Skocz do zawartości

Antena satelitarna kempingowa + tuner cyfrowy


margo7355

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryte

Witam

mam pytanie moze ktos uzywa takiej anteny-otóż ostatnio na allegro mozna było kupić anteny satelitarne kwadratowe 47cm z wbudowanym konwerterem (konwerter przylega pośrodku do zewnętrznej strony anteny) przeznaczone specjalnie do przyczepy kempingowej firmy TechniSat lub duzo droższe o podobnych wymiarach firmy Katherin moze ktoś ma cos takiego , jak to sie spisuje w Polsce lub na południu np Wegry Horwacja--podczas wyjazdu pasuje coś polskiego poogladać lub posłuchać dobrej jakosci radia...

Odnośnik do komentarza
Ukryte

posiadam antenę Katherin na korbkę oraz tuner philipsa z kartą cyfry nie stety żeby obejżeć 1,2 a nie TV Polonie trzeba płacić i płakać. Zdaje super egzamin chociaż ustawinie nie jest takie proste wymaga pewnej wprawy i jako takiego wypoziomowania przyczepy czy kampera. Dużą pomoc daje mapa z kątem nachylenia w danym kraju (jest ona w formie naklejki i w urzywanych antenach może jej nie być gdyż zosatała już naklejona) oraz wskaźnik sygnału do ustawiania. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Najprostsze i najtansze rozwiazanie to...

 

michalow03ln4.jpg

 

Do ustawianie idealnie w pionie najprosciej uzywac poziomicy. Ja kupilem za 20zl w jakims markecie. :hmm: Informacje o kacie elewacji znajdziesz na stronach www.eutelsat.com lub mozesz dosc latwo obliczyc sam. Na koniec pozostaje kompas. Przy 3 ustawianiu mi zajelo to 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Ukryte
W te wakacje wpadl mi w oczy kamperek z taka wlasnie antenka..... Byc moze antenka ta ustawiala sie automatycznie nawet...

 

Anteny tego typu maj dosc maly zysk w dB, gdyz sa przewidziane na dosc mocny sygnal z satelity. Na C+ mozna to latwo stwierdzic, gdy brak nam kanalu Eurosport.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...
Ukryte

Moze odświeżę temat. Czy do anteny kwadratowej jak z tego kampera można podłączyć Cyfrowy Polsat. Mam taką antenę podłączyłem dekoder Polsatu ale nic nie znalazł.

Pytanie czy na tej antenie można odbierać Polsat?

Mam do tej anteny dekoder orginalny ale on odbiera głównie niemieckie programy.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Nie ryzykowałem z taka kwadratową anteną , ponieważ nie wszedzie można złapać sygnał zamontowała taką http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=3822

po podłaczeniu mini dekodera ( mozna go zasilać 12V) Polsatu bez problemu znajduje sygnał i mam wszystkie programy ( pełny pakiet).

A po złożeniu na dach anteny praktycznie nie widać , wiec spokojnie można jechać .

Odnośnik do komentarza
Ukryte

podejrzewam że też może mieć wpływ na to czy w tej antenie jest konwerter fullband

kwestia jak wiekowa jest ta antena. Jeżeli powyżej mniej więcej 10lat to niekoniecznie musi być to fullband

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Ja w tym roku zakupiłem ten zestaw satelitarny i znalezienie hotbirda jakoś dużo czasu mi zajeło , ważny w z kierunku południowego nic blisko nie przysłaniało nieba : zabudowania , drzewa itp.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

No dosyć teorii ..... czas na praktykę.

W tym roku, przez kilka miesięcy używałem antenę o średnicy ............ 35 cm, montowaną na dachu przyczepy, za pomocą gumowej przyssawki. Sprzedawana jest na allegro z konwerterem za około 100 zł jako antena dla kierowców tir'ów.

Używałem jej do Polsatu i C+ we Włoszech, Słowenii, na Węgrzech, Słowacji i ....... (tu uwaga) w polskich Bieszczadach, gdzie nie spodziewałem się juz miec zasięgu. Było około 50% siły sygnału na HB !!! Myślę, że i we wschodniej Ukrainie anten tej wielkości będzie ok.

Ustawianie poprzez górną Hekke trwa do 5 minut o ile w pobliżu mam jakiś "wzór" do nasladowania.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Też praktykowałem w tym roku z antena 60 i na jedny z kempingów sporo się nameczyłem by znaleśc sygnał , ale kemping wsród drzew i musiałem jakaś luke znaleśc , po dłuższych ćwiczeniach udało sie .

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Sprawdziłem i też posiadam antenę bos 60. Tak więc wynika z waszych postów że należy uzbroić sie w cierpliwość i szukać sygnału.

Jutro wybieram się na poszukiwania mocy satelity.

Kwadratowa antena+dekoder polsatu odrobina cierpliwości i obraz na telewizorze.

Dziękuję za podpowiedzi (wsześniej chyba zbyt słabo szukałem).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.