaraz ale o co chodzi? (...) "to tylko gdynianie"? Ja jako "rodowity" przez zasiedzenie gdynianin nie mam z tym nic wspólnego  .



Tak sobie przy piwku gdybamy. Czekając na ciebie "rodowodowego gdybacza"

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie tą podporę i wymień, te podpory nie kosztują milionów, szkoda to naprawiać.
Zobacz czy na zewnętrznej krawędzi podpory nie masz wybitego numeru WHF. Hobby stosuje podpory Knota a Knot stosuje oznaczenia dla podpór WHF od 0001 do chyba 0007 

Albo kup taką https://allegro.pl/oferta/podpora-skladana-trapezowa-whf006-800kg-knott-7495195232 

Odetnij  z niej ten górny pręt podtrzymujący śrubę i powinna pasować, dla pewności zmierz swoją i porównaj, masz tam podane wymiary na aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie bym nie kupował - pewnie koło 200zł a ile kosztuje podkładka nadmiarowa i cyknąc ja u mechanika czy blacharza za browar  migomatem 
No dobra jeszcze kapke konserwacji bo ocynk opali no to bedzie 2 browary :) 

Przy okazji - zadbaj tam o ten winkielek podłogi na widać ze  go zaczyna brać - 1sza fota bo będziesz miał zagwozdke poważniejsza niż ta podpora

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lukki napisał:

tak widziałem, podłoga wymagać będzie dodatkowych działań :)

A co było powodem, że ta podpora się uszkodziła? Podnosiłeś przyczepę na podporach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym wymontował całą podporę dospawał podkładkę, to co się pogięło wyprostował-wzmocnił i złożył. Tragedii nie ma z tym co teraz, da się to naprawić a te 200 zł można przeznaczyć na co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.