Skocz do zawartości

Pzyczepka dla 2+3 na objazdówki po Europie


mirmar

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info i za oględziny.

A tak z ciekawości, zwróciłeś uwagę albo pytałeś sprzedawcę czego dotyczyły te śruby (łby śrub na zewnętrznej ścianie) na wysokości łazienki?

Edytowane przez mirmar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wracam do tematu. Znalazłem taka Adrie, rocznik 2000. Przyczepa bardzo mi się podoba bo dla mojego układu byłaby chyba idealna. Dostałem od sprzedajacego zdjecia, więc od razu się nimi dziele. Z tego co na syzbko zauważyłem to w łazience pod oknem jest wstawka z innego materiału, wyglądającego jak siding a oryginalnie chyba powinien być taki sam materiał jak na reszcie przyczepy. Chyba bez powodu się takich rzeczy nie robi, no ale specjalistą nie jestem więc czekam na Wasze opinie. Poza tym sprzedający wstawił markize. Na niektórych zdjeciach jej nie ma bo wstawił ja ponoc niedawno. Jako, ze ta markize montuje sie zaraz pod listwą łacząca dach ze ścianą to tastanawia mnie czy przypadkiem ta markiza nie ma za zadania ukryć jakichs nieprawidłowości w tym miejscu na łączeniu ściany i dachu. Co o tym sądzicie?

DSC09371.JPG

DSC09372.JPG

DSC09373.JPG

DSC09374.JPG

DSC09375.JPG

DSC09376.JPG

DSC09377.JPG

DSC09378.JPG

DSC09379.JPG

DSC09380.JPG

DSC09381.JPG

DSC09382.JPG

DSC09383.JPG

DSC09384.JPG

DSC09385.JPG

DSC09387.JPG

DSC09388.JPG

DSC09389.JPG

adria-5.jpg

adria-51.jpg

aDSC09390.JPG

aDSC09391.JPG

aDSC09392.JPG

aDSC09393.JPG

aDSC09394.JPG

DSC09365.JPG

DSC09366.JPG

DSC09367.JPG

DSC09368.JPG

DSC09369.JPG

DSC09370.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od sprzedawcy jeszcze kilka zdjęć z zewnątrz. Po klknięciu na zdjęcie otwiera sie w dużej rozdzielczości. Nie wiem czy łaczenie produ z bokami jets oryginalne czy coś tam była naprawiane bo masa usczelniająca wygląda nieregularnie. Poza tym, w tylnej części po prawej stronie przy oknie jest 5 łbów śrub, pionowo na całej wysokosci przyczepy. Po co sa tam takie śruby?

DSC09396.JPG

DSC09397.JPG

DSC09399.JPG

DSC09401.JPG

DSC09402.JPG

DSC09403.JPG

DSC09404.JPG

DSC09405.JPG

DSC09406.JPG

DSC09407.JPG

DSC09408.JPG

Edytowane przez mirmar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mirmar napisał:

Z tego co na syzbko zauważyłem to w łazience pod oknem jest wstawka z innego materiału, wyglądającego jak siding a oryginalnie chyba powinien być taki sam materiał jak na reszcie przyczepy.

Mi to wygląda na oryginał - taki element cały, ale niech sie wypowie jakis właściciel podobnej Adrii, albo po prostu wygooglaj jak łazienki w Adriach wyglądały w tych latach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej wstawki w łazience to po zastanowieniu się też przyjmuje, że to fabryczne, bo plastik jest tłoczony na konkretny kształt. Chyba żaden " garażowy partyzant" tak by nie zrobił. A co z tymi śrubami??? Na razie nie mam żadnej teorii co mogło by się z tym dziać. Druga rzecz to czy ta izolacja ściany przedniej i bocznej prawej wygląda prawidłowo? Jak się otworzy poniższe zdjecie jest możliwość powiększenia i w tym powiększeniu wygląda to jakoś dziwnie. Mało się znam, więc może to i fabrycznie jest.

DSC09402_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łazienki na pewno jest OK, tak one wyglądają, poniżej foto z jakiegoś ogłoszenia holenderskiego i jest tak samo:

http://www.filipcaravans.eu/index.php?pageselect=shop&spa=art&art=240

240_15.jpg.d8ca407a97d2bf3eb0654df0ecdbd4ec.jpg

Jeśli chodzi o te wkręty, to jest to coś nie fabrycznego. Z tej strony są piętrusy, może jakieś wzmocnienie ktoś wymyślił? Trzeba to na żywo po prostu obejrzeć, zobaczyć jak wygląda wewnątrz. Jest to w jednej linii, może jakaś drewniana łata wzmacniająca?

2 godziny temu, mirmar napisał:

Druga rzecz to czy ta izolacja ściany przedniej i bocznej prawej wygląda prawidłowo? Jak się otworzy poniższe zdjecie jest możliwość powiększenia i w tym powiększeniu wygląda to jakoś dziwnie. Mało się znam, więc może to i fabrycznie jest.

Nie izolacja a uszczelnienie. Raczej nie jest to fabryczne, ale też tylko po zdjęciach ciężko ocenić, coś tam było mazane, być może "mazane" jakimś uszczelniaczem, jeśli wewnątrz jest sucho, a ktoś tylko poprawiał uszczelnienia to nic złego, przyczepa ma już parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, golob napisał:

Jeśli chodzi o te wkręty, to jest to coś nie fabrycznego. Z tej strony są piętrusy, może jakieś wzmocnienie ktoś wymyślił? Trzeba to na żywo po prostu obejrzeć, zobaczyć jak wygląda wewnątrz. Jest to w jednej linii, może jakaś drewniana łata wzmacniająca?

Nie izolacja a uszczelnienie. Raczej nie jest to fabryczne, ale też tylko po zdjęciach ciężko ocenić, coś tam było mazane, być może "mazane" jakimś uszczelniaczem, jeśli wewnątrz jest sucho, a ktoś tylko poprawiał uszczelnienia to nic złego, przyczepa ma już parę lat.

Stałe piętrusy sa po drugiej stronie i tam nie żadnych dodatkowych śrub .Po tej stronie gdzie są te wkręty jest piętrus rozkładany z "szafki" i mała loża, ale żadnej pionowej listwy, łaty tam nie ma. Od wewnętrznej strony w tym miejscu wszystko jest "jakby nigdy nic". Żadnego łączenia, zakładki, listwy, nic. Rozmawiałem ze sprzedawcą i twierdzi, ze przyczepa jest w 100% fabryczna -nic nie było zmieniane. Ja się obawiam czy tam nie było zawilgocenia i została wycięta część ściany od wewnątrz a przy "ubieraniu" nałozono cały kawałek tapety "od fabrycznego odcięcia do odcięcia". Nie znam sie na technologi napraw takich przyczep więc to moje laickie dywagacje, choć ogólnie przyczepa wygląda sensownie... oprócz tych śrub...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mirmar napisał:

oprócz tych śrub...

Czy to są na pewno łby śrub? Na tym zdjęciu nawet w powiększeniu ciężko dostrzec co to właściwie jest. Moje pierwsze skojarzenie było że to jakieś przykręcone napy-zatrzaski do jakiejs zasłonki/przedsionka/namiotu itd.

Poszycie na tej ścianie wygląda ok, nie widać tam żadnego malowania, kolor jest jednakowy "zużyty" (w sensie nie ma tam jakiegoś świeżego malowania). Najlepiej podjedź obejrzeć na żywo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pewno to nie wiem ale jak to widzę to jedyne skojarzenie jak miałem to łby śrub. Nawet mi to wyglądało jakby ktoś farmery tam powkręcał. Jutro sprzedawca ma sprawdzić. Może to jakiś sensowny trop, że to nie śruby tylko jakieś napy od namiotu/przedsionka, itp Oby. Nie wiem czy stosuje się takie sposoby montażu. Jutro dowiem sie czegoś wiecej od sprzedawcy. Przyczepa stoi w Wejherowie, więc mam do niej ok 450km dlatego wolałbym jechać jak już będe przekonany, że jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to to miejsce, gdzie jest ta folia z marketu? Czy te ewentualna naprawa to duże koszty i sprawa, która może przekreślić przyczepę?

DSC09377_1.thumb.jpg.d221b391654960ef7c57f30941c3341c.jpg

Z tymi napami może być właściwy trop tylko wiem, że markize montowano niedawno i robił to obecny sprzedawca w ramach doposażenia a nie poprzedni właściciel. O tym poinformoał mnie sprzedawca. Na pierwszych zdjęciach gdzie widać bok gdzie sa drzwi widać, ze markizy jeszcze nie ma, a na późniejszych zdjęciach już jest markiza, więc jeśli tak jest to napy powinny być "świeże" a wygladają jakby już miały kilka lat. Ale fakt, ze te napy to może być właściwy trop.

Zwróciłem teraz jeszcze uwagę, że linia tych ewentualnych "nap"mija się z końcem aktualnej markizy. Jeśli byłoby to przystosoane do obecnej markizy to chyba te napy byłyby pionowo ale +/- w lini końca markizy. Niemniej być może sa to napy od jakiegoś przedsionka/namiotu/markizy, ktorych używał poprzedni właściciel.

Edytowane przez mirmar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta folia o której pisałeś wcześniej to cała ta drewnopodobna "tapeta" na przodzie? Ona najprawdopodobniej nie jest oryginalna? Na co zwrócic uwagę przy oględzinach podłogi? Narożniki w miejscu montażu łap, czy cos jeszcze? przyczepa ma dla mnie super układ. Jeszcze takiego nei spotkałem. Mam ją zarezerwowaną na kilka dni. Nie chciałbym jej skreslać zbyt pochopnie z powodu tego układu w środku (w zasadzie 2 rzędy łóżek piętrowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.