Jump to content
jarek740609

Oświetlenie w lodówce

Recommended Posts

jarek740609

Witam jak w tytule może ktoś robił oświetlenie w lodówce?

Sandbeck

NO no, już mnie to interesuje. Co prawda mam światło na przeciw lodówki ale w środku to może być fajne.

TomekKnaus

.... metr listwy led .... na 3 baterie (kupionej w Pepco za 9.90 :-)) .... trzeba samemu załączyć (tzn. samo się nie zaświeci przy otwarciu lodówki) ....

Projekt/Wykonanie/Patent - TomekKnaus 🙂

TOM

post-15991-0-88847500-1509890051.jpg

ed

Samo przy otwarciu się może załączyć - wystarczy na drzwiach przykleić mały magnes  a na obudowie dać kontaktron włączony szeregowo w obwód diod.

jarek740609

A może mikrowłącznik i podpiąć się pod zasilanie lodówki 12 V

mikrowłącznik-skrzynia-aixam-ligier-microcar.jpg

adaśko
29 minut temu, jarek740609 napisał:

i podpiąć się pod zasilanie lodówki 12 V

Lodówka ma 12V tylko w czasie jazdy (jak jest taka instalacja). W okolicy lodówki znajdzie się stałe 12V (kuchenka, piecyk, oświetlenie)

Czarek236

Hmm, ja bym dodał oświetlenie, raczej podświetlenie od spodu aby było widać ile pozostało nam zacnego trunku, i czy przypadkiem nie trzeba udać się do marketu, po uzupełnienie braków. Takie tam myśli mie nawiedzily po oświetleniu. 

MARIOczy

BUMERANG
W dniu 27.11.2018 o 11:14, ed napisał:

Samo przy otwarciu się może załączyć - wystarczy na drzwiach przykleić mały magnes  a na obudowie dać kontaktron włączony szeregowo w obwód diod.

A nie lepiej kupić gotową lampkę LED z czujnikiem ruchu za naście zł. i mamy załatwiony problem bez komplikowania i okablowywania lodówki. Baterie starczą na cały sezon. :miga:

Choćby takie cuś

https://allegro.pl/lampka-samoprzylepna-listwa-do-szafy-podszafkowa-i6743942790.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ds_rl=1256545&ev_campaign=_DIO_pla_dom_meble&ev_adgr=Akcesoria+meblowe&gclid=CjwKCAiA9K3gBRA4EiwACEhFe7op5_YXTTqsGSh8IIYiy26SCruGB2sHdS7TWuGYy_UMLsy-H7Uu2xoCpaAQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Mam koło domu kilka takich tylko z Lidla. Deszcz po nich leje, mróz szarpie, a hulają doskonale. Akumulatorki ładuje mniej więcej dwa razy do roku.

chris_66
7 godzin temu, BUMERANG napisał:

A nie lepiej kupić gotową lampkę LED..........................

nie można iść na skróty , to nie przystoi................

...........najpierw trzeba zrobić kilka prototypów , udoskonalić konstrukcję............

na koniec pójśc do sklepu i kupić gotowe rozwiązanie za ułamek wydanej dotychczas kwoty

mam z lidla dwie latarki okrągłe i takie z czujnikiem też - super rozwiązanie do bakisty , przy schodku , przy wejściu na parcelę .............

do lodówki jeszcze nie próbowałem wsadzić , ale jeszcze nic straconego , chociaż nie miałem potrzeby żeby tam sobie świecić

ed
15 godzin temu, chris_66 napisał:

nie można iść na skróty , to nie przystoi................

...........najpierw trzeba zrobić kilka prototypów , udoskonalić konstrukcję............

na koniec pójśc do sklepu i kupić gotowe rozwiązanie za ułamek wydanej dotychczas kwoty

mam z lidla dwie latarki okrągłe i takie z czujnikiem też - super rozwiązanie do bakisty , przy schodku , przy wejściu na parcelę .............

do lodówki jeszcze nie próbowałem wsadzić , ale jeszcze nic straconego , chociaż nie miałem potrzeby żeby tam sobie świecić

Jeden lubi czekoladę, a drugi jak mu nogi śmierdzą

chris_66
1 godzinę temu, ed napisał:

Jeden lubi czekoladę, a drugi jak mu nogi śmierdzą

jeden lubi wiercić dziury w lodówce, drugi woli mieć sprzęt bez dziur 🙄

każdemu według potrzeb 👍

Edited by chris_66 (see edit history)

Boas43

Jak nie zapomnę to pokażę wam jak działa oświetlenie lampka z czujnikiem. Lampka Osram nightlux ... u mnie jest ustawione że po 10 sekundach wyłącza się. Panowie nic więcej Wam nie potrzeba żadnych kabli, włączników innych dupereli.

golob
W dniu 10.12.2018 o 23:36, Boas43 napisał:

Panowie nic więcej Wam nie potrzeba żadnych kabli, włączników innych dupereli. 

Dokładnie, nie ma sensu kombinowania z lampkami 12V, kablami, włącznikami itp. Gotowe bateryjne czy akumulatorowe lampki led z czujnikiem ruchu załatwiają cały problem oświetlenia lodówki, bakisty, kasety WC czy schowków jakie kto chce i potrzebuje, jest tego masa na rynku w bardzo niskich cenach od ~20zł za dobre jakościowo. Montaż w 3 sekundy polegający jedynie na przyklejeniu w odpowiednie miejsce...

Przykładowo, akurat droższa lampka za 48zł z Castoramy ale z akumulatorkiem ładowanym kablem USB. Wersja na paluszki AAA jest po 28zł.

https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/lampy-oswietlenie/oswietlenie-techniczne/czujniki-ruchu/lampka-led-z-czujnikiem-ruchu-ip20.html

Edited by golob (see edit history)

ed

Ciekawe o ile krócej "pożyją" baterie "przechowywane" w lodówce? Pomimo tego  fajny pomysł.

Edited by ed (see edit history)