Skocz do zawartości

Naprawa AKS 161 S


sebka34

Rekomendowane odpowiedzi

Od poniedziałku biorę się za wymianę amortyzatora najazdu. 

Powód 

Przy ruszaniu słychać głośne stuk. 

Po wciśnięciu zaczepy nie wysuwa się sam. 

Jakieś uwagi sugestie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

sebka!! podobny objaw miałem,wymiana amortyzatora UN.pomogła,jak sam napisałeś

5 minut temu, sebka34 napisał:

Po wciśnięciu zaczepy nie wysuwa się sam.

czyli wiesz,co trzeba naprawić.

Pozdrawiam Czarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator wymontowany. 

Sówadła podobno nie da się wysunąć gdyż jest zakute w procesie produkcyjnym. Nie ma potrzeby jego wyciągania tak stwierdził serwis. 

IMG_20190722_101722.jpg

IMG_20190722_173017.jpg

IMG_20190722_173241.jpg

IMG_20190722_173510.jpg

Czas Pracy - 10min.

Koszt 210zł w oryginale. 

Teraz zaczep wysuwa się sam automatycznie. Po wciśnięciu sam wysuwa się do przodu. 

Urządzenie najazdowe uważam za naprawiony. 

Róra Suwadła nie miała lózów poprzecznych więc nie było konieczności wymiany tych białych łoż na których pracóje rura suwadła. Nie ma więcej elementów typu zderzak. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment,to co wymieniłeś ?,suwadlo musi być demontowalne ,bo jakim sposobem w suwadle możliwa  by była wymiana tulej slizgowych.

Pisz pisz chłopaku co tam robiłeś. 

Ps.jak zdemontowales amortyzator,suwadlo wychodziło miekko,bez zatarc,brak luzow w pionie oraz poziomie?.

Czy skrecales zaczep kluczem dynamometrycznym?.

Edytowane przez Czarek236 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po demontażu samego zaczepy tuleje ślizgowe wyjmuje się. Przednią do przodu, spokojnie wyjdzie a tylna do tyłu. Nie ma nic na przeszkodzie. Suwadło ma w pewnym momencie swej długości zgrubienie a na obudowie są zaprasowane  wgniotki  które nie pozwolą suwadle wyjść z obudowy. 

Przyczepa jest ciągnieta za zaczep zaczep jest przykrecony do rury suwadła, i właśnie rura suwadła zapiera się za te zaprasowane w uchwycie. Jeśli dobrze to nazywam. Jest niemożliwe by przyczepa była ciagnięta za amortyzator. Było by to zbyt niebezpieczne. Jutro zrobię zdjęcie tych zaprasowanych wgniotek na obudowie suwadła. 

Nie przykręcałem kliczem dynamometrycznym, ponieważ nie mam ze sobą a amortyzator wymieniałem na polu kempingowy. Będę w weekend w domu to przywiozę i dokręce. 

Popełniłem błąd odkręcając i wyjmujac pierwszą śrunę od zaczepy do demontażu amortyzatora nie było to potrzebne. Druga i ostatnia śruba trzyma amortyzator

IMG_20190723_122545.jpg

IMG_20190723_122511.jpg

IMG_20190723_122438.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sebka34 napisał:

Przednią do przodu, spokojnie wyjdzie a tylna do tyłu

Jak wyciągniesz przednią do przodu skoro była wprasowana oryginalne. Jak ściągniesz tylną z rury :hmm:  Coś tu nie gra nie widziałem jeszcze takiego patentu :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę że zostały te elementy wprasowane one mają tylko i wyłacznie stabilizować suwadło. I jest to element wymienny. Część do kupienia. Takiej informacji udzielił mi Pan w serwisie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.