Skocz do zawartości

[Help] Zakup przyczepy do ok. 15 000 zł


Apiekarenka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Wczoraj oglądałem poniższą przyczepę:

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-440-deluxe-stan-bardzo-dobry-garazowana-przedsionek-i-markiza-ID6C5z57.html?

Powiem szczerze, że była to pierwsza przyczepa na jaką natrafiłem i była godna rozważenia zakupu.

Przyczepa od starszego Pana, który miał 12 lat. Bardzo zadbana, czyściutka, sucha, bez jakichkolwiek zacieków, 2 przedsionki itp. Niestety ma tylko jedną wadę: w prawym narożniku podłogi jest zgnicie ok. 10 cm2 i wilgoć weszła także na ścianę na wysokość ok 5 cm. Prawdopodobnie jest jakaś nieszczelność w ubikacji. Nie widać tego z wewnątrz ponieważ przykrywają to plastiki ubikacji.

Cena jaką udało mi się wynegocjować to 19 000 zł. Negocjacje pieruńsko trudne ponieważ właściciel jest bardzo mocno związany z nią emocjonalnie. Sprzedaje ze względu na stan zdrowia i wiek.

Usterka stosunkowo łatwa do naprawy ale odpuściłem ponieważ za 19 000 zł oczekuję od przyczepy braku jakiejkolwiek zgnilizny.

Zapomniałem dodać, że opony śmietniki nadające się do wymiany.

Pozdrawiam

Artur

Edytowane przez Apiekarenka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem tak, widzę tylko jedno rozwiązanie problemu zakupu, tylko po nową, bo podejrzewam że żadna nie będzie spełniała twoich oczekiwań, szukałem przyczepy z większym budżetem i był problem, na parę usterek przymknąłem oko, bo zawsze coś jest do zrobienia, a tu widzę wymagania jak w dwu trzy letniej przyczepie. Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rurka plastikowa była pęknięta też pod toaleta było zgnite.

Wyciąłem i wstawiłem nowa część wzmacniając przy okazji.

Więcej teraz wydasz na szukanie innej niż naprawę tej blachostki

 

P.S. PRL za nami opon nie brakuje

Edytowane przez Pjoter (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Apiekarenka napisał:

w prawym narożniku podłogi jest zgnicie ok. 10 cm2 i wilgoć weszła także na ścianę na wysokość ok 5 cm.

10cm2 to ledwie narożnik, mniejszy niż pudełko zapałek. Podziwiam Twoją wnikliwość w szukaniu wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pjoter napisał:

U mnie rurka plastikowa była pęknięta też pod toaleta było zgnite.

Wyciąłem i wstawiłem nowa część wzmacniając przy okazji.

Więcej teraz wydasz na szukanie innej niż naprawę tej blachostki

 

P.S. PRL za nami opon nie brakuje

 

2 godziny temu, Pjoter napisał:

U mnie rurka plastikowa była pęknięta też pod toaleta było zgnite.

Wyciąłem i wstawiłem nowa część wzmacniając przy okazji.

Więcej teraz wydasz na szukanie innej niż naprawę tej blachostki

 

P.S. PRL za nami opon nie brakuje

Wszystko jest kwestią ceny. Jeżeli cena giełdowa jest na poziomie 20 tyś zł za ładną taką przyczepę to dla mnie nie ma sensu dać za tą 19 000 zł. Zaraz skończy się sezon i będzie w czym wybierać więc szukam dalej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koober napisał:

10cm2 to ledwie narożnik, mniejszy niż pudełko zapałek. Podziwiam Twoją wnikliwość w szukaniu wad.

Znalezienie takiej usterki nie jest czymś trudnym i nie szukam wad na siłę. Naprawa zgnitego miejsca to jedno a usunięcie przyczyny to drugie. 

1 godzinę temu, mundek28 napisał:

Trzeba jechać do dilera nowych przyczep tam pewno coś się znajdzie tylko troche głębiej należy sięgnąc do portfela.

Może i trzeba bo mnie nie zadawalają zgniłki

2 godziny temu, peja76 napisał:

Powiem tak, widzę tylko jedno rozwiązanie problemu zakupu, tylko po nową, bo podejrzewam że żadna nie będzie spełniała twoich oczekiwań, szukałem przyczepy z większym budżetem i był problem, na parę usterek przymknąłem oko, bo zawsze coś jest do zrobienia, a tu widzę wymagania jak w dwu trzy letniej przyczepie. Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań.

Na tym forum jak człowiek poczyta to co trzeci pisze jakiej to on nie ma cudownej przyczepy a jak przychodzi co do czego to dla was jest normą zgnita podłoga w przyczepie za 20 000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Apiekarenka napisał:

Na tym forum jak człowiek poczyta to co trzeci pisze jakiej to on nie ma cudownej przyczepy a jak przychodzi co do czego to dla was jest normą zgnita podłoga w przyczepie za 20 000 zł.

No i w punkt ? :ok:

i nie co trzeci a każdy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Apiekarenka napisał:

Znalezienie takiej usterki nie jest czymś trudnym i nie szukam wad na siłę. Naprawa zgnitego miejsca to jedno a usunięcie przyczyny to drugie. 

Może i trzeba bo mnie nie zadawalają zgniłki

Na tym forum jak człowiek poczyta to co trzeci pisze jakiej to on nie ma cudownej przyczepy a jak przychodzi co do czego to dla was jest normą zgnita podłoga w przyczepie za 20 000 zł.

Kolego nie denerwuj się, chciałem ci tylko dać do zrozumienia że 20letnia przyczepa nie będzie jak nowa. Będzie miała różne wady itp, a co piszą niektórzy na temat swoich przyczep to bierz na poprawkę, choć nie można wykluczyć tego że mogą mieć przyczepy wygłaskane. Chciałem jeszcze ci powiedzieć, żebyś wiedział, że jak ktoś używa auta lub przyczepy przez okres dłuższy jak 4-5 lat, to wierz mi, że w wielu przypadkach jest tam dużo do zrobienia, ponieważ w pierwszym roku latasz chuchasz i dmuchasz, w następnym też bo cieszysz się nią, ale jak masz ją już naście lat, to wież mi dużo ludzi nie mówię że wszyscy ale większość ma zlew na przyczepy, samochody itp. Ciekawi mnie też to gdzie te ładne przyczepy, bo jak przechodzę się po polu to nieraz ręce opadają, nawet umyć się ludziom nie chce, a jak widzę rowery po opierane o przyczepy itp to już w ogóle siły mi brakuje. Ogólnie jak na polu nie mówię o nowych przyczepach z 100 sztuk znajdziesz może z 5 zadbanych to jest cud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, peja76 napisał:

Kolego nie denerwuj się, chciałem ci tylko dać do zrozumienia że 20letnia przyczepa nie będzie jak nowa.

Jak tu się nie denerwować jak człowiek pada już na pysk od oglądania tych śmietników a na forum zamiast otrzymać wsparcie to dostaje głupie aluzje i porady w stylu kup dziurawca bo przecież to norma. Po cholerę tracicie czas na pisanie poradników kupującego, jak za chwilę zmieniacie zdanie. Trzeba być konsekwentnym i upartym...

4 minuty temu, Pjoter napisał:

@Apiekarenka może cię forumowa zainteresuję, właśnie wskoczyła

 

Już widziałem to ogłoszenie i dodałem je do obserwowanych. 

Najpierw chcę zobaczyć tą cepkę bo jest 20 km ode mnie:

Przyczepa Hobby 460
https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-hobby-460-CID5-IDAM2VH.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.