Skocz do zawartości

Szukanie campingu w Chorwacji na miejscu w lipcu?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Wybieramy się na miesiąc do Chorwacji w lipcu. Mamy już zarezerwowane Strasko na dwa tygodnie, ale chcemy zostać tam jeszcze dwa. Zwykle tak robimy podczas urlopu, że cześć rezerwujemy, a część wybieramy na spontana już na miejscu. Czasem się kogoś pozna, kto coś zaproponuje, poleci. Jak to wygląda w Chorwacji? Po Strasko już nie będziemy bardzo potrzebowali takiego rozbudowanego zaplecza. Czy to dobry pomysł czy lepiej rezerwować już teraz? Jak patrzymy na cenniki w lipcu to czy zarezerwujemy teraz czy na miejscu, to nie ma znaczenia. Chodzi tylko o miejsce. Dzięki za popdpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jeżdżę w ciemno i zawsze coś się znajduje. W razie czego zawsze mamy zapisane inne pole jakby nie było wolnych miejsc lub gdyby kemping nam nie odpowiadał.

3 lata temu były 3 tygodnie na środkowej i południowej Chorwacji, rok temu 1,5 tygodnia na Istrii. Dodam tylko, że my z reguły przenosimy się w nowe miejsce po max 3-4 dniach, więc parę pól się zwiedziło w tym czasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pobycie na Strasko przez dwa tygodnie w lipcu i zmianie na inny kemping przeżyjecie duże rozczarowanie . Strasko to jeden z najlepszych i najatrakcyjniejszych kempingów w Chorwacji , niestety w sezonie letnim drogi.Rezerwacja parceli jest ważna po wpłaceniu 30 %zaliczki .:przyczepa:

Jedynie bardzo wysokie koszty pobytu na Strasko uzasadniają taka przeprowadzkę . 

 Mam nadzieje, ze  uda się Wam znaleźć wolne parcele na innym kempingu, co w lipcu jest dość trudne.:banan:

Ps. Najlepsze rozwiązanie to pozostanie na Strasko.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lucek26 napisał:

Po pobycie na Strasko przez dwa tygodnie w lipcu i zmianie na inny kemping przeżyjecie duże rozczarowanie .

Dlaczego? Przecież sam napisał/a

15 godzin temu, gabba83 napisał:

Po Strasko już nie będziemy bardzo potrzebowali takiego rozbudowanego zaplecza.

Mnie  np. takie Strasko wogóle nie kręci bo ja nie spędzam wakacji na kempingu tylko na nim śpię. 

Dla rodziny z dziećmi pewnie jest fajnym miejscem - wszystko zależy kto czego oczekuje i jakie ma upodobania na spędzenie wakacji. 

 

Jak na 2 tygodniowy pobyt to pokusiłabym się na rezerwację jedynie na wyspach z przeprawą promową a to dlatego, że taki np. Hvar, Brać, Dugi Otok, Cres -  kempingów pod przyczepy ma jak na lekarstwo z niewielką ilością parcel. Ryzykowne i kosztowne jest płynąć w ciemno i w razie braku miejsca niestety ponownie przeprawiać się na ląd - ewentualnie tel. dzień przed aby upewnić się czy miejsce jest. 

Na lądzie absolutnie bym w rezerwacje się nie bawiła chyba, że zależy wam na konkretnym wybranym kempingu.

Po Pagu na kolejne 2 tyg. skierowałabym się na Brać lub Hvar ewentualnie Peljesac. W drugiej połowie lipca jest już większe oblężenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze bez rezerwacji, po co rezerwować, nie tu to gdzie indziej, zawsze znajdzie się miejsce,

Strasko to koszmar, na jedną noc w tranzycie, nie na dwa tygodnie, dzieci by mnie udusiły a żona rzuciła,

rezerwacja tylko jakieś perełki gdzie ciężko o miejsce, tak jak Gusia napisała, wyspa czy coś w rejonie do zwiedzania

ale to tylko moje zdanie

 

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chris_66 napisał:

zawsze bez rezerwacji, po co rezerwować, nie tu to gdzie indziej, zawsze znajdzie się miejsce,

Strasko to koszmar, na jedną noc w tranzycie, nie na dwa tygodnie, dzieci by mnie udusiły a żona rzuciła,

rezerwacja tylko jakieś perełki gdzie ciężko o miejsce, tak jak Gusia napisała, wyspa czy coś w rejonie do zwiedzania

ale to tylko moje zdanie

 

 

Straśko jest bardzo ok, ja byłem już chyba 6 razy jednak nie więcej niż 4-6 nocy. Jeden z ostatnich campów akceptujących Acsi do końca czerwca i to pewnie już nie za długo. Robiąc wycieczki po okolicy co 2-3 dzień widzę nas tam na pobyt ok tygodnia czy 10 dni, szczególnie ze znajomymi. Asfaltowe uliczki, liczne place zabaw, duża przestrzeń, boiska,  fajna plaża i fajnie w wodzie, czyste i odnowione łazienki, dużo mobile-homów dla znajomych - ogółem BDB+. Dodałbym jeszcze kawałek sztucznej plaży z czystym piaskiem - takie 50m dla dzieciaków i  byłoby idealnie.

