Skocz do zawartości

Namiot dla 5 osób.


Mirao

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przyczepy nie posiadam i posiadał nie będę.

Od kilkunastu lat jeżdżę z rodziną po różnego rodzaju kempingów po całej Europie - Selectcamp, LuxCamp, Eurocamp itp.

Mieszkałem już chyba we wszystkich rodzajach namiotów , przyczep czy domków. Na ostatnim wyjeździe wyceniałem sobie ile kosztuje na tym samym kepingu nocleg we własnym namiocie i wyszło mi 1/3 ceny. Z tego powodu pomyślałem o zakupie dużego namiotu - najlepiej 8 osobowy ( 4 sypialnie). Jest nas 5 więc dwie sypialnie zajęte, w 3 garderoba a w 4 kuchnia lub garderoby cd :)

Fajnie jakby był wygodny przedsionek, w którym można usiąść, postawić stolik.

Wyszukałem sobie coś takiego

https://www.decathlon.pl/namiot-air-seconds-63-fb-id_8492639.html

https://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz-family-84-xl-id_8330638.html

https://www.decathlon.pl/namiot-air-seconds-84-fb-id_8492638.html

 

Czy ktoś użytkował podobne? Może macie jakieś inne propozycje?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ten drugi namiot jest fajny tylko wnetrze przerazliwie ciemne, fatalna kolorystyka.Używałem przez kilka lat sześcioosobowy namiot Quechuy , jego słabe strony to mało wytrzymały stelaż, po kilku latach musiałem powymieniać kilka elementów ale ogólnie dobrze się spisywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dzisiaj jeżdżę z namiotem z Legionowa ( typ willowy, dwie sypialnie i mega przedsionek) i pomimo swoich 40 lat to poza wagą jest lepszy od każdego marketowego pseudonamiotu pod każdym względem. Jego wysokość zapewnia wygodne użytkowanie całej powierzchni,  ogromne okna z moskitierami zapewniają odpowiednią wentylacje ( czego brak w namiotach typu iglo), trzy ściany są rozpinane można z nich zrobić ogromną "markizę", tropik z prawdziwego zdarzenia nie to co w tych nowych namiastkach namiotu ( cień ), stelaż namiotu na aluminiowych rurach po tylu latach wszystko jest w idealnym stanie, wszędzie gdzie pojedziemy wzbudzamy małą sensację ( ale oni mają chałupę ), da się w nim przebywać cały dzień nawet w pełnym słońcu.  Pomimo poczatkowej niechęci do niego, bo to zabytek, to mając na uwadze jego zalety do dzisiaj mi dzielnie służy i nie planuję wymiany na nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/w namioty są bardzo popularne ze względu na swą niską cenę,ale w necie zbierają tyle samo negatywnych opinii co pozytywnych.
Na własne oczy widziałem , gdy cała rodzina w czasie burzy w Cro na kempingu uciekała do budynku WC , właśnie z takiego namiotu.
Towar jest tyle warty na ile go sprawdzimy w ekstremalnych warunkach. Ta rodzina na drugi dzień suszyła cały swój dobytek na pobliskich drzewach i krzakach.
W namiocie rodzinnym-kempingowym podstawa to zintegrowana podłoga z tropikiem , to nam daje większe szanse w zetknięciu z żywiołem (wiatr i burza) oraz chroni przed wszelkim robactwem.
Nie mniej ważne są wielkość przedsionka i wysokość namiotu, żeby czuć się komfortowo przez te 10 a nawet więcej dni wakacji.  Istotną rzeczą jest system wentylowania namiotu , czyli ilość otworów i miejsce ich rozmieszczenia. Do mniej istotnych rzeczy,ale warto na to zwrócić uwagę , zaliczam rozmieszczenie i ilość kieszeni - organizerów na drobiazgi. O takich sprawach jak jakość zamków , pałąków , przepuszczalność materiału tropiku i grubość oraz parametry materiału podłogi nie wspominam bo to rzeczy podstawowe.
Namiotów z 3 sypialnimi nie ma na rynku aż tak dużo, więc jakiś wielki ból głowy przy wyborze nie grozi :D .
Stara prawda doswiadczonych kempingowców głosi ,że dopiero 4 namiot jest tym właściwym , o który nam chodziło. :) życzę udanego wyboru.

