Skocz do zawartości

Zwirz V6 + hobby 440


tupek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To ja mam lagunę 140KM i to nie jedzie :) nie z przyczepą :) a mam też sportage I do dzikowania w lżejszym terenie ze 130KM i mam zamiar właśnie nią holować. Tylko po doświadczeniach z laguną obawiam się (a raczej jestem pewien) że to będzie za mało. I tak chodzi mi po głowie zmiana na frote ale tu tylko V6.

Diesla nie porównuj bo ma znacznie wyższy moment i jego maks razem z mocą bardzo nisko. Dotychczas też holowałem 150-cio konnym dieslem i ciągnął moją przyczepę jak chorągiewkę. Ale to był krótki epizod z dieslami i na pewno nie powróci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie ciągnąłem jeszcze frotą tej przyczepy ale ciągałem w zimę przyczepę z węglem (800kg) i w porównaniu z poprzednią frotą jaką miałem (frontera a sport 2.0) - nie ma porównania.

Ciągnie na tył a jak potrzeba to guziczek się naciska i przód wyciąga z tarapatów.

Frota tylko z takim silnikiem ma sens, ale doprowadzenie jej do bardzo dobrego stanu też kosztuje, rekompensuje za to zajebisty wygląd , moc , i wygodne fotele podczas dłuższej wyprawy.

Nie miałem żadnego dizla i jestem przeciwnikiem takiego zasilania w osobowych.

Każdy chwali swoje, ale wystarczy abyś się zadbaną frotka z tym silnikiem przewiózł a wszystkie w wątpliwości się rozwieją.

Moja jest w automacie i to jest najlepsze połączenie z tym motorem.

Teraz czekam na opony, przesmarowałem oś i najazdówkę oraz jestem w trakcie tworzenia skrzyni bagażowej.

Wymyśliłem ze będzie to skrzynia ogrodowa w środku wzmocniona płytą wiórową.

Na razie kompletuje części bo czas mam tylko w weekendy a biegnie on nieubłaganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziemy tu się rozpisywać o odwiecznej wojnie pomiędzy traktorami a kuchenkami gazowymi.

Frota kupiona głównie do holowania przyczepy i wycieczki z rodziną.

Nie ukrywam że spalanie oscyluje w 17 l/lpg ale nie po to jest w niej taki silnik aby patrzeć na spalanie.

Powiedzcie mi jak powinien pracować tłok najazdowego?

Powinien dać się wcisnąć ręką i samemu wrócić ?

Czy powinien mieć opór i nie powracać samoczynnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj go rozebrałem i siłownik pracuje ale ciasno wchodzi tłok w tuleję plastikową i nie chce wracać.

Boję się go obrabiać bo gdy będzie za lekko pracował to przy każdym hamowaniu będzie koła blokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja bakista była złomista to najtańszym kosztem musiałem coś wymyślić.

W castoramie kupiłem skrzynię ogrodową za 145zł a że była bardzo niestabilna, usztywniłem ją płytami meblowymi 18mm i  4 cybantami ze szpilki 8mm przytwierdziłem do dyszla (nie wiercąc w nim otworów).

Skrzynia nie przemaka ponieważ wieko nachodzi na boki a sama skrzynia jest tylko składana na zatrzaski.

Jeszcze nie wiem czy nie będzie zawadzać o pojazd podczas manewrowania bo jest troczę szersza i dłuższa.

 

IMAG2277.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3,5 klocka to dobra cena na sprawdzenie czy pomysł wypali. Koszty żadne gdy nie wypali.

Bardziej martwiłbym się o odczucia lepszej połówki jak już zaczniecie przygodę. Gdy wszystko sprawne i pogoda na debiucie dopisze to masz kibica...i być może sponsora. :-)

 

Gdy nie wypali ...masz pozamiatane. Tak czy tak 3mam kciuki za udany debiut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.