Gusia fajnie radzi - pod warunkiem, że na pokładzie nie ma małych dzieci - dla których po Straśko wszystkie te piękne wyspy będą nudne bo na 90% nawet hulajnogi nie użyją bo nie będzie po czym jechać. Osobiście nie pchałbym się na Dugi Otok czy Brać bez telefonu, na Hvarze jest kilka fajnych campingów i faktycznie chyba tylko w ścisłym szczycie sezonu bym dzwonił pytać.

dla mnie podstawą jest to, że licznik dni można powoli uruchamiać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, maarec napisał:

......................Asfaltowe uliczki, liczne place zabaw, duża przestrzeń, boiska,  fajna plaża i fajnie w wodzie, czyste i odnowione łazienki, dużo mobile-homów dla znajomych - ogółem BDB+..........................Gusia fajnie radzi - pod warunkiem, że na pokładzie nie ma małych dzieci.....................

dla mnie podstawą jest to, że licznik dni można powoli uruchamiać :)

 

ja nie lubię molochów, a to takie jest , byłem tydzień (bo było z darmoszkę na poczet rezerwacji kolegi) i mimo wszystko to nie to

ale rozumiem, że niektórzy lubią

a licznik już za chwilę zaczyna bić :drive: w tym roku wcześniej zaczynam bo niestety wcześniej muszę zakończyć :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, chris_66 napisał:

ja nie lubię molochów, a to takie jest , byłem tydzień (bo było z darmoszkę na poczet rezerwacji kolegi) i mimo wszystko to nie to

ale rozumiem, że niektórzy lubią

a licznik już za chwilę zaczyna bić :drive: w tym roku wcześniej zaczynam bo niestety wcześniej muszę zakończyć :sciana:

licznik  km z ogonem u nas powoli dobija do 800km w tym roku. 

Straśko to nie moloch, przeglądam campingi w okolicy Wenecji, tam to ciężko ogarnąć wzrokiem na mapach google z satelity :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwacja parceli na kempingu  w maju, czerwcu, wrześniu czy październiku nie ma sensu,bo w tym okresie bez problemu znajdziemy wolne miejsca.

W  tym roku mija dwadzieścia lat od mojego pierwszego wyjazdu do Chorwacji i zawsze były to pobyty w lipcu lub sierpniu dlatego mam porównanie jak z roku na rok coraz trudniej znaleźć satysfakcjonujące parcele na kempingach . Dlatego w tym roku po raz pierwszy dokonałem rezerwacji parceli właśnie na Strasko ,aby uniknąć stresu i nerwówki związanej z szukaniem miejsca na kempingu. Jazda w upale od kempingu do kempingu to nie moja bajka poza tym nawet jak znajdziemy jakieś miejsce to z reguły mało atrakcyjne.:przyczepa:

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

licznik  km z ogonem u nas powoli dobija do 800km w tym roku. 

Straśko to nie moloch, przeglądam campingi w okolicy Wenecji, tam to ciężko ogarnąć wzrokiem na mapach google z satelity :)

Uff , myślałem , że jestem na końcu peletonu , ja dwa wypady - budapeszt i wiedeń i 3000km z głowy, i na tym kończę liczenie :drive:

A włoskie miasteczka kempingowe to w ogóle załamka :sciana:, dobrze że rodzina nie chce na takie jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chris_66 napisał:

Uff , myślałem , że jestem na końcu peletonu , ja dwa wypady - budapeszt i wiedeń i 3000km z głowy, i na tym kończę liczenie :drive:

A włoskie miasteczka kempingowe to w ogóle załamka :sciana:, dobrze że rodzina nie chce na takie jeździć

My chyba na kilka dni spróbujemy. Czas pokaże jak to się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jackas napisał:

A ja z dziećmi  do 12/14 lat innych sobie nie wyobrażam. Od 9 do 23 w ruchu.  Zero elektroniki. Zero nudy.

To zależy od zaangażowania i podejścia rodziców a nie od kempingu. Ja unikam molochów i jakoś dzieciaki się nie nudzą pomimo braku sprzętów elektronicznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.