Skocz do zawartości

Grzałka elektryczna w piecu gazowym Truma


paiter

Rekomendowane odpowiedzi

witam

bylem na weekend na jeziorem i na kempingu poznalem fajna rodzinke ktora miaszkala w przyczepie knasus z roku 2001 i grzala sie truma ale elektrycznie zapytalem jakim cudem piec gazowy moze byc tez na prad odpowiedzial mi ze ma w nim grzalke elek.i termostat ja mam hobby z 2002 i tez trume ale nie mam termostatu osobnego czy ja tez mam takowa grzalke w swoim piecu ??

 

dziekuje z odp

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Są takie TRUMY z grzałką mam na rysunku jak dobrze widzę to mają grzałki 500 wat (2.2A),1000 wat (4.5A),2000wat.(8.5A) z manualną regulacją za 233.40 euro. :)

Mozesz kolego wkleic ten rysunek to zobacze czy taka mam czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie:

Ultraheat_grau.jpg

Idealne elektryczne ogrzewanie dodatkowe

 

z termostatem komorowym.

Kompletne z panelem obsługi i kablem długości 3 m. Pasuje do ogrzewań Trumatic S 3002 (P) od daty produkcji 07/81 i Trumatic S 5002 od daty produkcji 04/98 (z nową, półokrągłą pokrywą). Montaż pomiędzy skrzynką do zabudowy i wymiennikiem ciepła. Nie nadaje się do Trumatic S 3002 K, S 5002 K i S 5002 do 04/98 (z obudową starego typu).

Rozdziela ciepłe powietrze za pośrednictwem systemu obiegu powietrza ogrzewania.

 

Elektryczne ogrzewanie dodatkowe "Ultraheat�.

Zaopatrzenie w prąd: 230 V p, 50 Hz

Pobór prądu przy stopniu wydajności:

500 W: 2,2 A, 1.000 W: 4,5 A, 2.000 W: 8,5 A

Waga: ok. 2 kg

 

żródło i cena : http://elcamp.movera.com/?navID=25&pID=14491&tpl=details&lang=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc troche droga zabawka poszukam moze uzywaną grzalke bo fajna sprawa miec 2 w 1

 

pozdrawiam

 

witam odswiezam temat ogrzewania dodatkowego Ultraheatm moze ktos z forumowiczow ma takie urzadzenie uzywane na sprzedaz albo namiar na jakis komis czy cos w tym rodzaju

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Są takie:

Obrazek

Idealne elektryczne ogrzewanie dodatkowe

 

z termostatem komorowym.

Kompletne z panelem obsługi i kablem długości 3 m. Pasuje do ogrzewań Trumatic S 3002 (P) od daty produkcji 07/81 i Trumatic S 5002 od daty produkcji 04/98 (z nową, półokrągłą pokrywą). Montaż pomiędzy skrzynką do zabudowy i wymiennikiem ciepła. Nie nadaje się do Trumatic S 3002 K, S 5002 K i S 5002 do 04/98 (z obudową starego typu).

Rozdziela ciepłe powietrze za pośrednictwem systemu obiegu powietrza ogrzewania.

 

Elektryczne ogrzewanie dodatkowe "Ultraheat�.

Zaopatrzenie w prąd: 230 V p, 50 Hz

Pobór prądu przy stopniu wydajności:

500 W: 2,2 A, 1.000 W: 4,5 A, 2.000 W: 8,5 A

Waga: ok. 2 kg

 

żródło i cena : http://elcamp.movera.com/?navID=25&pID=14491&tpl=details&lang=6

 

pozdrawiam

 

witam odswiezam temat ogrzewania dodatkowego Ultraheatm moze ktos z forumowiczow ma takie urzadzenie uzywane na sprzedaz albo namiar na jakis komis czy cos w tym rodzaju

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa grzania prądem może zakończyć się pożarem instalacji elektrycznej i nie ma żadnego sensu ekonomicznego. Grzałka elektryczna w gazowym kominku, jeżeli jest w środku ożebrowania, będzie nagrzewała powietrze w wypuszczała je kominem. Koszt zakupu i zabawy z montażem, zapewne przekracza ilość wykopconych butli z gazem na owo dogrzewanie. Trzeba mieć CZUJNIK CZADU i DYMU, tak na wsiaki słuczaj. Ewentualnie zamiast grzałki zakupisz równowartość w spirytusie rektyfikowanym i po zmieszaniu z wodą mineralną będziesz się grzał od wewnątrz, aż zaparujesz okna w przyczepie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie ma żadnego sensu ekonomicznego

 

jak ktos jezdzi na kempingi i placi za korzystanie z pradu to ma

 

tak dokladnie jest nowa instalacja jest dosc droga dlatego szukam uzywki naprzyklad z rozbitej przyczepki

 

kolego egebere odnosnie spirytusu to dla mnie moze to i dobre rozwiazanie ale pozostaje jeszcze kwestia ogrzania mojej 6-letniej corki :ok::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa grzania prądem może zakończyć się pożarem instalacji elektrycznej i nie ma żadnego sensu ekonomicznego

jeśli chodzi o ogrzewanie elektryczne, moja przyczepa posiada takie na wyposażeniu, zabezpieczone bezpiecznikiem, nie mam z nim problemów ani strachu o pożar. Pozdrawaim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebay-u ten ultraheat mozna kupic za 200 euro ,ale to i tak duzo jak na zwykla grzalke z termostatem. Trzeba chyba poczekac na zmiane kursu euro.

 

to okolo 1000 pln w elcampie 1350 pln dla mnie to zdziebko za duzo moze trafie na alegro z rozbitej przyczepy ten ultraheat to fajna sprawa bo nie zajmuje miejsca a jednoczesnie rozprowadza ciepelko po calej przyczepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrodnik, jakoś na tym świecie nie ma nic za darmo , płacisz np ryczałtem za prąd i jak się trafi paru takich z grzałkami , właściciel kempingu zapewne ma licznik w widzi zwiększone zużycie i w następnym sezonie ryczałt za prąd już większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.