Skocz do zawartości

Tesla Model X jako elektryczny holownik


KlAn

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 godzin temu, lbuster napisał:

Ja bym włożył agregat do bagażnika i jechał :P No i bym miał hybrydę :lol:

To ja całkiem serio myślę o takim rozwiązaniu do kampera - albo generator zabudowany na stałe (jesli DMC starczy, w co wątpie), albo przyczepka (przy okazji do wożenia szpejów). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2020 o 11:08, jacek00 napisał:

wracając do Tesli, takie coś znalazłem w necie

A ja to

 

IMG-20200121-WA0000.jpg

 

W dniu 16.01.2020 o 22:03, RadekNet napisał:

To ja całkiem serio myślę o takim rozwiązaniu do kampera - albo generator zabudowany na stałe (jesli DMC starczy, w co wątpie), albo przyczepka (przy okazji do wożenia szpejów).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przejechanie 100 kilometrów samochodem elektrycznym już teraz może kosztować ponad 50 zł, a wkrótce będzie jeszcze drożej – nawet 70 zł. To dwa razy więcej niż za przejazd dieslem.

Tymczasem wzrost cen prądu sprawia, że operatorzy stacji ładowania likwidują przyciągające klientów promocje, w których „tankowanie" e-aut było darmowe.

W poniedziałek opłaty na swoich stacjach wprowadził Lotos, do końca półrocza to samo zrobi Orlen.

https://www.rp.pl/Motobiznes/301279891-Elektroklapa-Podwyzki-cen-pradu-dobija-elektromobilnosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OnionSkin napisał:

Od dawna się o tym mówi. Obecne pojazdy elektryczne to ślepy zaułek przecież i producenci dobrze o tym wiedzą. Teraz mają swoje 5 minut i chcą wycisnąć ile się da. Ale tak naprawdę przyszłością są ogniwa wodorowe i tankowanie ich w kilka minut. Takie rozwiązanie już przecież funkcjonuje na świecie - Toyota Mira. Inni producenci też mają już swoje rozwiązania, więc to jest tylko kwestia czasu. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wżyciu wiadome jest że ekonomia prędzej czy później da o sobie znać , tyle że nie wszyscy o tym wiedzą lub nie muszą się tym przejmować  ;)

ale jakby ktoś bardzo chciał spełnić swój mokry sen o aucie elektrycznym to będzie niedługo okazja zrobić to w przystępnej cenie jak te 200 aut trafi na aukcje firmy  leasingowej :-]:

https://gazetawroclawska.pl/vozilla-znika-z-wroclawia-miejska-wypozyczalnia-aut-konczy-dzialalnosc-co-z-samochodami/ar/c1-14720892

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również cały czas jestem zdania że samochody elektryczne to ślepy zaułek motoryzacji. Ma to rację bytu chyba tylko tam, gdzie spalinówki mają bana lub horrendalne opłaty, od których elektryki są zwolnione (centra niektórych aglomeracji), ale hipokryzję takich rozwiązań i tak najbardziej widać po niektórych hybrydach plug-in, ot, potężna spalina, i hybryda plug-in dla czystego... sumienia, np. Range Rover PHEV. Stać cię, to masz wjazd do centrum, choćbyś emitował i 10 razy tyle co np. "wykopci" taki 1 Up./Twingo czy inna mała popierdółka. Nie stać cię, to wypad. Ergo: motoryzacja na prąd nie jest ani dla biednych, ani dla oszczędnych, więc nawet to, że prąd "ze słupka" kosztuje swoje, to chyba nie powinno dziwić. 

Swoją drogą,  niewiele wspólnego mato wszystko z górnolotną "ekologią". Ile ziei trzeba przekopać, żeby wyprodukować jedną baterię (przecież nie robią tego koparki z lego zasilane solarami)... Za to zużyte baterie/ogniwa (po jakimś czasie to nieuchronne...) może wyśle się do krajów Trzeciego Świata, aby tam dogorywały w przydomowych instalacjach fotowoltaicznych [cóż za szczodrość...], a faktycznie - aby gdy i tam dokonają żywota - przy zastosowaniu zaawansowanych lokalnych technik  recyklingu zostały zakopane, zatopione, spalone, lub generalnie aby zrobiono z nimi cokolwiek za 10-15 lat, byleby nas, światłych białych ludzi z Europy/Ameryki nie musiało to obchodzić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.