Skocz do zawartości

Tesla Model X jako elektryczny holownik


KlAn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może kogoś to zainteresuje, bo być może jest to niedaleka przyszłość naszych holowników.

Samochód elektryczny jako holownik do przyczepy na przykładzie Tesli Model X i przyczepy Kabe, test przeprowadzony w Szwecji i Norwegii, chociaż test to za dużo powiedziane, ot krótki opis wrażeń z holowania tym zestawem. Dlaczego Tesla Model X , ano dlatego, że jest to jedyny w tej chwili samochód elektryczny w którym producent dopuścił montaż haka. 1437182580_modelx2.thumb.jpg.c6a507b2d00b1814bfed2d9a4a57fb34.jpg

Samochód z napędem 4x4 i masie ok. 2500kg, czyli solidny klocek, baterie o pojemności 90kWh, o przyczepie napisali tylko że ma 2,5 m szerokości. Według autora zestaw prowadził się rewelacyjnie a przyspieszenie jak to określił, takie o jakim większość samochodów solo może tylko pomarzyć.

I teraz najważniejsze zasięg tego zestawu to 200-250 km, średnie zużycie prądu 37,9kWh na 100 km co przy średnich cenach prądu za ubiegły rok daje ok. 40 NOK za 100 km. Za tą kwotę można kupić w NO niecałe 3 litry diesla.

Co o tym myślicie?

 

 

model x 1.jpg

model x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Szef mojej kobiety ma dokładnie taka Tesle i holuje nia 2 osobowa angielską przyczepke. Z tego co mówił jest w stanie dojechać od siebie z domu nad morze czy daje ok 110mil realnego przebiegu.

Dla mnie rewelacja tylko cena auta powala

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maarec napisał:

Kiedyś sobie kopię kabe :) postawię na tarasie i będę patrzał jak pięknie daje radę z zimą :)

?? Mam wrażenie, że nie jestem odosobniony w kwestii karawaningu zimą ;) 

Edytowane przez bw81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co ich do tego skłoniło, bo chyba żaden normalny rząd nie rezygnuje z takich wpływów w imię ekologii? Podejrzewam że ma to związek z limitami emisji CO2 z powodu wydobycia ropy przez Norwegię. Po prostu kupują sobie w ten sposób dodatkowy limit. 

Ale wracając do Tesli to mam nadzieję ,że za kilka lat jak już mnie będzie stać na nią to ceny trochę spadną. 

Wizja holowania 4 tonowego zestawu o takich osiągach za równowartość 3 litrów ropuchy na setke jest bardzo kusząca.?

Edytowane przez KlAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.