Skocz do zawartości

Kip HY-LINE SOLAR POWERED - 410 - 1993r.


Th0rn

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 195
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Hello!!

 

Wczoraj odebralem przyczepe z serwisu...przyprowadzilem na plac.

Przeglad instalacji przeszla ponoc wzorowo nie ma zadnych nieszczelnosci czy cos...ogrzewanie dziala!!!!!! Panowie zalali uklad nowym glikolem i odpowietrzyli grzejnik po grzejniku oddzielnie co dalo skutek ze grzeje...nie wiem natomiast czy grzeje tak jak trzeba bo musze porownac z Wirkiem naprzyklad....nie wiem Wirku jak Ty mozesz miec upal na jednym palniku...nie kumam tego :ok: Pan w serwisie powiedzial ze na 3 palnikach ten piec powinien rozgrzewac sie do maximum 60-70stopni co daje ok.20-23 stopni w przyczepie...tak wiec cieplo to w srodku jest tak naprawde jak sie wlaczy 3 palniki i reduktor na czworke badz piatke (sie okazalo ze reduktor tez wazny do ogrzewania bo na jedynce dozuje malo gazu)...pochodzi troche no i wtedy faktycznie rury i konwektory gorace ze parzy reke...ale przy 1 palniku to tak powiedzialbym ze na podtrzymanie temperatury jest a nie po to zeby nagrzac :ok: aaaa no i nie mialem jak sprawdzic termostatu ale boje sie ze chyba termostat jednak do wymiany bo wieczorem napalilem w piecu...cieplo w przyczepie a dalem na max tak wiec jak zaczalem kurkiem zmieniac na minimum to na chlopski rozum piecyk powinien sie wylaczyc a raczej termostat powinien na to zareagowac nie?? a sie nie wylaczyl tak wiec nie wiem cholera...tak na dobra sprawe troche nie wiem do konca jak to sprawdzic na 100%. Przetwornica zrobiona juz nie pierdzi :ok: Pan sam nie wie na dobra sprawe do czego ona jest bo skoro w pozycji OFF mam prad w gniazdkach to jedyne co nam przyszlo do glowy ze to musi dzialac jak prostownik...podpinasz przyczepe pod prad wlaczasz to na ON i mozesz wylaczyc solara i z pradu laduje akumulator...dla mnei to jedyne logiczne wyjscie :ok: w kazdym badz razie juz zrobiona, wymienione jeszcze pare glupot typu kurek w lazience bo czasem woda sie nie chciala wlaczyc ale juz hula....woda goraca w kranie jest wiec jest ok...jedyna rzecz z tym termostatem jakos dojsc musze co i jak...pytanie czy jak cos sam bede mogl to wymienic czy bede musial znow podjechac zeby w ramach tego przegladu mi to zmienil....

to tyle chopacy i dziewczyny :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinasz przyczepe pod prad wlaczasz to na ON i mozesz wylaczyc solara i z pradu laduje akumulator...dla mnei to jedyne logiczne wyjscie

 

Thorn, jak u siebie podpinam prąd to nic nie musze przełączać. Automatycznie przechodzi wszystko na zasilanie z sieci. A jak braknie prądu to automatycznie zasilanie jest z akumulatora i solara.

 

A tak wogóle to fajnie, że już się uporałeś z problemami :bzik: Teraz zostaje miłe użytkowanie :ok::ok::ok::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz piec piecowi tez nierowny....jeden pali lepiej drugi gorzej...

 

aaa powiedz mi....czy jak jest ustawiona łezka ta zielona nie?? i pierwszy po prawej z jedna blyskawica to znaczy ze to jest jeden palnik???? czy juz dwa?? tak jak mowie.....łezka i blyskawica łącznie dwa przyciski :bzik: a ten z dwoma blyskawicami mialem wylaczony...bo nie wiem czy dobrze to rozumiem :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.