Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Marcin T napisał:

Państwo z dykty. Oseł może jechać nawalony w sztok, nawet spowodować wypadek ze skutkiem śmiertelnym, bo zasłania się wątpliwej wartości świstkiem. Największą farsą jest fakt, że Policjanci zrobili co mogli i odjeżdżają, jakby nic się nie stało.

I tak widzę postęp. Kilka lat wstecz to by się okazało, że wcale nie był pijany, a wódą waliło z jego gaci bo wiózł butelkę wódki dla chorej babci, która właśnie mu się rozbiła. Wystraszył się biedak agresywnych krawężników, którzy na niego znienacka napadli i stąd całe nieszczęście. Agresywnych mundurowych zwolniono dyscyplinarnie, a babcia dostała wysokie odszkodowanie od Państwa za straty moralne bo przecież mogła umrzeć bez lekarstwa...       :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mundek28 napisał:

To tylko pajacyk

Taki pajacyk co jeździ po drodze publicznej po pijaku na rowerze, w nocy bez oświetlenia... A tu taki paradoks...:unsure:

Cytat

W parlamencie udziela się w grupach zajmujących się m.in. transportem i jego bezpieczeństwem. Jest na przykład przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu do spraw Transportu Rowerowego, wiceprzewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i członkiem podkomisji stałej do spraw transportu drogowego, drogownictwa, bezpieczeństwa ruchu drogowego i poczty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Commander napisał:

I potwierdza tylko to co pisałem już wcześniej i gdzie się ze mną nie zgadzałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jacek00 napisał:

I potwierdza tylko to co pisałem już wcześniej i gdzie się ze mną nie zgadzałeś. 

Jacuś...90 procent takich problemów to czysty egoizm kolarzy i poczucie ważności... Przecież kiedyś się da się wjechać na tą ścieżkę po przeciwnej stronie, np na najbliższym skrzyżowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacuś...90 procent takich problemów to czysty egoizm kolarzy i poczucie ważności... Przecież kiedyś się da się wjechać na tą ścieżkę po przeciwnej stronie, np na najbliższym skrzyżowaniu.
Ale ja odnosiłem się do problemu tylko z prawnego punktu widzenia, a nie moralnego

Sam uważam, że jeśli jest DDR to należy po niej jechać. Tak samo PDR (pas na jezdni), ale z tych rowerzyści boją się korzystać i zasuwają po chodnikach co też mnie irytuje jako pieszego.

U nas jeszcze sporo czasu minie zanim wszyscy uczestnicy ruchu nauczą się kultury. Niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacek00 napisał:

[...] Tak samo PDR (pas na jezdni), ale z tych rowerzyści boją się korzystać i zasuwają po chodnikach co też mnie irytuje jako pieszego.

Może dlatego że po PDR zapier... hulajnogi, "bez żadnego trybu" ? :) To jest dopiero inny świat, jako pieszy, jak nie ma PDR, uskakujesz co chwila przed rozpędzonym gówniarstwem na hulajnogach, uważając przy tym, żeby nie potknąć się o walniętą byle gdzie "wolną" hulajnogę, chwilowo wszystkim zbędną. Na ścieżce dla rowerów czy PDR - to samo, hulajnogi leżące w poprzek chodnika, ścieżki rowerowej czy zostawione [albo już leżące] przy krawędzi jezdni na PDR - raczej codzienność. 

Elektryczne rowery też zaczynają być w mojej okolicy zauważalne, niestety coraz częściej in minus, przez paru świrów. Kilkukrotnie już doświadczyłem szaleńczych rajdów na elektrykach, między pieszymi i "normalnymi" rowerzystami. Dwa razy zdarzyło się to na spacerze z psem, i psiura jak tylko słyszy elektryczny rower, daje nogę byle dalej w chaszcze (a nigdy z rowerami nie było żadnego problemu, nie było ani ganianaia, ani uciekania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czyś napisał:

Może dlatego że po PDR zapier... hulajnogi, "bez żadnego trybu" ? :) To jest dopiero inny świat, jako pieszy, jak nie ma PDR, uskakujesz co chwila przed rozpędzonym gówniarstwem na hulajnogach, uważając przy tym, żeby nie potknąć się o walniętą byle gdzie "wolną" hulajnogę, chwilowo wszystkim zbędną. Na ścieżce dla rowerów czy PDR - to samo, hulajnogi leżące w poprzek chodnika, ścieżki rowerowej czy zostawione [albo już leżące] przy krawędzi jezdni na PDR - raczej codzienność. 

Elektryczne rowery też zaczynają być w mojej okolicy zauważalne, niestety coraz częściej in minus, przez paru świrów. Kilkukrotnie już doświadczyłem szaleńczych rajdów na elektrykach, między pieszymi i "normalnymi" rowerzystami. Dwa razy zdarzyło się to na spacerze z psem, i psiura jak tylko słyszy elektryczny rower, daje nogę byle dalej w chaszcze (a nigdy z rowerami nie było żadnego problemu, nie było ani ganianaia, ani uciekania).

Skończył się rok szkolny, miasta wymarły, przez najbliższe dwa miesiące nie będzie problemu pieszych, rowerzystów i korków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Helmut napisał:

  chyba, że takiej nie było?

Działającej na pewno nie było. Albo by zaciągnęła hamulec, albo przynajmniej wymusiła podążanie przyczepy za holownikiem. A tutaj bzium do rowu :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Helmut napisał:

czy nie powinna ? ta przyczepa, zahamować samoczynnie, po zerwaniu linki bezpieczeństwa ?  chyba, że takiej nie było?

Sądzę, że była ale jej nie zapiął.:sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Krzysztof57 napisał:

Też linki zabezpieczającej nie zapiął. A poza tym na oko widać, że miał za dużo "na haku"  i nierównomiernie ładunek rozłożony (nie na osi) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.