Skocz do zawartości
Orzech

Montaż haków - Warszawa i okolice

Rekomendowane odpowiedzi

Orzech

Witam - nie doszukałem się więc nowy temat - można połączyć z istniejącym.

Poszukuję fachowca/firmy którą polecacie.
Zawsze miałem auto z hakiem fabrycznym, teraz muszę zamontować i nie wiem komu to zlecić, nie wiem nawet jaki hak ale to sobie doczytam.

VW Passat B7 kombi - ewentualnie może ktoś poleci hak który jest najmniej inwazyjny i nie trzeba ciąć zderzaka.

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Orzech

Nad tym hakiem myślałem, montaż wolę zlecić profesjonaliście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Orzech

Rozumiem, dziękuję - pytanie jednak nie brzmiało czy da się zamontować hak w Warszawie tylko czy polecacie jakiś warsztat.
Wiem, że jest sporo firm które się tym zajmują ale pewnie są gorsze i lepsze i o to właśnie pytam.
Chcę mieć pewność /w miarę możliwości/ solidnego wykonania usługi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Montaż haka jest tak prosty jak wymiana klocków hamulcowych. Każdy warsztat co sie zajmuje montażem to ogarnie, looknij tylko w necie czy konkretny warsztat nie ma jakiś super negatywnych opinii. I tyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Orzech

OK, w takim razie już sobie poradzę. Myślałem że jest to bardziej złożony temat.

Dziękuję, można temat zamknąć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szwedki

Dobrze wykonany montaż haka to nie jest prosta sprawa, a jeżeli do tego montaż modułu to sprawa bardziej się komplikuje . Dlatego poszukaj porządnego fachowca .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00
53 minuty temu, szwedki napisał:

Dobrze wykonany montaż haka to nie jest prosta sprawa, a jeżeli do tego montaż modułu to sprawa bardziej się komplikuje . Dlatego poszukaj porządnego fachowca .

A co w tym jest skomplikowanego? We współczesnym aucie bardzo często to jest przykręcenie haka do fabrycznych miejsc montażowych i to wszystko. Ważne jest posiadanie jedynie narzędzi typu klucz dynamometryczny i dokręcenie śrub z odpowiednim momentem wg instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maras
7 minut temu, jacek00 napisał:

A co w tym jest skomplikowanego? We współczesnym aucie bardzo często to jest przykręcenie haka do fabrycznych miejsc montażowych i to wszystko. Ważne jest posiadanie jedynie narzędzi typu klucz dynamometryczny i dokręcenie śrub z odpowiednim momentem wg instrukcji.

I do tego informacja czy samochód ma instalację pod hak aby wybrać odpowiedni moduł - (po nr. Vin)  i trochę wiedzy jak zdjąć zderzak i co z niego wyjąć orazjak zdemontować  tylne lampy np. w  takim VW T5 aby tego nie połamać .   Trochę zdolności manualnych i można to ogarnąć samemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00
Napisano (edytowane)
26 minut temu, Maras napisał:

I do tego informacja czy samochód ma instalację pod hak aby wybrać odpowiedni moduł - (po nr. Vin)  i trochę wiedzy jak zdjąć zderzak i co z niego wyjąć orazjak zdemontować  tylne lampy np. w  takim VW T5 aby tego nie połamać .   Trochę zdolności manualnych i można to ogarnąć samemu.

Wszystko sprawdzasz po VIN, moduł kupujesz w ASO bądź na allegro. U mnie montaż samego haka trwał godzinę (z wiązką zeszło trochę dłużej). Nie musiałem niczego demontować. Wszystko montowało się w dedykowanych do tego miejscach i już. Wiąke przeciągałeś przez odpowiednią dziurę, wpięcie modułu w istniejącą instalację i aktywacja. Koniec.

Oczywiście nie wszędzie musi być tak prosto. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Zależy od auta, w sharanie montaż haka 15-20min. Dwie śruby zderzaka i cztery klipsy do nadkola, zderzak zostaje w łapie, hak w podłużnice i 6 śrub. To wszystko. Jedynie podłączenie elektryczne zostaje. W cytrynie w aso mają przewidziane 5 godzin, bo to bardziej skomplikowane, ciągną kable aż do przodu. Ale instrukcje są tak łopatologicznie napisane że dziesięciolatek sobie poradzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zbysluch

Sam hak to niewielki problem robiłem w Car-mixie - est na mapce w Raszynie, ale założenie np. wiązki dedykowanej do modelu auta to większa operacja łącznie z kodowaniem. Z uwagi na oszczędności coraz mniej producentów wyprowadza wiązkę do podłączenia. Mam VW Tiguana i trzeba ciągnąć przewody z przodu podpina się do szyny CAN i koduje na komputerze. Lepiej w takim przypadku iść do fachowca, chyba, że zadowolisz się wiązką uniwersalną wtedy raczej większość to zrobi bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
borek6

ja kupowałem tutaj https://www.dobrehaki.pl/ , wziąłem Steinhoff wpinany pionowo czyli po wyjeciu kuli haka w ogóle nie widać gniazda kuli, również gniazdo 13 pin jest chowane. W zderzaku powinieneś mieć zaznaczone od środka miejsce które się wycina pod hak. Brałem od nich również moduł bo to jest potrzebne, najlepiej wziąć dedykowany żeby nie wywalało błędów i działały wszystkie funkcje. Ja zleciłem montaż firmie która się tym zajmuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
petek

Kiedyś montowałem w Kobyłce w firmie Auto Stach. Mają doświadczenie, bo bardzo dużo tego robią. Natomiast, jeśli wymagana jest aktywacja będziesz i tak musiał udać się do ASO. U mnie sobie z tym nie poradzili i musiałem dopłacić za usługę w ASO. Swoją drogą popytaj w kilku ASO o cenę aktywacji. W Fordzie różnice były kolosalne - od 60 do 400 zł podpięcie pod kompa i kliknięcie odpowiedniej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi