Skocz do zawartości

Chateau 400 - prosze o opinie ;)


solemo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Koleżanki oraz Kolegów ;)

Obecnie stoję przed wyborem przyczepy dla siebie oraz żony.
Przyczepka docelowo ma nam służyć jako miejsce do spania/gotowania i spędzania czasu w trakcie wypraw wędkarskich.

Posiadamy samochód Audi A4 B7 2.0 TFSI Quattro w którym planuję domontować hak holowniczy wraz z instalacją elektryczną dla przyczepy.
 

Przeglądając aukcje wynalazłem ogłoszenie https://allegro.pl/ogloszenie/chateau-400-przyczepa-kempingowa-super-stan-8092159560

W dniu wczorajszym tj. 27.05.2019 z żoną dokonaliśmy wstępnych oględzin przyczepy i wzbudziła ona nasze zainteresowanie. Meble oraz sprzęt pomimo swojego wieku wydawały się być w dość dobrym stanie. Przyczepa była garażowana - co zostało potwierdzone specjalnie przerobionym do tego celu garażem.

Jest niestety coś co wzbudziło moje wątpliwości... Mianowicie światła tylne przyczepy posiadają białe światła cofania a sama wtyczka połączeniowa do auta jest 7 pinowa i nie wspiera przedmiotowych świateł. Właściciel przyczepy oznajmił mi, że diagności podczas przeglądów czepiali się braku światła cofania, wobec czego zamontował tam zdalne włączanie świateł cofania z pilota.
 

No i de facto pomimo ogólnego zadowolenia ze stanu utrzymania przyczepy gdzieś czar prysł gdy uzmysłowiłem sobie, że przyczepa może generować problemy przy przeglądach technicznych przez te światła.

Dodatkowo nie wiem czy jest to normalnym, ale szara woda ze zlewozmywaka oraz brodzika zlewa się bezpośrednio na ziemię. Czy to nie powinno odbywać się w oparciu o zbiornik na szarą wodę?

 

Będę niezmiernie wdzięczy za Wasze opinie oraz sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, solemo napisał:

Witam serdecznie Koleżanki oraz Kolegów ;)

Witam

Cytat

Obecnie stoję przed wyborem przyczepy dla siebie oraz żony.
Przyczepka docelowo ma nam służyć jako miejsce do spania/gotowania i spędzania czasu w trakcie wypraw wędkarskich.

Posiadamy samochód Audi A4 B7 2.0 TFSI Quattro w którym planuję domontować hak holowniczy wraz z instalacją elektryczną dla przyczepy.
 

Przeglądając aukcje wynalazłem ogłoszenie https://allegro.pl/ogloszenie/chateau-400-przyczepa-kempingowa-super-stan-8092159560

W dniu wczorajszym tj. 27.05.2019 z żoną dokonaliśmy wstępnych oględzin przyczepy i wzbudziła ona nasze zainteresowanie. Meble oraz sprzęt pomimo swojego wieku wydawały się być w dość dobrym stanie. Przyczepa była garażowana - co zostało potwierdzone specjalnie przerobionym do tego celu garażem.

Jest niestety coś co wzbudziło moje wątpliwości... Mianowicie światła tylne przyczepy posiadają białe światła cofania a sama wtyczka połączeniowa do auta jest 7 pinowa i nie wspiera przedmiotowych świateł. Właściciel przyczepy oznajmił mi, że diagności podczas przeglądów czepiali się braku światła cofania, wobec czego zamontował tam zdalne włączanie świateł cofania z pilota.

Przyczepa jest z 1991 roku, więc nie musi być wyposażona w światło cofania. Obowiązek wyposażania przyczepy w światło cofanie dotyczy przyczepy zarejestrowanej po raz pierwszy po dniu 1 sierpnia 2009 roku.

Cytat

No i de facto pomimo ogólnego zadowolenia ze stanu utrzymania przyczepy gdzieś czar prysł gdy uzmysłowiłem sobie, że przyczepa może generować problemy przy przeglądach technicznych przez te światła.

Nie może :)

Cytat

Dodatkowo nie wiem czy jest to normalnym, ale szara woda ze zlewozmywaka oraz brodzika zlewa się bezpośrednio na ziemię. Czy to nie powinno odbywać się w oparciu o zbiornik na szarą wodę?

Powinna. Ten zbiornik należy sobie podstawić we własnym zakresie

Cytat

Będę niezmiernie wdzięczy za Wasze opinie oraz sugestie.

Sugeruję zacząć lekturę forum :) Unikniesz takich pytań jak powyższe z szarą wodą. Może też weź kogoś bardziej doświadczonego w celu oględzin przyczepy.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Jacku za Twoją wypowiedź.
Redagowałem forum we wszystkie strony i faktycznie widziałem pojawiające się tematy właśnie odnośnie świateł czy szarej wody. Niestety pomimo założonych tematów rodziła się we mnie niepewność czy czasem ta przyczepa nie jest "odstępstwem od reguły". Tj. gdzies zakrzywia się jednak logika - klosz tylnego oświetlenia posiada światło wsteczne natomiast przyłącze elektryczne po prostu nie wspiera tego rozwiązania i zwyczajnie potrzebowałem upewnienia się przy tym konkretnym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, solemo napisał:

Bardzo dziękuję Jacku za Twoją wypowiedź.
Redagowałem forum we wszystkie strony i faktycznie widziałem pojawiające się tematy właśnie odnośnie świateł czy szarej wody. Niestety pomimo założonych tematów rodziła się we mnie niepewność czy czasem ta przyczepa nie jest "odstępstwem od reguły". Tj. gdzies zakrzywia się jednak logika - klosz tylnego oświetlenia posiada światło wsteczne natomiast przyłącze elektryczne po prostu nie wspiera tego rozwiązania i zwyczajnie potrzebowałem upewnienia się przy tym konkretnym przypadku.

Sporo przyczep ma z tyłu klosz z miejscem na światło cofania, którego zwyczajnie tam nie ma. U mnie w poprzedniej przyczepie z 2006 roku też tak właśnie było. Był klosz z miejscem na światło cofania, a pod kloszem pusto. A przyczepa już była wyposażona w złącze 13 pin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a moja rada taka, jeżeli buda jest sucha, nie ma zacieków czy nieprzyjemnych zapachów i układ Ci pasuje to ją bierz. Ładna przyczepa w tej cenie i jeszcze tak wyposażona długo nie będzie wisiała w ogłoszeniach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacieków nie znalazłem (szukałem przy oknach, na rogach czy wewnątrz szafek). Urządzenia działają - piecyk grzeje, lodówkę odpaliłem - nie czekałem na schłodzenie ale płomień był. W kranie oraz toalecie woda jest. Palniki gazowe działają. Szafki czyste a materace utrzymane w przyzwoitym na swój wiek stanie.

Nie potrafiłem ocenić jedynie stanu dachu oraz podwozia. Znalazłem kilka miejsc doszczelnionych sylikonem - wprowadzenie kabli od solara oraz niestandardowa sztyce anteny wykonana chyba z gazrurek.

Nie przetestowałem też oświetlenia zewnętrznego z racji braku pojazdu.

Edytowane przez solemo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na pewno sylikon a nie uszczelniacz?

Laikowi cięzko to ocenić. Niemniej ten który zaobserwowałem na dachu w miejscu wprowadzenia przewodów od solary do przyczepy wglądał jak twardy sylikon sanitarny. Miał zbitą konsystencję jasnego koloru a jego struktura przypominała kauczuk.

Na pewno nie przypominało to w konsystencji i strukturze uszczelniacza Teroson RB 2759 który widziałem np. na filmach YouTube Kiki Świat.

Edytowane przez solemo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za Twoje cenne uwagi. Kolejny raz masz racje. Wszystko wskazuje na to ze zdecyduje sie na te budkę - niemniej jednak rzuce okiem od wewnatrz na to miejsce dla swietego spokoju gdy bede ją ogladal ostatni raz bezposrednio przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz wymienić sznur do przyczepy z istniejącego 7 żyłowego na 13 żyłowy i od razu pojawi Ci się prąd w światłach cofania sterowany z samochodu. Ponadto dojdzie Ci sterowanie lodówką z samochodu. Miałem podobną przyczepę tej marki przez kilka lat i nie miałem z nią żadnych kłopotów. Chateau  wykonana jest na markowych podzespołach i dlatego ją polecam zwłaszcza, że zadbana. Za holownik służył mi VW 1,9 TDI - zestaw niezawodny i doskonały na włóczęgi. Jak będziesz dorabiał hak to dopilnuj aby założono gniazdo do przyczepy 13 pinowe. Być może z rozpędu wymienią Ci również sznur do przyczepy na 13 żyłowy.

Edytowane przez Lepciak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może z rozpędu wymienią Ci również sznur do przyczepy na 13 żyłowy.

 

Sznur to może być do suszenia gaci.

Być może spotkałeś się w dzieciństwie ze sznurem od żelazka ale do połączeń elektrycznych używamy przewodów, ewentualnie kabli

 

solemo, sprawdź stan bakisty i plastikowej nakładki z tyłu. Chateau miały koszmarnie słabe plastiki które rozpadały się ze starości.

Reszta wygląda na zdjęciach poprawnie. Oczywiście sprawdź podłogę wzdłuż ścian i po rogach i okolice nadkoli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2019 o 19:13, chris_66 napisał:

 

Sznur to może być do suszenia gaci.

Być może spotkałeś się w dzieciństwie ze sznurem od żelazka ale do połączeń elektrycznych używamy przewodów, ewentualnie kabli emoji106.pngemoji56.png

Bardzo przepraszam jeżeli uraziłem wyrazem "sznur" ale tak nazywa się potocznie przewód elastyczny typu OMy czy OWy przeznaczony również do zasilania przyczep co nie wyklucza go do zastosowania przy  suszeniu bielizny - u ciebie gaci Jestem elektrykiem z zawodu trochę dłużej niż ty biegasz po świecie w swoich gaciach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.