Skocz do zawartości

Chcę kupić swoją pierwszą przyczepę


Marco82

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie...

Jestem tu nowy jako zalogowany ale czytam forum od lat. Wreszcie z rodzina dojrzeliśmy do zakupu pierwszej przyczepy kempingowej. Obawiam się, że nie mam doświadczenia i wystarczającej wiedzy żeby jeździć po komisach, oglądać, sprawdzać i wybierać...trochę boję się wtopy. Dlatego pomyślałem, że szanowni forumowicze mi jakoś pomogą. Może ktoś coś dobrego akurat chce sprzedać a może słyszał o zadbanej przyczepie lub może w moim imieniu sprawdzić stan jakiejś wystawionej na sprzedaż...wiem, wiem....są porady jak oglądać i na co zwracać uwagę ale nowicjuszowi nie pomaga to podjąć decyzji zwłaszcza, że łatwo jest ulec argumentom sprytnych sprzedawców z duża wiedzą.

Do wydania mamy około 25 tyś. Rodzina 2+3 (3,4 i 12 lat). Na razie chcę jeździć na kat. b, a holownikiem prawdopodobnie będzie Honda CR-V 2,2 diesel (DMC z tego co się orientowałem trochę poniżej 2100 kg) albo coś w zbliżonej wadze.

Jeśli ktoś coś wie, może polecić lub pomóc w zakupie to będę dozgonnie wdzięczny.

Mieszkamy w Tarnowie (małopolskie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dobre opinie ma ta firma. Wprawdzie nie koło Tarnowa ale też nie bardzo daleko. Podobno dają gwarancję na zakupione przyczepy.

http://www.stamserwis.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ogłoszenia ale niewiele z tego wynika...znalazłem coś takiego:

https://polskicaravaning.pl/ogloszenia/przyczepa-campingowa-hobby-450-w-super-stanie-2004,2240

myślicie że wystarczy dla 5 osób czy raczej powinienem rozglądać się za czymś znacznie większym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od odwiedzenia jakiejś dużej firmy handlującej przyczepami (albo kilku, niedaleko) aby móc się naoglądać i uzmysłowić sobie jaki wystrój / rozstaw wnętrza i wielkość jest dla Ciebie / Was optymalna. To podstawa.

Potem szukaj i dodawaj ogłoszenia na forum już bez pytania, czy dana przyczepa się dla Ciebie i Twojej rodziny nada (BO TO KWESTIA BARDZO SUBIEKTYWNA), skupiając się na stanie i technikaliach.

Hobby z ogłoszenia, po zdjęciach wygląda nieźle. Ale to co najważniejsze jest zasłonięte (miejsca łączenia ścian, podłoga, okolice okien, itp ... ) jak to na ogłoszeniu.

Edytowane przez zuczek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zuczek napisał:

Zacznij od odwiedzenia jakiejś dużej firmy handlującej przyczepami (albo kilku, niedaleko) aby móc się naoglądać i uzmysłowić sobie jaki wystrój / rozstaw wnętrza i wielkość jest dla Ciebie / Was optymalna. To podstawa.

Potem szukaj i dodawaj ogłoszenia na forum już bez pytania, czy dana przyczepa się dla Ciebie i Twojej rodziny nada (BO TO KWESTIA BARDZO SUBIEKTYWNA), skupiając się na stanie i technikaliach.

Hobby z ogłoszenia, po zdjęciach wygląda nieźle. Ale to co najważniejsze jest zasłonięte (miejsca łączenia ścian, podłoga, okolice okien, itp ... ) jak to na ogłoszeniu.

Dzięki za wskazówki. Wybierzemy się w najbliższym czasie do Bierunia bo czytam ze jest tak kilka komisów z przyczepami i mają niezłe opinie. Pooglądamy i spróbujemy wybrać odpowiednie dla nas wielkość i układ wnętrza przyczepy. Niemniej mam obawy by samemu decydować czy dana przyczepa jest w dobrym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł. W Bieruniu masz 3 firmy obok siebie, Center Camp ma dobre opinie, chyba nadal daje gwarancje na sprzedawane przyczepy (gwarancja nie pamiętam ile lat na szczelność).

I tak na końcu to Ty sam będziesz decydował. Ale jak obejrzysz kilka - kilkanaście przyczep to przynajmniej będziesz wiedział co Tobie pasuje i czego szukać z tej całej masy.

