Skocz do zawartości

Chateau 400 - prosze o opinie ;)


solemo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz, danielpoz napisał:

Deszcz nie zawsze pada z jednej strony, taki oczywisty szczegół?

Zawsze z góry na dół, a ukosy od wiatru są inżynierom znane i uwzględniane ... Nie chodzi o to aby rzecz na atomy i kwanty rozbijać ...

Ja też używam myjki ale: mam możliwość ustawienia szerokiego i rozproszonego strumienia bez ciśnienia, używam tylko chemii dedykowanej do przyczep, myję z drabiny nadając kierunek " ... Zawsze z góry na dół ...", wiem, że mam szczelną przyczepę i świeże uszczelnienie, wiem jak operować przy wentylacji i kratkach, ...

Tutaj kolega pisze o świeżo kupionej przyczepie. Jeśli potraktuje ją ciśnieniem, skieruje pod kątem, jeśli ma gdzieś ubytki w uszczelnieniu albo stary, stwardniały uszczelniacz, itp ... itd ... to narobi sobie problemu. Dlatego, uważam lepiej to zrobić bez użycia myjki w tej, konkretnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba jeszcze nie widział poziomego deszczu haha

30 lat temu jak myjki robiły się poularne też byli specjaliści co zakazywali mycia nimi samochodów. ?

Tradycyjnie zwykłe umucie budy można skomplikowac do granic zdrowego rozsądku. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poziomego jeszcze nie widział. Wszystko przede mną ?

Byleby granicy zdrowego rozsądku nie przekraczać. "Komplikowanie" do tej granicy nazywa się myśleniem ?:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeżdżę na myjnie ciśnieniową. Oczywiście nie walę po oknach i uszczelnieniach, ale z blachą co może się stać? Trzeba podchodzić do wszystkiego z głową, rozwagą i zdrowym rozsądkiem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć filmik, na który kiedyś tam trafiłem. Dotyczy poniekąd tematu, zwłaszcza sytuacji, kiedy głowy, rozsądku, rozwagi, wiedzy, świadomości, ... etc. ... zabraknie. Najważniejsze jest od 1:45 minuty:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zuczek napisał:

najważniejsze jest od 1:45 minuty

dobrze że moje samochody nie wiedzą że rotacja im szkodzi i powinny zgubić lakier na jesieni :ee:

a chemia powinna zaschnąć i nie dać się ruszyć bez szlifierki :mlot:

a tak w temacie mycia - szybciej i prościej umyje się szczotką i dobrym szamponem , a na pewno lepiej spłucze

owszem , zaschnięte błoto lepiej się karcherem myje, przynajmniej bardziej widowiskowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Ale Ci fajnie. Zazdroszczę że masz to z głowy, wąchanie śmierdzieli zatęchłych i słuchaie głupich gadek, że w niedziele nic nie śmierdziało itp; )

Ja ciągle szukam tej jedynej.

Widzę że o myjkach i szczotkach tu straszna dyskusja się wywiązała, a korzystacie z jakichś glonobójców chemicznych? Czegoś w stylu Pufasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2019 o 21:07, zby napisał:

Gratulacje! Ale Ci fajnie. Zazdroszczę że masz to z głowy, wąchanie śmierdzieli zatęchłych i słuchaie głupich gadek, że w niedziele nic nie śmierdziało itp; )

Ja ciągle szukam tej jedynej.

Widzę że o myjkach i szczotkach tu straszna dyskusja się wywiązała, a korzystacie z jakichś glonobójców chemicznych? Czegoś w stylu Pufasa?

Powiem Ci, że o dziwo nie trafiłem na jakiegoś skrajnego śmierdziela żadnego. W obecnym poduchy jedynie pokryły się przez tyle lat patyną czasu - na szczęście tu z pomocą przyszła Teściowa krawcowa i zaoferowała sie zrobić nowe poduchy.

Co do chemii i myjki ciśnieniowej.
Przez jakiś czas bawiłem się w autodetailing i mniej więcej wiem co i jak. Nie wszystko nada się myć pod wysokim ciśnieniem ale elementy metalowe i twarde plastiki jak najbardziej. Obecny lakier jest w takim stanie, że nie zaszkodzi mu to.

Wnętrze eleganco wyczyscilem już i zakonserwowałem pierw APC Ideal Vask, następnie PoorBoys Natural Look - drewniane fronty nabrały pięknej głębi i zostały chociaż trochę odżywione. Uszczelki wszystkie jakie tylko znalazłem natłuszczyłem i nasylikonowałem.Z zewnątrz do felg ADBL Vampire, Gyeon Q2 do odżywienia i zaczernienia opon. Jako wisienki na torcie do zabezpieczenia lakieru przyczepy użyłem Colinite 476s Double Coat.

Do zabezpieczenia pozostało mi jeszcze podwozie ;)

Obecnie przyczepa prezentuje się calkiem fajnie i czuje, że mam bazowe przygotowanie pod siebie. W weekend dodatkowo wypozyczę ozonator i wyozonuje wnętrze przyczepy - proces "sterylizuje cale pomieszczenie" z grzybow, bakterii itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tą chemią to mnie zamurowało; moje auto mnie za to nienawidzi, ale nawet nie słyszałem o takich środkach. Może kiedyś mnie sumienie ruszy i przydbam o swoje sprzęty. A jak ten ozonator, wyczuwalna jest różnica po tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zaczynam się bać o jakość przyczep kempingowych słuchając waszych dywagacji na temat mycia karcherem, nie mówiąc już o wątpliwym bezpieczeństwie tych przyczep. Wydają się być tak kruche że podmuch wiatru i woda mogą sprawić że się rozlecą. Czy naprawdę są tak słabej jakości czy przesadzacie, coś chyba jest nie tak... z innej beczki, a kto jest za używaniem mikrofalówki do gotowania? Można czy nie? ? Haha taki żarcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.