Skocz do zawartości

Chromowanie kuli haka


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 minuty temu, chris_66 napisał:

Miałem westfalie w kilku autach i nigdy nie miałem takich wżerów, teraz mam coś fabrycznego Renault i też jest ok.

e tam, zaraz koledzy powiedzą że w półtorarocznym aucie to normalne , a hak też się zużywa i jak po dwóch latach zardzewieje to należy go wymienić :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w niewiele ponad rocznym haku są widoczne mikrowżery , ponadto widać już ogniska powierzchownej korozji poza kulą pomimo że zawsze przed oddaniem auta na myjnie rozkładam hak żeby został dokładnie umyty z błota i soli , jednak wypinany hak miał swoje zalety
20190222_150437_resized.thumb.jpg.34d5398628419f97a30a64d4ec3f161e.jpg20190222_145545_resized.thumb.jpg.e899fbec9bc7dbb91bac67e5b52f774f.jpg20190222_145545_resized.thumb.jpg.e899fbec9bc7dbb91bac67e5b52f774f.jpg
Jaki producent tego haka? U mnie identyczny od Bosala ale tak pięknie nie wygląda po zimie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, oryginał VW rozkładany elektrycznie , nie widać żadnej tabliczki , pewnie bosal lub wesfalia poka jak Twój wygląda po roku :blink:
Na dole masz tabliczkę gdzieś od spodu. Nie będę pokazywał. Muszę wyczyścić :-D No i muszę kupić znowu taki kapturek jak Ty masz bo ten fabryczny ma takie wcięcia w poprzek i tam się po prostu dostaje woda i się syfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma się co wstydzić , jak już będziesz czyścił to sprawdź przy okazji miskę olejową czy aby nie przegniła :]

faktycznie, tabliczka jest tylko trzeba wsadzić łeb pod auto, u mnie siedzi hak "ORI"

ps. kapturków nie zakładaj, przerabiałem trzy różne i jak hak jest złożony (do góry nogami) to zawsze dostaje się woda i tylko przyspiesza proces korozji, kapturek zakładam tylko jak hak jest rozłożony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma się co wstydzić , jak już będziesz czyścił to sprawdź przy okazji miskę olejową czy aby nie przegniła default_zlosnik.gif

faktycznie, tabliczka jest tylko trzeba wsadzić łeb pod auto, u mnie siedzi hak "ORI"

ps. kapturków nie zakładaj, przerabiałem trzy różne i jak hak jest złożony (do góry nogami) to zawsze dostaje się woda i tylko przyspiesza proces korozji, kapturek zakładam tylko jak hak jest rozłożony

To dzięki za cynk z tym kapturkiem. Ja z rozłożonym nigdy nie jeżdżę. Jak odpinam przyczepę to chowam hak.

 

U mnie też siedzi hak oryginalny, który robi Bosal. Wygląda identycznie jak ten Twój.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak ciągam budę (w sensie jak jestem na wyjeździe i np przyczepa zostaje na kempingu i jeździmy samym autem) to nigdy nie składam haka , jeżdżę z rozłożonym i zakładam kapturek.

nie chciałbym trafić sytuacji że np kilka tysięcy km od domu sterownik albo silnik rozkładający hak złapie jakiegoś fuckapa i będę miał problem

rozkładam przed wyjazdem i składam po powrocie po odstawieniu przyczepy do garażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak ciągam budę (w sensie jak jestem na wyjeździe i np przyczepa zostaje na kempingu i jeździmy samym autem) to nigdy nie składam haka , jeżdżę z rozłożonym i zakładam kapturek.
nie chciałbym trafić sytuacji że np kilka tysięcy km od domu sterownik albo silnik rozkładający hak złapie jakiegoś fuckapa i będę miał problem
rozkładam przed wyjazdem i składam po powrocie po odstawieniu przyczepy do garażu
U mnie jest wszystko mechaniczne więc i szansa uszkodzenia niby ma mniejsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miało to by rozwiązać problem korozji to sądzę że dawno było by zastosowane. Dla przykładu układy wydechowe  w samochodach premium  wykonane są ze stali  tzw. kwasiak bo to skutecznie chroni przed korozją. Jak do tej pory nie widziałem żadnego fabrycznie montowanego haka pokrytego dodatkowymi powłokami. Poza tym hak to element stalowy posiadający odpowiednie parametry wytrzymałościowe , a szczególnie odpowiednio duży współczynnik tarcia , który odpowiada za stabilizację przyczepy w czasie jazdy. Dlatego stosowanie jakichkolwiek powłok jest niekorzystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



,.....a szczególnie odpowiednio duży współczynnik tarcia , który odpowiada za stabilizację przyczepy w czasie jazdy

Zgadzam się i podobnie nie widziałem oryginalnych powłok na kulach.
Jednak to co zacytowałem z Twojej wypowiedzi to do nie jest do końca prawda dotyczy to tylko zaczepów z ciernym stabilizatorem toru jazdy stosowanych głównie w cięższych kempingowych.
A haki i kule nie tylko do takiego sprzęgu służą.
Jeśli jeździsz przyczepa kempingową czy towarową bez stabilizatora to wręcz redukujemy tarcie smarem.
Istnieją choć obecnie chyba już nie są stosowane również stabilizatory o innej zasadzie dzialania.


Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w niewiele ponad rocznym haku są widoczne mikrowżery , ponadto widać już ogniska powierzchownej korozji poza kulą pomimo że zawsze przed oddaniem auta na myjnie rozkładam hak żeby został dokładnie umyty z błota i soli , jednak wypinany hak miał swoje zalety
20190222_150437_resized.thumb.jpg.34d5398628419f97a30a64d4ec3f161e.jpg20190222_145545_resized.thumb.jpg.e899fbec9bc7dbb91bac67e5b52f774f.jpg20190222_145545_resized.thumb.jpg.e899fbec9bc7dbb91bac67e5b52f774f.jpg
No to dziś wyczyściłem swój hak. Wygląda dokładnie jak u Ciebie. Takie same mikrowżerki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.