Jeszcze jedna bardzo dobra opcja: znajdź kogoś kto ma i używa przyczepę w dobrym / bardzo dobrym stanie, gdzieś niedaleko i umówcie się. Po obejrzeniu (dokładnym) takiej bez zastrzeżeń zyskasz sporo wiedzy, będziesz miał obraz jak to ma wyglądać prawidłowo.

Edytowane przez zuczek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bieruń już za dwa tygodnie, ale póki co wciąż "ślęczę" w necie, czytam, szukam. 

Wpadły mi na OLX takie ogłoszenia:

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/151v1/

Doszukałem się co nieco na forum o Obornikach, ale nie jestem w stanie stwierdzić czy dotyczą te informacje akurat tego sprzedawcy....

W ogłoszeniach są "ładne" przyczepy i w układach wnętrza takich jakie by mi pasowały (rodzina 2+3).

Oborniki są pół świata od Tarnowa więc więc w ciemno na pewno się tam nie wybiorę. Może ktoś coś wie, doradzi lub odradzi?

Będę wdzięczny za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest sezon,wsiadaj w samochód i na pierwszym kempingu zapytaj urlopowiczów .Znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania i będziesz miał okazję zobaczyć różne modele i układy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Marco82 napisał:

ale póki co wciąż "ślęczę" w necie, czytam, szukam. 

I bardzo słusznie. Ja tak kupiłem przyczepę. Jestem zadowolony mimo kilku ale. 

Cóż chyba pierwsza przyczepa wybacza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta hobby 450 z linka to super układ, dosyć praktyczny i wygodny. Nie oceniam budy tylko układ.
Mam taki sam, tyle że mam pięterko z przodu. Trochę przerobione na pełnowymiarowe i teraz jest super.
Zobacz zdjęcia https://photos.app.goo.gl/GjXdhYE9tedwUvhq7
Przy takim układzie pięć osób spokojnie daje radę, oczywiście buda 7m była by lepsza, ale od czegoś trzeba zacząć. Jak będziesz stacjonarnie z przedsionkiem to myślę że zmieścisz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wprawnym okiem może zerknąć na te przyczepę:

https://www.otomoto.pl/oferta/fendt-topas-550-vip-new-line-wc-prysznic-markiza-przedsionek-mover-dmc-1340kg-nie-dethleffs-hobby-ID6BYqF1.html#8b260b052e

Trochę mnie dziwi DMC, choć nie ukrywam, że jest dla mnie w sam raz i może rzeczywiście taka ma być??

I ogólnie...czy coś budzi niepokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Thomas napisał:

Z taaaakim wyposażeniem mw 1300 kg dmc 1700kg i byłoby to bliższe prawdy. Czym chcesz tego kloca ciągnąć?

No właśnie...co prawda dopiero wdrażam się w tematy karawaningowe ale tez mi coś tu z DMC nie pasuje (porównując ogłoszenia ze sobą). Co do holownika mam KIE Sportage 1,6 T-GDI 177 km, ale ona ma DMC 2190 więc ta przyczepa i tak ma zbyt dużą DMC żeby się zamknąć w 3500 kg (a tak z różnych względów chcę i muszę:)), więc najlepiej by było znaleźć coś dla 2+3 do 1300 kg, a jeśli coś fajnego będzie trochę cięższe to dopasuję jakiś samochód....myślę, że przy przyczepie do 1400 kg znajdę holownik, który da radę ją pociągnąć nie przekraczając w sumie 3,5T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Cię rozumiem bo zrobiłem dokładnie tak samo czyli najpierw przyczepa a później poszukiwania auta ( 1470 dmc budy i 2010 dmc auta) mieszczę się w 3'5 t a już byłem na kurs zdecydowany. Z tym fendtem uważaj bo na pewno coś tam z masami jest zamieszane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Viatol to nic strasznego i kombinowanie na siłę żeby się zmieścić w wadze to robienie sobie na siłę w poprzek. Naprawę macie tak mało innych problemów żeby się o masę przyczepy i auta tak martwić? Teraz dopasujecie, za 2-3 lata będzie zmiana holownika i znowu nie kupie tego co mi się podoba bo masa, za 4-5 lat zmiana budy i znowu, chciało by się z prysznicem ale dmc. Takie myślenie ma bardzo krótkie nogi.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.