Skocz do zawartości

Grzałka elektryczna w piecu gazowym Truma


paiter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Liczę, że koszt grzałki to równowartość zużycia ok. 20 butli po 11 kg gazu. Przebywając w zimie na nartach i gotując posiłki, zużywam 1 butlę na 7 dni, czyli zakładając pobyt w temperaturach ujemnych, koszt grzałki to 140 dni przyczepą na mrozie! Chłopaki, ile Wy tam macie tego urlopu, żeby to miało sens, zwłaszcza latem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając strony z ofertą kempingów i opłatami na niektórych widziałem ryczałt za prąd 15 zł - duża przesada tym bardziej dla kogoś kto używa tylko pompki do wody i oświetlenia - szczególnie nad morzem takie ceny można spotkać. Na szczęście moje mam baterie solarne i nie lubię morza :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, ile Wy tam macie tego urlopu, żeby to miało sens

 

Patrząc na to ile ma się urlopu można dojść do wniosku że nie warto mieć przyczepę :ok:.

 

Swoją drogą z tego co mówisz o ilości gazu wystarczyło by Ci źródło ciepła o mocy 850 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebywając w zimie na nartach i gotując posiłki, zużywam 1 butlę na 7 dni,

 

ale butli używasz chyba tylko do gotowania, ja korzystam z przyczepki w weekendy w górach i przy temperaturach ujemnych ok -10 C - 15 C, butla z BP Light wystarcza na max 2 doby, grzania i gotowania. (zwykły propan-butan się nie wypala do końca więc jeszcze na mniej starcza ) dlatego też zamontowałem 2 elektryczne grzejniki panelowe, włączam je na max a trumę na 1 i obieg powietrza, dzięki temu mam ciepło a butla wystarcza na długi czas. na kampie i tak płacę za 220V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje podejście do przyczepy jest sentymentalne i wiem, że taniej byłoby

pojechać do pensjonatu ale wolność jest bezcenna! Szanuję Wasze koncepcje, nawet zrobienia z przyczepy helikoptera. Moją ideą jest utrzymanie się w dziczy jak najdłużej, czyli rozwiązania maksymalnie proste i skuteczne. Ja raczej robię z przyczepy czołg, zdolny zapaść się w chaszcze, czy śniegi i przetrwać.

Studiowanie zagadnień ogrzewania i wentylacji mam szczęśliwie za sobą ale bawić się można w nieskończoność, bo kręci nas nie tylko biwakowanie ale i przekorna technika.

Podkreślam. że jedna butla 11 kg wystarcza mi na ogrzanie i gotowanie bez ograniczeń, typu wyłączanie pieca przy wyjściu na narty.

Jak doszedłem do tego wyniku? Kopary Wam opadną: podwójny dach i boczne ściany do linii górnego brzegu okien, czyli ok.5 cm styropianu pokrytego aluminiową blachą odbijającą słońce, pozostawienie tylko jednego okna nad kuchnią, by wyłożyć co się da 10 cm warstwą styropianu, oraz ponad 10 cm styropianu pod podłogą, dodatkowo wyłożyłem szafki na ścianach panelami poliuretanowymi lub matą podobną do karimaty. Nawet przy - 15. piec ledwie się pali.

Latem, przyczepa nie zdąży się nagrzać aż do zmroku stojąc na "patelni".

Dodatkowego ciepła i spalin z lodówki, pozbyłem się dzięki osobnemu kominowi dla lodówki lecącemu po ścianie zewnętrznej ( ma przekrój prostokątny). Gdyby przyczep nie robili idioci, moje talenty techniczne byłyby niespełnione!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego egebere odnosnie spirytusu to dla mnie moze to i dobre rozwiazanie ale pozostaje jeszcze kwestia ogrzania mojej 6-letniej corki :ok::hehe:

 

mialem ten sam problem, z dogrzewaniem środka ze względu na dziecko, testowałem różne wersje i patenty, natomiast większość ma jedną wadę, która je dyskwalifikuje, chodzi o to, że nagrzewa się obudowa takich grzejników a przez to łatwo się oparzyć, a wiadomo jak z dzieciakami... pstryknę zdjęcie jak sobie poradziłem z grzejnikami jak zciągne przyczepkę w weekend ze SK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopary Wam opadną: podwójny dach i boczne ściany do linii górnego brzegu okien, czyli ok.5 cm styropianu pokrytego aluminiową blachą odbijającą słońce, pozostawienie tylko jednego okna nad kuchnią, by wyłożyć co się da 10 cm warstwą styropianu, oraz ponad 10 cm styropianu pod podłogą, dodatkowo wyłożyłem szafki na ścianach panelami poliuretanowymi lub matą podobną do karimaty. Nawet przy - 15. piec ledwie się pali.

 

Z chęcią zobaczył bym zdjęcia :ok: bo brzmi to wszystko fantastycznie :ok: . Jeśli nie radzisz se z wstawieniem to podeślij do mnie na maila a ja umieszczę je na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz je wstawialem kiedys natomist musze ich poszukac w kompie albo trzasnac naowe, ale dpiero po weekendzie , bo bedze ziagal przyczepke do domu, tzreba sie przepakowac na wyzsze temperatury...

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.