Skocz do zawartości

TV w naszym kamperku.


aroo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy może ktoś mi poradzić jaki TV zakupić do kamperka ? W tej chwili posiadam laptopa z kartą tv ale nie jestem zadowolony z odbioru. Wielkość ekranu ok. 17 cali ale kąt widzenia jest bardzo uciążliwy w ogladaniu. Może ktoś posiada odpowiedni odbiornik najlepiej mocowany do sufitu ? Myslę, że ze względu na ograniczenie miejsca wystarczy 15 cali. Proszę pochwalcie się swoimi zakupami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

poszukaj na forum bo już był wałkowany ten temat.

Kwestia czego oczekujesz. Jeżeli ma być mało paliwo żerny (czytaj. mały pobór prądu) kineskopowy odpada, stawiał bym na LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jestem zwolennikiem "kineskopów", jako że przez ostatnie 5 lat przyszło mi jeżdzić ciągnikiem siodłowyum to mam już wyrobione zdanie na temat TV. Zawsze miałem w kabinie tradycyjną 14' zasilaną z przetwornicy i nigdy nie było problemu z odbiorem kanałów, a stosowałem zwykłą teleskopówke bez żadnego wzmacniacza.

KIedyś pojechałem z kolegą który miał telewizorek LCD - tragedia, ledwo ściągał 2-3 kanały a i to musieliśmy przestawiać auto bo np. za budynkiem nie było sygnału itp., a miał antene z wzmaczem....Oczywiście do oglądania DVD to LCD w zupełności wystarcza (zresztą podobnie jak laptop), ale do programów TV tniewyrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim miejscu staliście aby odbierać TV na LCD , bo pewnie podobnie by było i na Twoim kineskopowym. Najważniejszą sprawa jak daleko od nadajnika.

LCD ma te zalety , że są o zasilaniu 12V , wiec nie potrzeba przetwornicy , mniejszy pobór prądu ( lampa kineskopowa potrzebuje sporo nawet 14 cali).

mniejsze gabaryty tym samym większe możliwości ustawienia .

Mam LCD i nie mam problemu z odbiorem TV , ale to wszystko zależy od miejsca w jakim próbuje sygnał znaleźć ( to odnośnie odbiory TV naziemnej) , obecnie mam antenę satelitarną i tu jak się znajdzie sygnał odbiór jest idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żecz się działa w jakiejś miejscowości pod Poznaniem (ok 15 km), może to był TV z niższej półkiitp. alei tak nicnie zmieni mego zdania. Jeżeli posiadasz tuner sat. to oczywi ście LCD jet w tym wypadku lepsze, alenie wyobrażam sobie żebym musiał wozić antene satelitarną żeby włączyć wieczorynkę dla dzieci (oczywiście biorąć pod uwage terytorium Polski). Są telewizory kineskopowe na 12V i nie uważam że więcej zużywają prądu niż LCD+tuner sat.

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i od tego gdzie zamierzamy odpoczywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIGL, to jest Twoje zdanie i go szanuje , ale ja na pewno nie będę chciał wozić kineskopowego w przyczepce : raz dużo większe gabaryty i większa waga, dwa pobór prądy i ewentualnie gdy zatrzymam się gdzieś na dziko , nie potrzebuje przetwornicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, Swoje wypowiedzi oparłem tylko na prywatnych doświadczeniach (jakieś 5 TV LCD i laptopów), oczywiście mówimy tu o telewizji analogowej naziemnej. Problem był zawsze taki sam - słaby sygnał, np. u kolegi w aucie na LCD były 2 programy ,a umnie 5. Wydaje mi się że LCD jest strasznie czułe na jakość sygnału a telewizory kineskopowe mają jednak większą tolerancje :) (może w bardziej markowych LCD tego problemu nie ma). Oczywiście nie jestem jakimś znawcą tematu i wyrażam tylko swoją opinie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, Swoje wypowiedzi oparłem tylko na prywatnych doświadczeniach (jakieś 5 TV LCD i laptopów), oczywiście mówimy tu o telewizji analogowej naziemnej.

 

W szczególności głowice w kartach TV laptopów, czy PCMPCIAch (nawet AVerMedia) są bardzo słabej jakości i czułości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.