Skocz do zawartości

Piec Truma - wieczne problemy :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dwóch dni czytam i czytam wszystkie posty związane z problemami z piecykiem Truma. Wszystkie podobne ale nie znalazłem takiego jak mój ale pewnie i tak rozwiązanie będzie podobne.

Mianowicie.. pacjent S3002

Podczas odpalania pieca normalnie zapala się  świeczka , a kiedy puszczam pokrętło i zaczyna się burza w okienku.  Płomień pufa, bufa, wydaje dziwne dźwięki. Duży palnik zapala się gaśnie, prycha. Kiedy wcisnę pokrętło znowu zapala się świeczka i wszystko sie uspokaja. Puszczam pokrętło znowu "burza w Okienku" Kolor płomienia nie jest taki jak powinien ,czyli niebieski, ale pomarańczowy . Co dziwniejsze słychać dziwne syczenie, nie tak jak zwykle delikatny pomruk piecyka tylko taki dziwny syk .Korzystając dziś w uprzejmości Pana na przeglądzie wskoczyłem pod przyczepę zdjąłem obudowę.  Palnik na pierwszy rzut oka ok. Świecący, dysze czyste brak zanieczyszczeń. Dmuchnąłem powietrzem, nie widać było żadnej sadzy czy czegoś podobnego .

Na pierwszy rzut oka wydawało się wszystko ok,Porobiłem parę fotek, zemknęłam  obudowę i sprawdziłem działanie. Nic się nie zmieniło na lepsze.

Teraz gdy patrzę na wykonane fotki zauważyłem coś czego co przeoczyłem na miejscu. Tzn patrząc na zdjęcia palnika zauważyłem jakby małą plamkę dolnej części palnika głównego. po zbliżeniu wygląda jakby było skorodowane miało  małe dziurki. Czy to może być przyczyną? Wszystko by pasowało  bo gdyby zaciągało lewe powietrze  to i płomień byłby taki wybuchowy, niestały no i to charakterystyczne syczenie.

Czekam na wasze opinie.

Jutro postaram się wskoczyć pod przyczepę i maznę silikonem do 300 stopni C. Tak na szybko zobaczę czy się poprawi.

IMG_20190213_083847.jpg

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest dziurka to nadaje się do wyczyszczenia i  zalutowania na srebro a nie maznięcia  silikonem bo klajster nawet silikonowy do 300 stopni w końcu zawsze odpadnie odsłaniając większą dziurę i co za tym idzie - niekontrolowany większy wyciek gazu w końcu powodujący wysadzenie przyczepy właściciela silikonu w powietrze. Przy sprzyjających okolicznościach - razem z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To mi wygląda już na naprawiane. Słuchaj Lepciaka - z gazem nie ma co eksperymentować. Zalutujesz będziesz miał spokój ( o ile to jest przyczyna ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to sprawdź to najpierw działanie piecyka na czystym propanie, bo może być tak że mieszanka którą obecnie masz w butli nie wyrabia z odparowaniem na dużym palniku. Gaz nie ma prężności, zbyt mała prędkość wylotowa na wyjściu z dyszy nie pociąga za sobą powietrza i nie miesza się z nim. 

To co pokazujesz na fotce to jakieś zabrudzenie. No i ciśnienie w tym miejscu jest praktycznie równe atmosferycznemu więc można to zakleić nawet gumą do żucia :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak kolega wyżej napisał okazało się to tylko zabrudzenie. Wiec piecyk wylądował na zewnątrz. Wszystko przedmuchane, wyczyszczone. Okazało się również że termopara dotykała świeczki.  Podłączyłem butlę  i wszystko zaczęło działać. Więc zadowolony zabrałem się do wkładania piecyka na miejsce. Po podłączeniu znowu te same objawy czyli burza w okienku. no i jak to zawsze bywa ze się zaczyna robotę od d... y strony pomyślałem o sprawdzeniu komina. Zrobiłem małą przepychaczkę i wpuściłem do komina od góry .

I co... efekt na poniższym zdjęciu :) Komin zapchany, banalna przyczyna kosztowała 2 dni roboty i myślenia.

Piecyk śmiaga jak szalony :)

 

IMG_20190214_113413[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Oring masz do wymiany! Nie zapomnij o  tym, zanim zaczniesz wszystko skręcać.

O owadach w przewodzie kominowym było w tym temacie.

Przede wszystkim przeczytaj jednak ten, a zrobisz, co sam uznasz za stosowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny oring jest wykonany z silikonu wysokotemperaturowego stosowanego w motoryzacji, który można kupić w tubie i posmarować używany. Także spełni wymagania. Zapewne oring droższy, jak ten silikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.