Skocz do zawartości

Tesla Model X jako elektryczny holownik


KlAn

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przeciwnikiem dopłat do elektryków, bo na te dopłaty my się składamy tak więc nadal kupujemy ekonomicznie nieuzasadnione samochody. Dopóki firmy motoryzacyjne nie zjadą z cenami do analogicznych cen samochodów spalinowych, dopóty nie powinniśmy ich kupować. IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 11.01.2020 o 11:51, do0h napisał:

@Suzu4x4 macie jedno auto w domu ? ... dla mnie moglbym jezdzic po miescie elektryczna taczka z drzwiami i ogrzewaniem gdyby homologowali, a drugie auto na trasy :)

W pracy mam darmową ładowarkę ale właśnie się przeprowadzam 50m od miejsca pracy więc średnio się opłaca :D

mamy kilka, taka potrzeba,  w większości diesle

ostatni zakup padł na turbo benzynę   to powiem że oprócz spalania (które jest średnio o dwa litry /100km większe od dwa segmenty większego diesla)

mogę wypowiadać się w samych superlatywach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suzu4x4 nie mówie wrednie ale kontrolnie jedno można wymienić na elektryka, najlepiej to najstarsze :P ... i sobie testowac :P

co do turbo diesla i turbo benzyny. S-crossa 1.6  DDiS AllGripdałem żonie, sobie kupiłem do zabawy '08 CX-7 2.3T ... chyba nie musze komentować róznicy ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, do0h napisał:

@Suzu4x4 nie mówie wrednie ale kontrolnie jedno można wymienić na elektryka, najlepiej to najstarsze :P ... i sobie testowac :P

(...)

jak mówiłem wcześniej, zrobię to zaraz po tym jak będzie się to kalkulować.

jak sam pisałeś , to ma być taczka do wożenia tyłka po mieście a nie zabawka do produkcji adrenaliny więc po co przepłacać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma dopłat!!! Wg mnie to może już nie zdążyć się kalkulować. Dadzą dopłaty do elektryków ale ceny prądu pójdą w górę. Przeciętna instalacja fotowoltaiczna nie pokryje energii na "tankowanie" intensywnie użytkowanego auta elektrycznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dudek_t napisał:

Na razie nie ma dopłat!!! Wg mnie to może już nie zdążyć się kalkulować. Dadzą dopłaty do elektryków ale ceny prądu pójdą w górę. Przeciętna instalacja fotowoltaiczna nie pokryje energii na "tankowanie" intensywnie użytkowanego auta elektrycznego. 

Jak bedą dopłaty to i cena katalogowa pewnie wzrośnie?

52 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

Jak na razie to dzieżko do domu z pracy wrócić jak ktoś ma 20km, mieszka w terenie górzystym i jest zima ;) Z deklarowanych 300km zasięgu robi się 30 :lol:

W jakim konkretnie aucie tak Ci zasięg zmalał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, do0h napisał:

No dokładnie, a taki leaf w wersji bieda albo Zoe itp się nie kalkuluje po dopłatach ?

w moim przypadku nie pyknie

na chwilę obecną dopłat nie ma a nawet jak będą to się nie załapię bo prowadzę DG .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy okazję przejechać się tym modelem jako pasażerowie. Hmmmm duże, wygodne auto z dużym tabletem na desce rozdzielczej. Co do komfortu jazdy, daleko temu do Audi czy Volvo :-)) 

Auto robi wrażenie. Dzieciaki przystają any zrobić foty, sąsiad ma gula... Te otwierane w górę drzwi to wg mnie największy bajer, bo można zaparkować auto niemal przy ścianie, lub innym aucie i nadal otworzyć drzwi. Jak wysiąść? To już inna kwestia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.