Skocz do zawartości

kaseta wc


paiter

Rekomendowane odpowiedzi

Części zamiennych nie mamy na stronie internetowej.

 

Wojtek, jeśli to odpowiedź na nasze posty odnośnie odpowietrznika to weź jeszcze opisz o co wogóle z nim chodzi i jak powinien działać. Bo nawet nie wiem o co miałbym zapytać ewentualnie :mod:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego kibelka jak wy i nie wiem czy tym pomogę.

Jest firma w Krakowie gdzie można kupić wszelkiego rodzaju uszczelnienia, oringi, zimeringi. Jakbyście zmierzyli to co wam potrzebne to można zadzwonić. Nie wiem czy prowadzą wysyłkę, ale mogę Wam to kupić ja i przesłać, a może ktoś mieszka bliżej?

Kupowałem już u nich wiele uszczelek i jeszcze nigdy nie zdarzyło się żeby jakiejś nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak:

Odpowietrznik po włożeniu kasety jest automatycznie wciskany.

Jest tam taki otworek który trafia do wężyka w górnej części kieszeni toalety.

Działanie jest proste: odpowietrza zbiornik by nie robiło się podciśnienie i żeby nie wybuchło podczas otwarcia przed użyciem :mod:

Można zamowić samą uszczelkę albo komplet odpowietrzenia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że zrobiło się cieplej, postanowiłem przejrzeć urządzenia w Knausiku. Uruchomiłem w końcu toaletę. Pompka od spłuczki nie działała ale jest już sprawna. Problem stanowi jeszcze kaseta. W jej górnej części jest otwór, chyba odpowietrznik. Jak wyjmę napełnioną kasetę to z tego otworu normalnie woda leci. Tak nie powinno być. Co mogę z tym fantem zrobić? A może tam czegoś brakuje?

 

To jest starszy typ kaset jest tam uszczelka, która w poprzedniej przyczepie wymieniałem wymianie robi się od środka gdzieś miałem instrukcje jak znajdę to ci podeślę.

uszczelka kosztowała około 20 zł

W nowszych jest właśnie taki jak powyżej i ma za zadanie wyrównywać ciśnienie w środku w twojej musisz uważać bo może przy otwieraniu spustu wywalić zawartość z muszli do góry, miałem taki przypadek na szczęście podczas mycia muszli a nie użytkowania :mod:

Dlatego zalecane jest przed użyciem otworzyć kasetę w celu odprowadzenia gazów.

 

o tu masz jak wymienić

http://www.thetford.eu/web/show/file?id=51498&langid=42&contentid=528&filename=C2_C3_C4_Vent_seal.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wojtek, Chałek i Artly za podpowiedzi :mod::ok::piwko: Będę obserwował jak będzie dalej zachowywał się ten odpowietrznik. Narazie nie cieknie, nadciśnień nie zaobserwowałem więc narazie nie będę się grzebał.

 

Ale już wiem co robić w razie czego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulos faktycznie ma starszy typ kasety,mam taki sam i miałem ten sam problem.Powod był taki że sprzątałem po gryzoniu i wrzuciłem do toalety brudne ręczniki papierowe.Niestety one się nie chcą rozpuszczać i przy wysokim stanie ścieków po prostu osiadały na pływaku tego zaworu.Rozwiązanie jest proste;zakładasz gumową rękawiczkę,wsadzasz rękę przez główny otwór i wyciągasz z uchwytu pływak-czyli kawałek pianki.Wymyj go,przeczyść od środka ten otwór i załóż z powrotem pływak.Tyle proste co nieprzyjemne :mod: W nowszych kasetach zawór jest inaczej zbudowany i praktyczniej ale tez jest podatny na zanieczyszczenia .Wystarczy że podejdzie kawałek papieru i będzie ciekło.I to trzeba naprawić bo inaczej zachlapie całą wnękę kwasem.Całkowite zaślepienie tego otworu nie jest dobrym pomysłem,robi się nadciśnienie,szczególnie w czasie jazdy gdy miesza się ta zawartość.Nie ma obawy że kaseta eksploduje ale nadwyżkę gazu poczujecie w łazience bo główna uszczelka przepuści wyższe cisnienie.Jeżeli problem będzie się powtarzał to wpakuję w ten otwór węża i wyprowadzę pod przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

Kaseta już nie cieknie!!

Pokrętło którym zamykana jest kaseta, wciśnięte jest od góry. Pokrętło to posiada dwie zapadki które po wciśnięciu trzymają w kupie cały wewnętrzny mechanizm zamykania kasety oraz mechanizm domykania odpowietrznika poprzez dociśnięcie pływaka.

Jedna z zapadek była złamana i w efekcie niedostatecznie dociskała pływak do uszczelki otworu odpowietrzającego. Odwróciłem pokrętło o 180 stopni i jedyna cała zapadka znajduje się teraz po stronie pływaka. Teraz mechanizm dociska prawidłowo pływak i kaseta jest szczelna.

Przy okazji będę musiał jednak takie pokrętło zakupić bo nie wiadomo jak długo to stare potrzyma.

Rysunek wykonałem w studiu "kolano i niepewna ręka" ale myślę że wiadomo co chodzi. :mod:

post-73181-imported-72fc1469-c247-43f6-b5f4-3442eca7b6e4_thumb.jpg

post-73181-imported-45a1cda3-208b-4e86-a82e-c0de5d70d530_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.