Skocz do zawartości

Chcę kupić swoją pierwszą przyczepę


Marco82

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Kvasir napisał:

Panowie Viatol to nic strasznego

I TAK i NIE, zależy dla kogo....ja sobie tłumaczę: Komfort kosztuje!

W moim przypadku w tym sezonie zrobiłem łącznie ok 3100km a z portfela viabox zabrał 350 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I TAK i NIE, zależy dla kogo....ja sobie tłumaczę: Komfort kosztuje!
W moim przypadku w tym sezonie zrobiłem łącznie ok 3100km a z portfela viabox zabrał 350 zł.
Coś drogo. Ja mam zapłacone koło 100 zł. Ale nie jeżdżę po Polsce, tylko z warszawki do granic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Malinki napisał:

I TAK i NIE, zależy dla kogo....ja sobie tłumaczę: Komfort kosztuje!

W moim przypadku w tym sezonie zrobiłem łącznie ok 3100km a z portfela viabox zabrał 350 zł.

Mi nie chodzi ani o pieniądze za opłaty drogowe ani o uprawnienia (które mam). Powód jest prosty....nie tylko ja będę holował, ale może też siostra czy żona....albo może się okazać, że chcemy przenocować gdzieś w centrum miasteczka, gdzie ciężarowe nie mają wjazdu. Zestaw mieszczący się w 3,5 t. jest zwyczajnie wygodniejszy (tak mi się wydaje)`. Wiem, że to utrudnia wybór przyczepy (zwłaszcza 5-osobowej) ale wiem też, że się da:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zszedlem nigdy poniżej EURO4, to faktycznie nie wiem.
Drogawo

Mi nie chodzi ani o pieniądze za opłaty drogowe ani o uprawnienia (które mam). Powód jest prosty....nie tylko ja będę holował, ale może też siostra czy żona....albo może się okazać, że chcemy przenocować gdzieś w centrum miasteczka, gdzie ciężarowe nie mają wjazdu. Zestaw mieszczący się w 3,5 t. jest zwyczajnie wygodniejszy (tak mi się wydaje)`. Wiem, że to utrudnia wybór przyczepy (zwłaszcza 5-osobowej) ale wiem też, że się da:)
Wszystkich nie zadowolisz
Zestaw wygodny jest po prostu wygodny, bez względu na wagę , nie tędy droga.
Mając zestaw nie jesteś ciężarowy. Ciężar dotyczy pojedynczego pojazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, chris_66 napisał:

Wszystkich nie zadowolisz emoji2957.png
Zestaw wygodny jest po prostu wygodny, bez względu na wagę emoji108.png, nie tędy droga.
Mając zestaw nie jesteś ciężarowy. Ciężar dotyczy pojedynczego pojazdu.

Oczywiście masz rację, ale życie wymusza czasem pewne kompromisy - muszę to pogodzić. 

Pisząc "ciężarowe" miałem na myśli częste ograniczenia tonażowe w miasteczkach-mój błąd.

Rozumiem, że muszę się znacznie ograniczyć w poszukiwaniach i wyborach, zwłaszcza, że przyczepa ma zmieścić 5 osób, ale zagłębiając się w forum widzę, że jest możliwe znalezienie takowej....a nadziej umiera ostatnia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 1300 DMC dla 5 osób możesz rozejrzeć się za Adrią Adora 502 UK lub Knausem Sport 500 QDK, obie rocznik 2005 ewentualnie Adria rocznik 2004. Według mnie Adria ma bardziej funkcjonalny układ, ale strasznie ciężko taką trafić.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten przykład jeżeli nie muszę to sobie problemów nie dokładam (via guano). Moje dzieci rosną, starsze ma już 15 + i już patrzy na nas krzywo jak mamy jechać na urlop, lada rok zmniejszę rozmiar budy z 540 do ulubionego 420-450 wtedy skompletować zestaw do 3.5 t to żaden problem. Przy 2+3 problemy narastają czasami się nie da i jest b+e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

około 25 tyś. Rodzina 2+3 (3,4 i 12 lat). Na razie chcę jeździć na kat. b, a holownikiem prawdopodobnie będzie Honda CR-V 2,2 diesel (DMC z tego co się orientowałem trochę poniżej 2100 kg) albo coś w zbliżonej wadze.

