Skocz do zawartości
maciej1977

Zasilacz Schaudt CSV 300 podłaczenie akumulatora

Rekomendowane odpowiedzi

Kristofer

Witam!

Rozumiem, że jeden akumulator już jest, skoro chcesz dodatkowy. Przydałyby się zdjęcia tego, co masz i fragmentu zasilacza z widocznymi przyłączami oraz informacje: jaki dokładnie masz akumulator, jak jest obecnie podłączony i gdzie umieszczony, czy korzystasz też z zasilania z instalacji samochodu, jaki akumulator planujesz dołożyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maciej1977
Napisano (edytowane)

Witam

Może źle napisałem dodatkowy miałem na myśli akumulator , obecnie przyczepa nie ma akumulatora . Chcę zamontować aku żelowy 100ah który zamierzam ładować zewnętrzną ładowarką tylko w momencie podpięcia przyczepy do 230v . Nie mam niestety żadnych zdjęć mojego zasilacza spróbuje przy chwili zrobić jakieś fotki . Zasilanie z samochodu również jest aktywne i dlatego chce mieć osobne zasilanie z aku przyczepy żeby nie rozładować akumulatora samochody przy jakimś dłuższym dzikim postoju .

Może prostszym rozwiązaniem będzie wyprowadzenie przewodów z akumulatora podłączenie ich do 13pinowego gniazda takiego jak w samochodzie i poprostu przepinanie wtyczki z auta do akumulatora ?

Edytowane przez maciej1977 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

W takim przypadku: zasilacz powinien posiadać 12 wyprowadzeń dla konektorów. Wyprowadzenia są "podwójne" (jedno pod drugim), czyli pod każde można podłączyć dwa konektory (patrz rysunek). Licząc wyprowadzenia od lewej strony zasilacza, od 11-go i 12-go (dwa ostatnie) odłącz przewód (przewody) i dobrze zaizoluj. Akumulator podłącz w/g rysunku. "Minus" akumulatora podłącz do dowolnego wyprowadzenia 1 do 5, licząc od lewej strony zasilacza. Ładowarka powinna być odpowiednia dla zastosowanego akumulatora (procesorowa i najlepiej z pamięcią ustawień po zaniku zasilania).
Jeśli tak połączysz, to po podłączeniu przyczepy do sieci ~230 V, akumulator zostanie odłączony od instalacji i rozpocznie się jego ładowanie, a odbiorniki przyczepy będą zasilane z zasilacza. Gdy odłączysz przyczepę od sieci ~230 V, do instalacji automatycznie zostanie podłączony akumulator, aby zasilać odbiorniki w przyczepie.

5ae11e4215465_Podczenieaccu.thumb.jpg.1e1158073061f189c46274a83c8a57db.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maciej1977

Dziękuje za profesjonalną pomoc z ilustracjami , rozumiem że plus akumulatora podłączyć do 11 lub 12 konektora ?

A te odłączone i zaizolowane przewody są z zasilania samochodu ?

Ładowarkę mam BOSCH C3 ma ona pamięć ostatnich ustawień po zaniku zasilania .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer
2 godziny temu, maciej1977 napisał:

[...] rozumiem że plus akumulatora podłączyć do 11 lub 12 konektora ?

Tak

A te odłączone i zaizolowane przewody są z zasilania samochodu ?

Raczej tak, ponieważ innych w tym miejscu być nie powinno - możesz to zresztą sprawdzić, czy po ich odłączeniu przestaną działać odbiorniki przyczepy, gdy będzie ona podłączona do samochodu.

Ładowarkę mam BOSCH C3 ma ona pamięć ostatnich ustawień po zaniku zasilania .

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maciej1977

Jeszcze raz dziękuje za pomoc , mogę działać

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi