Skocz do zawartości

Pękniete poszycie metalowe.


kuba

Rekomendowane odpowiedzi

na mojej cycepie to sam zrobiłem nacęce samej blaszki oczy... pszypadkowo no ala zdarza sę zaklejłem poksilinką potem naklejeczka warzne nie cieknie pozdrawam piter :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upsss, nie odpisałem, ale zakleiłem całość uszczelnieniem, uprzednio za radą innych kolegów wywierciłem małą dziurkę na końcu pęknięcia. Na razie nic się nie dzieje, ale obserwuje cały czas to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyjechałem dziś do mojej przyczepki zobaczyć ją po zimie i znalazłem dwa pęknięcia pod przednią szybą. Przód mojej przyczepy aż po sam dach jest plastikowy i najwyraźniej zadziałały jakieś przeciążenia, które w pierwszej kolejności znalazły ujście tam. Podejrzewam, że to przez to jak ją zostawiłem na zimę - za mocno podniosłem na nogach i odciążyłem oś... :hmm:

 

Po dokładniejszym przyjrzeniu się rysom okazało się, że właściwie to nic groźnego, więc uzupełniłem szpary żywicą i zobaczymy, czy nie będzie postępować. Tym razem zwrócę większą uwagę na sposób, w jaki ją podpieram. :ok:

 

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jmaciek , napisz co z tymi rysami . czy poszły dalej , czy nie zwiększyły się ? Jestem ciekawy , gdyż małą rysę około 3-4 cm. zauważyłem w tym samym miejscu w mojej przyczepie . Nie wygląda to grożnie ale jednak ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timtim, blachy poszycia najlepiej kupić przez serwis odpowiedni dla Twojej przyczepy. Dostaniesz odpowiedni rozmiar, odpowiednią fakturę łuski i odpowiedni kolor. Chyba, że chcesz robić trochę po partyzancku i coś dopasować ale niekoniecznie idealnie tak samo jak było przed wypadkiem.

Na forum są adresy do kilku serwisów: http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=5051 , ale nie wiem czy maja części do Gruau. Pozostaje znana wyszukiwarka internetowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jak w temacie.

 

Obejrzałem dziś przyczepkę, która ma podobną ryskę. W poprzednich postach poruszany był temat uszczelnienia rysy natomiast zastanawiam sie nad wpływem takiego uszkodzenia na konstrukcję przyczepy. Skoro takie uszkodzenia zostają np. na skutek przeciążeń np. zalegającego śniegu to czy takie pękniecie nie będzie postępowało dalej i nie wpłynie to całościowo na sztywność konstrukcji. Czy np. nie pękła równiez konstrukcja wewnątrz poszycia a widoczna rysa jest tylko rezultatem wewnętrznej powoli postępującej degradacji?! Jak myślicie czy tego rodzaj uszkodzenie można zbagatelizować przy zakupie czy lepiej dać sobie z przyczepą "siana"??

post-14937-0-30040600-1378060780_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde uszkodzenie poszycia prędzej czy później skutkuje zaciekaniem wody i gniciem konstrukcji. Pytanie jak szybko zostało wykryte i uszczelnione. 

W tym miejscu najprawdopodobniej pojawiło się pęknięcie w wyniku przeciążeń , a potem ewentualne ,aczkolwiek nie na pewno gnicie konstrukcji  , nie odwrotnie. 

Aby się przekonać w jakim stanie jest konstrukcja  najprościej jest  zdemontować  ościeżnicę choć  i to jest dość  inwazyjne , ale przy okazji można było by porządnie naprawić pęknięcie  podklejając pod rysę  łatkę  z alu blachy np. na klej Weldyx . No ale to we własnej cepie.

Czy przed zakupem to zbagatelizować? Na pewno nie .

Należało by dokładnie obejrzeć resztę poszycia. Sprawdzić  czy drzwi u dołu nie posiadają zbyt dużych szpar . Czy pas pod progiem nie jest odkształcony , przedarty. Czy poszycie na dachu nie jest zdeformowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.