1/  10  razy przemyśl jaki układ przyczepy wewnątrz będzie dla Ciebie najwłaściwszy - załóż na ile lat kupujesz przyczepę i zmiany potrzeb rosnących dzieci
2/ Jeśli przyjmujesz założenie że prawko B - to DMC budy max 1400kg - wiec nie będzie to kolos
Twoje założenie wg mnie jest słuszne - bez doświadczenia w jeździe z przyczepa wg mnie nie powinno sie zaczynać  od b. dużej przyczepy 
Myślę że takim realnym założeniem okresu przy Twoim budżecie i wieku dzieci będzie buda na 5-6 lat  co spokojnie pozwoli Ci na nauczenie sie przyczepy i następny świadomy już zakup następnej - takie już 18-latki u mnie nie bardzo chciały już jeździć z "wapniakami" - oczywiście nie jest to dogmatem bo dziecka są różne  :) 
3/ Zakładam ze forumowe porady ogólne przed niewypałami poczytałeś - Odżałuj czasu i pojeździj pooglądaj - im więcej oglądniesz to po początkowym metliku będziesz coraz więcej wiedział czego się wystrzegać i czego chcesz.
4/ W Twoim przypadku aby nie utopić kasy wg mnie najlepsze są są 2 rozwiązania zakupowe  :
a/ brać do zakupu kogoś doświadczonego z wiedzą o przyczepach 
b/ kupić budę w serwisie przyczep który również handluje przyczepami zleciwszy  w tym serwisie również przegląd - udokumentować to na papiórze 
Jesteś widzę z Tarnowa to np w N. Sączu masz np. firme Klaja - jest serwis i handel używanymi budami,   Bieruń podobnie
Kupując w ten sposób wg mnie dla laika pewność jakości budy  będzie większa ale i cena będzie niestety  też większa w stosunku do sprzedawcy prywatnego - przy Twoim zakładanym budżecie zakup w firmie będzie droższy ca 15-20%  - tak mniej więcej kształtują się te relacje
5/ Może część Forumowiczów urażę ale sorry na podstawie linków i zdjęć sprzedawców wrzucanych na forum wg mnie nigdy nie da się dokonać wiarygodnej  oceny stanu przyczepy,  daje to  tylko bardzo zgrubny  odrzut i tylko w przypadku:
-  ewidentnych uszkodzeń/usterek
-  jedynie tych widocznych
-  przy założeniu że zdjęcia są w dużej rozdzielczości i dobrej jakości co rzadko się zdarza
Wiec wg mnie  żadnej budy nie da się w ten sposób ocenić w pełni prawidłowo - pomaga to tylko na bardzo zgrubny odsiew co też na pewno coś daje :) 
6/ Unikaj dalekich wyjazdów - rodzą presję kupna  - Forumowe zdalne oczy mogą być pomocne dla wyeliminowania  bubli i kitujących sprzedawców - wątek Forumowicze pomagają kupować przyczepy  masz w tym samym dziale co i ten watek

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że że zdjęć wiele nie wychwycisz, ale osoba z bystrym okiem wyłapie wiele więcej  niż osoba początkująca w temacie. I na starcie wiele baboli można pominąć . Dwa , że może akurat ktoś z okolic poże w oględzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie informacje i porady.

Glowę mam pełną porad z forum i wydaje mi się, że w teorii jestem przygotowany a rzeczywistość to zweryfikuje. ...postaram się jednak zminimalizować ryzyko i za Twoją radą jestem niemal pewny, że zakupu dokonam w komisie który są mi jakaś gwarancję (mam świadomość ze nieco przepłacę). W przyszłym tyg ruszam do Bierunia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie chcę psioczyć, ale ja tam trochę baboli też widziałem. Na kilka obejrzanych przyczep tylko dwie były 100 % ok. Reszta miała większe lub mniejsze babole. W Center Camp było jeszcze gorzej. Podejdź na spokojnie i obejrzyj każdy możliwy kąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.