Skocz do zawartości

Montaż haków - Warszawa i okolice


Orzech

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, czyś napisał(a):

No to trzeba się upewnić u montażystów czy tak zrobią, bo nie mówię tego tylko "teoretycznie" - "wycięło" zewnętrzny, zakodowany hak po przeglądzie w ASO.

jasne, upewnic sie trzeba, ale nie ma z tym problemów, mam taką firmę w okolicy i przyjezdzają tam np. nówki sztuki auta na doposażanie różnych rzczy bo auto było brane z placu i ma dodawane np. hak albo reflektory matrix albo co tam ktos sobie wymyślił czego mu brakowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 minut temu, golob napisał(a):

jasne, upewnic sie trzeba, ale nie ma z tym problemów, mam taką firmę w okolicy i przyjezdzają tam np. nówki sztuki auta na doposażanie różnych rzczy bo auto było brane z placu i ma dodawane np. hak albo reflektory matrix albo co tam ktos sobie wymyślił czego mu brakowało. 

Generalnie to każdy może mieć dostęp do dokumentacji i systemów diagnostycznych każdego producenta samochodów-to wynika z przepisów. Oczywiście za taki dostęp trzeba odpowiednio zapłacić.

Np. w fordzie wygląda to tak:

Beztytuu.thumb.png.2fb8cd79316cc617c987bf8d5c251ade.png

 

 

 

A np. w BMW tak:

Beztytu0u.thumb.png.ede1349918bb13cc97e81949c60f7aa8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bercik77 napisał(a):

Tu byłbym jednak ostrożny. Dla mnie tak na prawdę jedyny niezawodny system wypinania to Westfalia lub Oris/Bosal. Reszta oczywiście też będzie działać ale nie tak bezproblemowo.

No to są oczywiście już te kompromisy. Mi chodziło o to, że hak nie stanowi przeszkody tak jak wiązka i moduł

19 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Oczywiście za taki dostęp trzeba odpowiednio zapłacić.

ASO konkretnej marki też przecież płaci ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czyś napisał(a):

jeśli elektronika spoza ASO, to dedykowana od Westfalii, i koniecznie upewnić się co jest w danym kpl wiązki

noted! dobra wskazówka, umknęłoby mi to, dzięki!

5 godzin temu, golob napisał(a):

nic sie nie aktywuje od nowa

i Ty masz rację Bartku...

5 godzin temu, czyś napisał(a):

nie mówię tego tylko "teoretycznie"

i ty Krzyśku, sporo bowiem zależy od tego, co robiło ASO. Jeśli bowiem w trakcie wizyty robią jakiś wymuszony upgrade softu, to niestety takie cudo nadpisuje sterowniki wgrane przez zewnętrzny serwis. 'Plus' jest taki, że w jednym z serwisów jak poruszyliśmy w rozmowie ten temat, to zadeklarowali się, że są otwarci na to, żeby takie poprawki robić w miarę potrzeby za friko. Podobno incydentalne przypadki, związane z grubszymi akcjami producenta, stąd zapewne taka gotowość do wzięcia tego na siebie.

5 godzin temu, Bercik77 napisał(a):

każdy może mieć dostęp do dokumentacji i systemów diagnostycznych

i to jest fajny trop Robert, dzięki temu trafiłem na (nieznanego mi wcześniej erWina) - dzięki!

4 godziny temu, jacek00 napisał(a):

to są oczywiście już te kompromisy

dokładnie Jacku, czuję to bardzo podobnie do Ciebie: wolę się trochę pomęczyć z mechaniką, trwałością, funkcjonalnością haka, ale mieć max. prawdopodobieństwo, że elektronika nie będzie częstować mnie choinką na desce

A podsumowując, pięknie dziękuję Wam za odzew - zdecydowanie łatwiej rozmawiać z serwisami wiedząc tą odrobinę więcej. Dzięki!

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.