Skocz do zawartości

Namiot dla 5 osób.


Mirao

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Mirao napisał:

Na początku myślałem, że to nc takiego, bo w końcu podłoga jest wywinięta do góry i nic się nie wleje. Nic bardziej mylnego. Akurat lał niezły deszcz więc schowałem się do środka. W miejscach, gdzie tropik był słabo naciągnięty, wywinięcie podłogi zaginało się i woda wlewała się do środka. Kicha.

musiał być źle rozbity - to co pisałem - konstrukcje pneumatyczne są na to wrażliwe. Woda się nie powinna wlewać, bo pneumatyczny stelaż leży całą swoją długością na ziemi, więc podłoga jest w środku. Na bożego cielca byliśmy na Węgrzech, była mega ulewa i nic się nie wlało do środka, namiot wytrzymał.
 

 

Ten drugi namiot, który występuje od połowy filmu też wytrzymał - w środku było całkiem sucho, choć potok płynął pod podłogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Myślę ,że ten powinien spełnić Twoje wymagania Coleman Coastline 8 Deluxe , ma podłogę zintegrowaną

 

Cena ok 1800zł , widziałem go w Cro na kempingu , prezentuje się okazale . Coleman zbiera dobre opinie (kiedyś miałem trochę mniejszy i zbierała się w nim para od wewnątrz ,ale to drobiazg)  ogólnie jest ok

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

musiał być źle rozbity - to co pisałem - konstrukcje pneumatyczne są na to wrażliwe. Woda się nie powinna wlewać, bo pneumatyczny stelaż leży całą swoją długością na ziemi, więc podłoga jest w środku. Na bożego cielca byliśmy na Węgrzech, była mega ulewa i nic się nie wlało do środka, namiot wytrzymał.
 

 

Ten drugi namiot, który występuje od połowy filmu też wytrzymał - w środku było całkiem sucho, choć potok płynął pod podłogą

Ten drugi namiot ma zintegrowaną podłogę i jest to namiot firmy Outwell Rockwell Lub Aspen  . Duński producent jednych z najlepszych namiotów ?.

Ja użytkuję właśnie Aspena

outwell-aspen-500--0_1.thumb.png.5352e32bc8f2c5ba509b9bdcfe0d9d8d.png

Edytowane przez Iven (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

Zobacz marabuty, to są namioty z najwyższej półki:

https://namioty.marabut.com/produkty.html

Niestety mają małe namioty do maks 4 osób.

 

3 godziny temu, Iven napisał:

Myślę ,że ten powinien spełnić Twoje wymagania Coleman Coastline 8 Deluxe , ma podłogę zintegrowaną

No przyznam, że chyba tego szukałem :) Dziękuję :)

 

Ktoś coś więcej na temat tego modelu?

Decathlon chwali się , że jego namioty utrzymują chłód. Czy ten również taki jest? A może to poprostu propaganda sukcesu Decathlona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, chris_66 napisał:

czyli pojechałeś tam gdzie musiałeś a nie gdzie chciałeś - jakoś do d00py taka turystyka

namiot to wolność a tu nie widzę tego , takie marne wydanie kwaterki

Pojechałem tam gdzie sobie wybrałem wcześniej, przeglądając ofertę w internecie, nikt mi kempingu nie wybierał...

Jak jadę ze swoją budą albo namiotem to też wcześniej wybieram jakąś miejscówkę (plus ew. alternatywy, bo wtedy nic nie rezerwuje) wolność ma codziennie, namiot/przyczepa na kempingu to  raczej mój sposób na spędzenie urlopu, od ponad 30 lat ;) 

Kwatera to już zupełnie inna liga, bardziej to podobne do mobil homa z klimatyzacją... ? - posiedzę w środku, coś za zimno/gorąco/wieje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mirao napisał:

Niestety mają małe namioty do maks 4 osób.

Nie do końca, mają namioty, które można ze sobą łączyć gwieździście, o ile się nie mylę w nieskończoność używając świetlicowego. Kupujesz świetlicę i do tego możesz podłączyć 3 sypialnie albo 2 sypialnie i kolejną świetlicę itd. jest dosyć sporo kombinacji

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam taki: https://www.campingladen.de/High-Peak-AMALFI-5-Tunnelzelt.html

Niedrogi, obszerny, łatwy do rozłożenia i szczelny. Kilka wyjazdów do Chorwacji w nim zaliczyliśmy.

Teraz High-Peak posiada w ofercie również taki model: https://www.sport-shop.pl/namiot-5-osobowy-albany-5-high-peak-p-46366.html

Edytowane przez Walt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywitam się na wstępie, bo to mój pierwszy post ?. Od jakiegoś czasu też szukam rodzinnego namiotu tunelowego. Obelink odpadł, bo w ich sklepie są tylko pozytywne opinie, a przypadkiem znalazłem film z przeciekającym wszędzie ich namiotem. Sklep jest w Holandii więc był jeszcze problem z reklamacją. Wybór padł na Easycamp jako tańsza wersja Outwell (ten sam właściciel), tylko na stronie nie ma żadnego oficjalnego przedstawiciela w Polsce, a znalazłem też info o kupnie namiotu tej firmy z pękającymi oknami i pieniądze oddano po trzeciej wymianie.

Ma ktoś doświadczenie z tymi namiotami? Dołożyć do Outwell, czy spróbować Easycamp (zakup przez internet). Ma być tunel 5-6 osób, wszyta podłoga, zadaszenie wejścia lub drugi przedsionek bez podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namioty Outwell to chyba najlepsze namioty do turystyki samochodowej,Marabuty to namioty wyprawowe jedyne w swojej klasie nie polecane do naszych celów.Najlepsze konstrukcje to takie które zaprezentował kolega Tarapukuara- wytrzymałe na porywy wiatru a jednocześnie wygodne w bytowaniu na kempingach./ teraz niestety rzadko można je spotkać/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Misiek71 napisał:

Przywitam się na wstępie, bo to mój pierwszy post ?. Od jakiegoś czasu też szukam rodzinnego namiotu tunelowego. Obelink odpadł, bo w ich sklepie są tylko pozytywne opinie, a przypadkiem znalazłem film z przeciekającym wszędzie ich namiotem. Sklep jest w Holandii więc był jeszcze problem z reklamacją. Wybór padł na Easycamp jako tańsza wersja Outwell (ten sam właściciel), tylko na stronie nie ma żadnego oficjalnego przedstawiciela w Polsce, a znalazłem też info o kupnie namiotu tej firmy z pękającymi oknami i pieniądze oddano po trzeciej wymianie.

Ma ktoś doświadczenie z tymi namiotami? Dołożyć do Outwell, czy spróbować Easycamp (zakup przez internet). Ma być tunel 5-6 osób, wszyta podłoga, zadaszenie wejścia lub drugi przedsionek bez podłogi.

Miałem Easy campa przed Outwellem , jakość jest porównywalna . To ,że w jednym przypadku ktoś miał problem z pękającym oknem , świadczyć  może o złym użytkowaniu (pakowaniu) i nie stanowi reguły . Easy camp tak jak napisałeś to ten sam producent , namioty przemyślane w każdym szczególe i bardzo solidne , mogę polecić z czystym sumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią ? Obecnie mam Outwella , wcześniej miałem Easy Campa ? .....nie piszę o tym co słyszałem , tylko z własnego doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,
W tym roku pierwszy raz wybraliśmy się z rodziną pod namiot. Wybór padł na Coleman Da Gama 5 i mimo sporej wagi, ze względu na metalowy stelaż, mogę ten namiot polecić. Co prawda nad Balatonem nie było chociaż w 10% takiej ulewy jak w Egerze, ale podczas dość dużego wiatru namiot nawet nie drgnął.
Za rok również wybieramy się pod namiot i jedyną modyfikacją będzie dokupienie jakiegoś dodatkowego przedsionka, żeby podczas deszczu móc siedzieć na powietrzu, a nie w zamkniętym namiocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie wiem jakie inni mają doświadczenia z namiotami i przedsionkami z Decathlonu, ale pochwalę się co mnie spotkało;

Przedsionek kempingowy ARPENAZ Base M | 6-osobowy - używałem 3 tygodnie w zeszłym sezonie 2020 i w tym przez 1 tydzień..
Rozpadł się jak kartka papieru !!!.  Od słońca. Reklamacji Decathlon nie uwzględnił, a oto ich argumenty;
"tak rozległe i tego typu rozdarcia powstają tylko w skutek działania czynników zewnętrznych a nie z winy producenta. Tropik również nie nadaje się do naprawy odpłatnej."
 
Zastanówcie się zanim kupicie przedsionek lub namiot. Czytajcie w opisie !!! - wszystkie ich produkty można używać maksymalnie przez 4 tygodnie !!!!. SKANDAL !!!
Mam zdjęcia i mogę każdemu udostępnić jak wygląda ich produkt łącznie po 4 tygodniach użytkowania
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.