Skocz do zawartości

Wypadki


andiat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

Tak, w większej części się zgadzam. Jeśli kara jest tylko finansowa, to prawo dotyczy tylko biednych.

Można uzależnić wysokość mandatu od dochodów jak np.w Szwajcarii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Cichy56 napisał:

Można uzależnić wysokość mandatu od dochodów

Całe szczęście, że nie od przychodów ?

Fajne by były prace społeczne - wyprzedziłeś na pasach to teraz w żółtej kamizelce przeprowadzasz ludzi przez pasy.

Nie zatrzymałeś się na stopie, to jeden dzień stoisz koło tego znaku i machasz dmuchanym stopem. 

I tak dalej. 

Szkoda, że nierealne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mundek28 napisał:

A czy szybka jazda zawsze się równa niebezpiecznej jeżdzie a czy flegmatyczna jazda zawsze jest bezpieczna?

Oczywiście, że nie. Czasami flegmatyczna jest bardziej niebezpieczna od szybkiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten przykład proszę państwa jeżdżę zawsze szybko i bezpiecznie!!!?

Oczywiście żartowałem, ale "najbezpieczniej wmieszać się w tłum". To znaczy nie wychylać się z szybkością, oraz w drugą stronę nie robić za zawalidrogę, bo jak wszyscy na raz zaczynają takiego wyprzedzać, to się robi niebezpiecznie. Z przyczepą już trochę trudniej nie być zawalidrogą, ale też jako tako się udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mundek28 napisał:

A czy szybka jazda zawsze się równa niebezpiecznej jeżdzie a czy flegmatyczna jazda zawsze jest bezpieczna?

Myślę że tak....

 

IMG_20211007_150900.jpg

Na szczęście był to tył....

12 godzin temu, jacekzoo napisał:

Oczywiście, że nie. Czasami flegmatyczna jest bardziej niebezpieczna od szybkiej

Też się zgadzam. Zobacz na miszcza....

 

 

IMG_20211107_125940.jpg

Połamać ręce to mało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2021 o 14:56, Cichy56 napisał:

Można uzależnić wysokość mandatu od dochodów jak np.w Szwajcarii .

Niedługo nie będzie już tych bogatych, nie opłaci się, taniej będzie zarabiać na krawędzi dodatków, bonów itd. Moze będzie bezpieczniej na drogach - paliwo drogie to żal robić przepały większy. Od stycznia pojazd w leasing w działalności traci sens dla części firm. 

Może wystarczy nieuchronność kary- podobają mi się te filmy z droga i zatrzymanie za chwilę. Nigdy nie wyprzedzam na podwójnej, przejściu czy skrzyżowaniu . Szkoda,  że mało tych nagrań robią.

Czarnego Forda itd z radarem w chłodnicy to już chyba 3 lata nie widziałem. Pewnie coś nie dopilnowali z papierami.

https://www.motofakty.pl/artykul/nieoznakowane-radiowozy-inspekcji-drogowej-oto-ich-numery-rejestracyjne.html

Co z nimi? Ktoś wie?

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maarec napisał:

Od stycznia pojazd w leasing w działalności traci sens dla części firm. 

@maarec

 

od bidy można będzie pojazd prywatny wrzucać w koszty użytkowania (sama eksploatacja, nie zakup auta) wtedy można jak normalnie 50% vat i 20% kosztów. ja właśnie tak będę rozliczał kolejne auto po cytrynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

 

29 minut temu, maarec napisał:

Czarnego Forda itd z radarem w chłodnicy to już chyba 3 lata nie widziałem. Pewnie coś nie dopilnowali z papierami.

https://www.motofakty.pl/artykul/nieoznakowane-radiowozy-inspekcji-drogowej-oto-ich-numery-rejestracyjne.html

Co z nimi? Ktoś wie?

 

 

W dniu 7.11.2021 o 12:58, jacekzoo napisał:

Hmmm ?

 

????

449174E8-90C7-4B2C-9E47-712AA4E8E87D.jpeg

chyba działają :-]

obraz.png

 

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Suzu4x4 napisał:

  

 

 

 

chyba działają :-]

obraz.png

 

Być może faktycznie bardziej ruszyły w teren niż stoją na poboczu? Ja robię po PL ok 25.000 km rocznie i od kilku lat ani jednej sztuki z tym radarem w chłodnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jutubie jest taki fajny filmik jak w USA policjant na motocyklu zatrzymuje motocyklistę i mu tłumaczy, że przejechał przez podwójna ciągła, i coś tam jeszcze. Petent przyjmuje każde słowo policjanta, po czym ów policjant stwierdza, że dziś tylko upomnienie oo czym się rozjeżdżają.

Wnioski? Nie musiał nałożyć mandatu aby wywołać "postrach". Bo tam i kara jest solidna i nieuchronność chyba jeszcze większa.

Więc jeśli ktoś mnie się zapyta czy karać za 10 tys jeśli kiedyś się przydarzy czy blady strach bo stówka za byle głupotę, którą ktoś wypatrzy to wybieram wersję nr 2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.