Skocz do zawartości

Antena satelitarna kempingowa + tuner cyfrowy


margo7355

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryte

Acha jak podłączyłem dekoder Polsatu to znalazł Astrę wynalazł jakieś programy, ale dekoder jest zablokowany tylko na hotbrida. Jak chciałem ustawić jakiś program na Astrze to zaraz przechodził na hotbrida.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Mam dekoder Samsunga. Ustawiałem antenę na południe mniej więcej tak samo jak ta orginalna. Potem dokładnie przekręcałem szukając sygnału regulując również i kąt nachylenia. Ani razu nie znalazł sygnału. Wskaźnik sygnału ani drgnął.

Odnośnik do komentarza
Ukryte
Wskaźnik sygnału ani drgnął.
a jaki masz wskaźnik prócz tego w dekoderze - ja to robię tak patrzę schemat ustawiania anteny w danym regionie europy i kręcę korbo w zależności do regionu chyba 5,5 raza kieruje antenę na południe i dostrajam pion na pierwszej lepszej satelicie poprzez wskaźnik wychyłowy i jadę tylko w poziomie hotbird jest chyba 4-tą satelitą jak przejadę za daleko to odnowa zgodnie ze wskazówkami zegara oczywiście astrę bardzo łatwo znaleźć ale hodbirta kilka razy można przeskoczyć więc trzeba bardzo delikatnie i z wyczuciem to robić
Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...
Ukryte

Witam

 

Podłączyłem z kolegą ostatnio antene ze wzmacniaczem do przyczepy kempingowej telewizor + dekoder DVB-T znalazłem TVP1 HD, TVP2, Polsat, TVN i pare innych z tv cyfrowej naziemnej około 20 programów dodatkowo około 10 z czech i 7 stacji radiowych.

 

Taka antena: http://tanicaravaning.pl/pl/p/Antena-do-przyczepy-kempingowej-Compact-TV-MOBIL/1151

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
Ukryte

Z racji, że bardzo często wyjeżdżam na biwakowanie na łono natury, wolałem zainwestować w lepszy sprzęt i mieć pewność, że antena będzie działać, mam coś takiego http://www.dmtrade.pl/p3276,megasat-countryman-gps.html, fakt, że Megasat Countryman GPS jest droższą anteną, ale ja cenię sobie wygodę, antena automatycznie wyszukuje sygnał za pomocą GPS, działa bez zarzuty, zawsze jak jestem na łowisko na rybkach.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Anteny na pewno nie sprzedam:) a kamper, to raczej nie kwestia pieniędzy, bo fundusze może i miałbym, ale są inne przyczyny, nie mam gdzie trzymać kampera, a nie chcę samej przyczepy, bardziej skłaniałbym się do sprzedaży auta i wtedy kamper, no cóż ale swoje autko bardzo lubię, więc to marzenie poczeka kilka latek, jak przeprowadzę się do domu - wtedy będzie miejsce na auto i kampera:) na razie muszę zadowolić się biwakowaniem pod namiotem lub w wynajętej przyczepie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.