Jeśli chcesz wybrać namiot inny niż te popularne na rynku ( ja osobiście polecam Easy Camp , Vango lub wspomniany Outwell ) i nie zrujnować kieszeni, to zajrzyj na stronę obelink i addnature. :wink:

Namiot jest tyle warty na ile go sprawdzimy w ekstremalnych warunkach .

Te pompowane są fajne , bo sprawnie i szybko je się rozkłada i zwija , natomiast podczas burzy lub silnego wiatru cały sufit masz na głowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest z tymi namiotami z dawnych lat.  OLX lub inne ogłoszenia i szukać polskiego namiotu. Szanse są i można trafić w mega idealnym stanie.

Bielawa , Legionowo i chyba był jeszcze jeden producent

 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie nowe markowe namioty szyte sa z takich materiałów że te stare niestety nijak sie do nich mają. Namioty Quechuy to akurat najtańsze z markowych i dlatego ich jakość nie jest najwyższa ale niektóre są bardzo funkcjonalne a sposób ich rozbijania jest o niebo wygodniejszy. Szanujące się firmy już od dekad nie produkuja namiotów typu willowego, ale jeżeli ktos ma dobrze zachowanego legionowa to oczywiście że nalezy się nim cieszyć. Ja też kiedyś taki miałem ale dzieci już dawno go zaprzepaściły bo przeciez takich juz teraz się nie rozbija na kempingach-taka moda.

Teraz mam kilka namiotów a ostatnio kupiłem taki badziewiarski 4-osobowy firmy Brunner i np. za 3 tygodnie jadę z nim na wekend na ciasne pole namiotowe nad cudownym jeziorkiem ale z przyczepka np. w lipcu nigdzie bym tam sie nie wcisnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przedsionek pneumatyczny z decathlonu: Air Base Seconds
Pompowany system jest spoko, relatywnie szybko się stawia i składa, z wad:

- jest mega ciężki w porównaniu do stelaży węglowych,
- jest wrażliwy na błędne rozstawienie: mały błąd (np odciąg zamontowany pod niewłaściwym kątem, albo nierównomierna sił a odciągów) może spowodować zawalanie się namiotu w przypadku opadów,.
- w przypadku ochłodzenia spada ciśnienie w stelażu i namiot może się  zawalić - trzeba dopompować.

DSC00003.thumb.JPG.276f8e364bd59d5a7cf7a256756f415a.JPG

DSC00001.thumb.JPG.ac51b437ef32ebd9ed8fb6f267b68caf.JPG

DSC00002.thumb.JPG.fd9b96890acdbd6d2c72d65751169066.JPG

DSC00004.thumb.JPG.b5c23db0f38a0f6b88078dc4af85bbda.JPG

DSC00005.thumb.JPG.e8cc660e4d79706e72dd1ac5d027c4d0.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miaro: jeśli chodzi o koszta to u mnie wyszło w tym roku zupełnie odwrotnie (Chorwacja), pojechaliśmy do gotowego namiotu z Roan'a i jak liczyłem to na tym kempingu jak bym przyjechał z własnym majdanem zapłacił bym drożej i to sporo. A tak, z klamotów tylko ciuchy, ręczniki, poszewki na pościel i trochę jedzenia, wszystko weszło do auta z 3-jką dzieci i bez trumienki na dachu :) 

