Skocz do zawartości

Wybor klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie 

 

Chcę wstawić do mojej przyczepy klimatyzację . Zastanawiam się nad kilkoma wariantami . Przyczepa ma 5 m przestrzeni użytkowej. Doradzcie proszę co wybarć. Budżet do 6000 tys. 

1.https://kronings.com/language/nl/home/producten/aircondition/- poleca mi to Allcamp.

2. Dometic Freshjet 1700

3. Dometic Freshjet 1100 ? Czy troszke nie za slaby do tej wielkosci budki?

4. Moze cos innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało wpisów bo klima to ciągle u nas chyba rarytas i użytkowników za wielu nie ma. Na co się zdecydowałeś? 

 

PS. Dlaczego podłogowa nie wchodziła w gre? Warunki zabudowy przyczepy czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima nie jest takim rarytasem jak wiedza użytkowników. Przecież mało kto przerabiał różne wersje klimatyzacji. Po zakupie pierwszej przez załóżmy min 3-4 lata nie zmienia się budki lub zmienia i przekłada klimę.

Ja miałem dachową klimaco, mam podłogową truma saphir comfort RC. Jak sama nazwa wskazuje jest komfortowo. W trybie nocnym jest bardzo cicho a planuję teraz podłożyć jeszcze pod spód cienki steropian 1cm aby nie przenosiło wibracji. W przyszłym roku domontuje jeszcze trzy tłumiki. Dachowej odpalać w nocy na campingu w upale się nie dało a podłogową jak najbardziej - większy hałas jest w środku niż na zewnątrz - bo tu słychać tylko szum odprowadzanego gorącego powietrza.

W środku słychać delikatnie moment załączania się sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje że i tak podłogowa jest głośna, to co dopiero dachowa skoro piszesz że jest głośniejsza. Co prawda testowałem tylko funkcje grzania więc może to mało miarodajne.
Czytałem że były przypadki że z dachowej przy dużej różnicy temperatur potrafiła skraplać  woda do środka ale nie wiem czy to standard czy wada jakiegoś egzemplarza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Voku napisał:

A mnie się wydaje że i tak podłogowa jest głośna, to co dopiero dachowa skoro piszesz że jest głośniejsza. Co prawda testowałem tylko funkcje grzania więc może to mało miarodajne.
Czytałem że były przypadki że z dachowej przy dużej różnicy temperatur potrafiła skraplać  woda do środka ale nie wiem czy to standard czy wada jakiegoś egzemplarza 

skraplanie do środka to na 99% wadliwy montaż i trzeba działać. Podłogowa jedna jest drugiej nie równa. W trybie grzania prawie non-stop chodzi sprężarka dodatkowo nawiew nie możę chodzić w trybie nocnym. Klimy truma w niebieskiej obudowie mają tryb nocny i to jedyna nowa podłogowa warta uwagi*

*na rok 2016, teraz jest dużo nowości w klimach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Fresh Jet 1100 będzie za słaba.Ja mam przy podobnej przyczepie zamontowaną Fresh Jet 2200 i taką polecam.Będzie też tańsza w montażu niż podłogowa.Między 1700,a 2200 jest b niewielka różnica w cenie."Ciśnij sprzedawców",mają możliwości.Za 6 tys zł,uważam,że powinieneś kupić nową z montażem (2200 Dometic).Zadzwoń do CC Kutno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przy podobnej przyczepie też mam Waeco2200 i w upały gdyby byla słabsza obawiam sie że nie dała by rady. W nocy już tak bo słońce tak nie ogrzewa cały. Ważne żeby Klima miała tryb nocny (ciszej pracuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzieki chlopaki za rade . W Jankach ( Wadowscy ) zamontowalem Fresch Jeta 2200. Nie chcialem tracic jednego z okien dachowych wiec zamontowali mi na srodku budki w dodatkowym otworze. Testowalem ja kilka razy i nie jest specjalnie glosna na zewnatrz. Za calosc zaplacilem 6500 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki za rade . W Jankach ( Wadowscy ) zamontowalem Fresch Jeta 2200. Nie chcialem tracic jednego z okien dachowych wiec zamontowali mi na srodku budki w dodatkowym otworze. Testowalem ja kilka razy i nie jest specjalnie glosna na zewnatrz. Za calosc zaplacilem 6500 . 
Hmm, a jak oni wzmocnili ten otwór? Bo przecież jedno okienko właśnie jest fabrycznie dedykowane pod montaż klimy, jest wzmocnione. Żeby się nie okazało, że Ci się dach zapadł przez to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach w miejscu montażu byl wzmacniany listewkami o przekroju podanym przez producenta. Miedzy innymi dla tego zdecydowalem sie na zakladanie klimy w autoryzowanym serwisie Weinsberga . Miedzy innymi dla tego aby nie stracic gwarancji na przyczepe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi pomóc jak zdjąć "dyfuzor" czy jak to się nazywa z klimy Dometic freshJet 2200 dwie regulacje kierunkowe wpadają w jakiś rezonans i troszkę w nocy przeszkadzają :D

chodzi mi o to jak to zdjąć. 

dyfuzor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.