Skocz do zawartości

Naprawa AKS 161 S


sebka34

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, sebka34 napisał:

Nie sądzę że zostały te elementy wprasowane one mają tylko i wyłacznie stabilizować suwadło

Remontowałeś suwadło?  Ja i owszem. Chciałbyś, żeby to wszystko latało luzem? Tuleje muszą być na wcisk. Nie może się ich dać wyciągnąć palcami :niewiem:

Amortyzator służy TYLKO do spowolnienia ruchu rury suwadła.  Nie przenosi żadnych sił potrzebnych do holowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, BUMERANG napisał:

Remontowałeś suwadło?  Ja i owszem. Chciałbyś, żeby to wszystko latało luzem? Tuleje muszą być na wcisk. Nie może się ich dać wyciągnąć palcami :niewiem:

Rozumiem że rozmawiamy dokładnie o 161 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sebka34 napisał:

161 S

 

Godzinę temu, sebka34 napisał:

Rozumiem że rozmawiamy dokładnie o 161 S

Na razie nie wiemy o czym rozmawiamy bo nie podałeś co to za wersja modelu 161s

Poniżej rura (niewymienna?) do jednej z wersji najazdu 161s https://www.na-haku.eu/suwadlo-rura-hamulec-najazdowy-al-ko-161s-fi50-oryginal.html

big_RURA-UN-161S.jpg?lm=1548274018

Edytowane przez koober (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sebka34 napisał:

Rozumiem że rozmawiamy dokładnie o 161 S

Rozmawiamy o konstrukcji najazdu. Wszystkie, które widziałem do tej pory miały tą samą konstrukcję i były rozbieralne. Koledzy potwierdzają to. Tulejki mogą być okrągłe, kwadratowe, w różnych kolorach ale konstrukcyjnie wszystko jest  takie samo. Suwadło to rura, która z jednej strony zakończona jest ogranicznikiem uniemożliwiającym dalsze wysuwanie, a z drugiej otworami do montażu zaczepu. 

Możliwe, że to 161S ma odmienną konstrukcję. Jeśli nie wrzucisz jakiś fotek  swojej odmiennej konstrukcji ciężko się będzie dogadać. 

 

11 minut temu, koober napisał:

Poniżej rura (niewymienna?) do jednej z wersji najazdu 161s 

A tu są tulejki. Nie mogą być "latające"

 

al-ko 161s.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu są tulejki. Nie mogą być "latające"
 
95280404_al-ko161s.thumb.png.baab6239c2db4684f157ab1858fce1fe.png
Mój też był rozbieralny. Sam wymieniałem te tuleje, i samo suwadło było elementem wymiennym. Musi być wymienne bo suwadła potrafią się zwyczajnie w świecie zużyć czy wykrzywić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wyjeliście ślizgi suwadła? I w efekcie końcowym suwadło? 
Jak dobrze pamiętam to odkręciłem całe urządzenie najazdowe - te 4 śruby i odczepilem hamulec od wajchy. I wtedy już wszystko masz dostępne. Sam amortyzator najazdu faktycznie da się wymienić bez demontowania najazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i niestety amorek wymieniony a przy ruszaniu coś tam znowu stuka charakterystyczny metaniczny dźwięk 

Edytowane przez sebka34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety amorek wymieniony a przy ruszaniu coś tam znowu stuka charakterystyczny metaniczny dźwięk 
Sprawdź tuleje najazdu, u mnie w poprzedniej cepie dopiero wymiana tulei pompgła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, sebka34 napisał:

Nie przy hamowaniu cisza 

Nasmaruj suwadło przez kalamitki. Jak stuki znikną to masz odpowiedź, że to tuleje - u mnie luzu nie było dużego, a mimo wszystko stuki były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.