Wcześniej kupiliśmy właśnie namiot żeby pojechać gdzieś na południe i nie ciągnąć budy 1000km, a okazało się że taniej i prościej jechać do gotowca :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem jak sądzę starszej wersji tego: https://www.decathlon.pl/namiot-air-seconds-84-fb-id_8492638.html, od niego zaczęła się nasza przygoda z karawaningiem. Przedsionek który mieścił 8 osób (ciasno) do posiedzenia przy stole. Szybki w składaniu. Było to wersja AIR więc chłodzenie a raczej wietrzenie też działało nieźle. Służył nam dwa lub trzy sezony, nie było w tym czasie widać po nim zużycia, ale też po prawdzie to były 2-3 wyjazdy w roku. Fajny bo mało miejsca zajmował w aucie a podwieszane sypialnie z wysokimi progami skutecznie chroniły przed wszelkim robactwem i wodą płynącą pod namiotem. Jednak już dobytek który trzymaliśmy w przedsionku lub pomiedzy sypialnią a "tropikiem" nie był tak szczęśliwy.

Mimo wszystko, a może właśnie dlatego wspominam go z ogromnym sentymentem. Byliśmy z dziećmi (synek 4 latka i córeczka 6 miesięcy) w maju w Austrii w górach, temperatura w nocy spadała do okolic "0". Wszyscy wróciliśmy zdrowi i szczęśliwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w Decathlonie.

Obejrzałem sobie wszystkie modele i nie ukrywam, że fajne. ładnie wykonane, sporo miejsca.

Minusem była podłoga w żaden sposób nie połączona z tropikiem/ ścianami. Można było swobodnie wysunąc rękę z wnętrza namiotu na zewnątrz przez szczelinę pomiędzy podłogą a ścianą namiotu. Na początku myślałem, że to nc takiego, bo w końcu podłoga jest wywinięta do góry i nic się nie wleje. Nic bardziej mylnego. Akurat lał niezły deszcz więc schowałem się do środka. W miejscach, gdzie tropik był słabo naciągnięty, wywinięcie podłogi zaginało się i woda wlewała się do środka. Kicha.

Ale wrażenie ogólne całkiem dobre.

Jedne z firm przesłała mi propozycję

https://8a.pl/namiot-easy-camp-huntsville-800.html

Ktoś tutaj polecał tą firmę od namiotów. Mam wrażenie, że to jest to samo co decathlon ( chodzi o kształt) ale inne wykonanie. Niestety nie mogę zobaczyć go na żywo bo firma jest z Gliwic a ja z Wrocławia :)

Patrząc jednak na podłogę to też nie jest połączona za ścianami/tropikiem

Szukam namiotu tak do 2500-3000 zł. Droższy chyba nie ma sensu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 4 sezony 6 osobowy namiot z Intersport Mc Kinley ,dla mnie rewelacja.

Używany w ciągu roku (sezon letni)co najmniej non stop 3 tyg.,żadnych zacieków,rozdarć czy innych mankamentów,cena jaką zapłaciłem to około 400zl  5 lat temu.Rozkładanie 20 minut osobie nie  wprawionej.Te. Dechatlonu nie przeżyją tyle...Sprzedałem  w stanie prawie idealnym.Do Sypialni wchodzi materac 3 osobowy bez problemu.Poniżej zdjęcia 

img_20170719_174714 (2).jpg

img_20170719_202630 (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mirao napisał:

Dzisiaj byłem w Decathlonie.

Obejrzałem sobie wszystkie modele i nie ukrywam, że fajne. ładnie wykonane, sporo miejsca.

Minusem była podłoga w żaden sposób nie połączona z tropikiem/ ścianami. Można było swobodnie wysunąc rękę z wnętrza namiotu na zewnątrz przez szczelinę pomiędzy podłogą a ścianą namiotu. Na początku myślałem, że to nc takiego, bo w końcu podłoga jest wywinięta do góry i nic się nie wleje. Nic bardziej mylnego. Akurat lał niezły deszcz więc schowałem się do środka. W miejscach, gdzie tropik był słabo naciągnięty, wywinięcie podłogi zaginało się i woda wlewała się do środka. Kicha.

Ale wrażenie ogólne całkiem dobre.

Jedne z firm przesłała mi propozycję

https://8a.pl/namiot-easy-camp-huntsville-800.html

Ktoś tutaj polecał tą firmę od namiotów. Mam wrażenie, że to jest to samo co decathlon ( chodzi o kształt) ale inne wykonanie. Niestety nie mogę zobaczyć go na żywo bo firma jest z Gliwic a ja z Wrocławia :)

Patrząc jednak na podłogę to też nie jest połączona za ścianami/tropikiem

Szukam namiotu tak do 2500-3000 zł. Droższy chyba nie ma sensu.

 

 

Miałem Easy Camp Huntswille 400, podłoga jest niestety przyczepiana do tropiku na rzepy, to bardzo złe rozwiązanie .

Może ten będzie Tobie odpowiadał?

https://www.addnature.pl/vango-hudson-600xl-namiot-niebieski-966546.html

lub ten

https://www.obelink.pl/obelink-lugano-6-xl-excellent.html?category_params=fr_clear_filter%3DY%26features_hash%3DV374%26full_render%3Dtrue%26s_company%3D9%26category_id%3D7308

Edytowane przez Iven (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje godne rozważenia, chociaż wolałbym mieć centralnie umieszczony korytarz i po 2 sypialnie po bokach. Nie wiem czemu, ale taki układ wydaje mi się fajniejszy :)

6 godzin temu, kartrait napisał:

@Miaro: jeśli chodzi o koszta to u mnie wyszło w tym roku zupełnie odwrotnie (Chorwacja), pojechaliśmy do gotowego namiotu z Roan'a i jak liczyłem to na tym kempingu jak bym przyjechał z własnym majdanem zapłacił bym drożej i to sporo. A tak, z klamotów tylko ciuchy, ręczniki, poszewki na pościel i trochę jedzenia, wszystko weszło do auta z 3-jką dzieci i bez trumienki na dachu :) 

Wcześniej kupiliśmy właśnie namiot żeby pojechać gdzieś na południe i nie ciągnąć budy 1000km, a okazało się że taniej i prościej jechać do gotowca :) 

Wiesz wydaje mi się, że to kwesta kempingów.

Ja od 10 lat jeżdżę na kempingi do Włoch i Chorwacji ( Chorwację zacząłem na nowo w tym roku)
I wszędzie gdzie nie byłem to cena za tydzień to minimum 1000zł czyli tyle samo co miejsce pod swój namiot, a zaletą jest to, że jak mi się nie podoba to spadam gdzie indziej :)
Szczerze gratuluję spakowania się z trójką dzieci bez trumny na dachu. Ja tak nie umiem. Też mam trójkę i zawsze jak jedziemy to wyglądamy jak cyganie  - auto zapakowane po dach , taki roztwór nasycony :). Wiem, że jadąc z namiotem dochodzi jeszcze więcej gratów - stolik, krzesełka itp., ale wtedy zrezygnuję z paru rzeczy :), a dzieciaki, oblepimy żarciem jak przemytników, żeby więcej miejsca było w lodówce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kartrait napisał:

@Miaro: jeśli chodzi o koszta to u mnie wyszło w tym roku zupełnie odwrotnie (Chorwacja), pojechaliśmy do gotowego namiotu z Roan'a i jak liczyłem to na tym kempingu jak bym przyjechał z własnym majdanem zapłacił bym drożej i to sporo. A tak, z klamotów tylko ciuchy, ręczniki, poszewki na pościel i trochę jedzenia, wszystko weszło do auta z 3-jką dzieci i bez trumienki na dachu :) 

Wcześniej kupiliśmy właśnie namiot żeby pojechać gdzieś na południe i nie ciągnąć budy 1000km, a okazało się że taniej i prościej jechać do gotowca :) 

czyli pojechałeś tam gdzie musiałeś a nie gdzie chciałeś - jakoś do d00py taka turystyka

namiot to wolność a tu nie widzę tego , takie marne wydanie kwaterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Kilkanaście lat temu miałem coś takiego:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/namiot-skandika-copenhagen-xxl-8-osobowy-5000mm-i7633972051.html

Rozstawiałem sam około10-15 min.

Sprawdzony w bałtyckim sztormie.

Jeździłem w 4 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.