Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Benior napisał:

Dla czego? Znam ludzi co fabią ciągali. Przecież są lekkie kempingi do 750kg.

Już 3 generacja mocno zmniejszyła silniki. W klasie wyżej tez wkłada się malutkie silniczki a to tylko krok aby większe wywalili z oferty. 

Ostatnio był link do fabi z przyczepą na dachu.

Wystarczy rzut oka na Renault i nowe espace w salonie. 4.87m samochodu a pod maską max 1.6 diesel. Jakieś 160 czy 180KM i 380NM. A mógł to być fajny holownik. Za 5 lat?  Renault żegna diesle?

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio był link do fabi z przyczepą na dachu.
Wystarczy rzut oka na Renault i nowe espace w salonie. 4.87m samochodu a pod maską max 1.6 diesel. Jakieś 160 czy 180KM i 380NM. A mógł to być fajny holownik. Za 5 lat?  Renault żegna diesle?
Zaraz będą nowe diesle. Chyba 1.7 i 2.0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Cezarr napisał:

Jestem gotowy do walki ?? ? 

niech tylko spotkam kogoś z przyczepą kempingową ?

http://www.dziennikzachodni.pl/motofakty/a/protest-kierowcow-tirow-zablokuja-prawe-pasy-to-odpowiedz-na-policyjna-akcje-tir,13413842/

Hehe, pojadą 10km/h wolniej. Zazwyczaj poginają na odcięciu czyli 90km/h. Podczas protestu wreszcie pojada autostrada przepisową prędkością, na zwykłych drogach poza zabudowanym beda przekraczać predkośc tylko o 10km/h a nie jak do tej pory o 20 no i w terenie zabudowanym będą przekraczać tylko o 30 a nie jak zawsze o 40. 

W ogóle to już to widzę jak w piątek wszyscy tirowcy zamulają i żaden nie zdąży na weekend do domu przed zakazem. Sądzę że to będzie samozaoranie a nie protest. Jest kompletnie nieprzemyślany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Hehe, pojadą 10km/h wolniej. Zazwyczaj poginają na odcięciu czyli 90km/h. Podczas protestu wreszcie pojada autostrada przepisową prędkością, na zwykłych drogach poza zabudowanym beda przekraczać predkośc tylko o 10km/h a nie jak do tej pory o 20 no i w terenie zabudowanym będą przekraczać tylko o 30 a nie jak zawsze o 40. 

W ogóle to już to widzę jak w piątek wszyscy tirowcy zamulają i żaden nie zdąży na weekend do domu przed zakazem. Sądzę że to będzie samozaoranie a nie protest. Jest kompletnie nieprzemyślany.

A ja widzę że coś strasznie Ci przeszkadza ten protest,, spinasz tą akcją jak szczerbaty nad sucharem za każdym razem jak o tym napiszę :lol:

W piątek siedź w domu i nie przeszkadzaj dorosłym jak się będą bawić. ?

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza, bo jest tak nieprzemyślany, że wątpię jego skuteczną realizację. Poza tym do pracy jeżdże rowerem i jak dla mnie możecie poblokować wszystko, jeśli tylko umiecie, w co wątpię bo sam byłem przez kilka lat truckerem i znam mentalność tej społeczności. Natomiast uwielbiam nabijać się z rzeczy głupich i absurdalnych a ten protest w tej formie i z takimi argumentami taki właśnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio był link do fabi z przyczepą na dachu.
Wystarczy rzut oka na Renault i nowe espace w salonie. 4.87m samochodu a pod maską max 1.6 diesel. Jakieś 160 czy 180KM i 380NM. A mógł to być fajny holownik. Za 5 lat?  Renault żegna diesle?
Fakt, lekkiej nie brałem pod uwagę. Bo nie mam.
Co do silników, to rekordy bije Nissan, 1.2T od Reno do Quasqai'a, bez komentarza. Żeby choć 1.4 dali. Na szczęście nie w moim typie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, automaciek napisał:

Fakt, lekkiej nie brałem pod uwagę. Bo nie mam.
Co do silników, to rekordy bije Nissan, 1.2T od Reno do Quasqai'a, bez komentarza. Żeby choć 1.4 dali. Na szczęście nie w moim typie....

Trzeba rozróżnić czy samochód ma być holownikiem czy nie. W garażu mam samochód 1.0 125KM nazywany małym Suvem. Jestem przekonany, że nikt nie rozróżni czy jedzie 1.8 czy 1.0T. Silnik słychać powyżej 4500 obrotów i dźwięk jest normalny. Dynamika spoko. Jedyna wada to spalanie - w mieście 8 to minimum, w trasie przy 90kmh płynnie i po płaskim 3.5l. Dynamicznie do 140 kmh to ok 6-7l. 

Nadaje się na holownik do pustej taczki, nawet towarowki bym nie zapinał.

10 minut temu, Tomiy napisał:

Nowe modeo ma silnik 1.0 3 gary 125 kucy

Daje radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.