Skocz do zawartości

Ciepła woda w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

bur-oki, po pierwsze uzupełnij profil, po drugie jeżeli masz takie podejście do wszystkich spraw to nie powineneś wychodzić z domu bo na parkingu stoi samochód w którym mógł przerdzewieć zbiornik i cieknie benzyna a chodnikiem może przechodzić palący papierocha itd itp takie coś prowadzi do paranoi - bo nic nie wolno bo stanie się nieszczęście. Po to są termostaty aby nic się nie stało, w naszym otoczeniu jest ich masa (czajnik elektyczny, piekarnik w kuchni, podgrzewacz przepływowy, termostat w samochodzie, grzałka w akwarium, grzałka w farelce, grzałka w grzejniku łazienkowym i wiele wiele innych) gdyby patrzeć że się stopi, zepsuje, zablokuje to wszystko należałoby wyrzucić. Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Kolego Masrulki, patrząc na ten baniak, rury, zastanawiam się, czy to nie Ty masz taczkę na dachu?

Podziwiam Twoje patenty ale bałbym się parkować obok Twojej przyczepy, jak woda się wygotuje, a termostat stopi i zablokuje :]

 

Prosimy nie karmić trolla.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie chwalcie sie bo juz ludzie robia to w garazu i czerpia z tego korzysci.... http://allegro.pl/item648242012_bojler_ciepla_woda_przyczepa_kamper_producent.html

trzeba oddać człowiekowi honor

przejrzałem kilka wcześniejszych jego aukcji:

od dłuższego czasu on bawi się w te bojlery

tak więc wychodzi na to że pomysłu nie podpatrzył tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie chwalcie sie bo juz ludzie robia to w garazu i czerpia z tego korzysci.... http://allegro.pl/item648..._producent.html
no tego bym się nie spodziewał " podłość Ludzka nie zna granic"

 

Witam, muszę coś napisać przykro mi się zrobiło że tak opisałem wykonawcę bez sprawdzenia przyznaję się do winy (źle postąpiłem :] )

 

Moje wynalazki powstały za przyczyną posiadania takowej grzałki po remoncie w którym nie została wykorzystana .

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post. W tym roku rozpocząłem zabawę w karawaning, ale lubię "unowocześniać".

W swojej przyczepie mam Terme 5 litrową 300W, jednak jak brałem prysznic to niestety wody nie wystarczało dla pozostałych . Dodałem na wyjściu z Termy podgrzewacz przepływowy Davi 3,3KW (koszt podgrzewacza ok 120 zł+końcówki i 0,5 m wężyka 20 zł). Oczywiście jest to rozwiązanie na postoju przy podłączeniu do sieci 230V. Jedyny minusem tego rozwiązania jest mniejsze ciśnienie w instalacji (ale wystarczające), ponieważ podgrzewacz ma zmniejszoną średnice wylotową ciepłej wody ("żeby zdążył podgrzać wodę&quot ;) i co za tym idzie spadek ciśnienia na długości węża do łazienki. Zastanawiam się nad przeniesieniem bezpośrednio pod umywalkę w łazience, jednak tracę wtedy w kuchni :bzik: . Oczywiście można dołożyć drugi w kuchnie-ale trakcie używania dwóch jednocześnie skrzynka przyłączeniowa "leci w kosmos".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia w takich przeróbkach - bo nie mam ciepłej wody w przyczepie. Ale tak się zastanawiam - czemu przepływowy za termą? Jak masz w termie ciepłą wodę, to podgrzewacz dodatkowo Ci ją zagrzeje i możesz przegrzać. A kiedy z termy leci zimna (zużyłeś całość), to wtedy przepływowy leci i tak "od zera" (nie mam tu na myśli temperatury wody :bzik: ). Gdybyś podłączył przed termą, to wtedy woda wchodząca do termy się lekko podgrzeje, terma ma wyłącznik - nie przegrzejesz. Kiedy zabraknie ciepłej wody w termie, wówczas pobierając wodę dolewasz do termy ciepłej, którą terma dodatkowo bardzo nieznacznie dogrzewa. Choćby niewielki, ale jakiś zysk na tym jest. Pytanie tylko końcowe - jeśli podłączysz termę 3,3 kW, to już masz blisko 15A. Sporo kempingów ma zabezpieczenia 10A. Do tego już "tylko" 300W, czyli nieco ponad 1A i masz 16A, czyli maksymalne obciążenie dopuszczalne chyba na wszelkich możliwych kempingach. A w dowolnym ustawieniu tych 2 ogrzewaczy i tak będziesz włączał obydwa. Czy to na pewno ma sens???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w termie ciepłą wodę, to podgrzewacz dodatkowo Ci ją zagrzeje i możesz przegrzać.

 

Gdybyś podłączył przed termą, to wtedy woda wchodząca do termy się lekko podgrzeje, terma ma wyłącznik - nie przegrzejesz.

 

przeplywowy chyba tez powinien miec "wylacznik" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie analizowałem przepływowego, ale miałem kiedyś w domu i po rozgrzebaniu go mam wrażenie, że jedyne zabezpieczenie, jakie miał, to przed przegrzaniem samej wężownicy, czyli teoretycznie może np. wypuścić wodę w temp. ok 90 st. W takiej sytuacji obawiałbym się przegrzania instalacji w przyczepie. Napisałem, że nie jestem w tej dziedzinie fachowcem, ale takie miałbym obawy, gdzybym miał to robić, a montaż "po mojemu" spowoduje na pewno zabezpieczenie instalacji w przyczepie :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej przyczepie mam Terme 5 litrową 300W, jednak jak brałem prysznic to niestety wody nie wystarczało dla pozostałych .

 

Kolego przyczepa to nie sauna ,ja proponuję trochę szybciej się umyć i troszkę oszczędniej z wodą.

Drugi może wziąć prysznic za 15 min i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - dodatkowa wada przeplywowego ogrzewacza wody jest to ze musi miec odpowiednio duze cisnienie wody zeby zalaczyc grzalki - duze obciazenie zeby zagrzac zimna wode ( chyba zadne zabezpieczenie na kempingu tego nie wytrzyma ) - tylko terma lub gazowy ogrzewacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzejdisel

PostWysłany: Wczoraj 17:49 Temat postu:

Witam - dodatkowa wada przeplywowego ogrzewacza wody jest to ze musi miec odpowiednio duze cisnienie wody zeby zalaczyc grzalki - duze obciazenie zeby zagrzac zimna wode ( chyba zadne zabezpieczenie na kempingu tego nie wytrzyma ) - tylko terma lub gazowy ogrzewacz

 

 

Żadne duże ciśnienie nie jest potrzebne-grzałka załącza się przy normalnym ciśnieniu z pompki, a działa nawet na 10A zabezpieczeniu (co mnie bardzo zdziwiło-chyba producent moc podaje na "wyrost"). Co do gazowego podgrzewacz to również się zgadzam-tylko koszty wysokie. ;)

 

Trafko

PostWysłany: Wczoraj 17:33 Temat postu:

Luukkee napisał/a:

W swojej przyczepie mam Terme 5 litrową 300W, jednak jak brałem prysznic to niestety wody nie wystarczało dla pozostałych .

 

 

Kolego przyczepa to nie sauna ,ja proponuję trochę szybciej się umyć i troszkę oszczędniej z wodą.

Drugi może wziąć prysznic za 15 min i po sprawie.

 

5 litrów +zimna woda daje ok.7l-powodzenia z taką ilością wody pod prysznicem. Terma nagrzewa się w ciągu 30-40 min. 2 osoby dorosłe+2 moich szkrabów-wieczorna toaleta 2 godziny :bzik:

:bzik:

 

Michalc3

PostWysłany: Wczoraj 13:12 Temat postu:

nie analizowałem przepływowego, ale miałem kiedyś w domu i po rozgrzebaniu go mam wrażenie, że jedyne zabezpieczenie, jakie miał, to przed przegrzaniem samej wężownicy, czyli teoretycznie może np. wypuścić wodę w temp. ok 90 st. W takiej sytuacji obawiałbym się przegrzania instalacji w przyczepie. Napisałem, że nie jestem w tej dziedzinie fachowcem, ale takie miałbym obawy, gdzybym miał to robić, a montaż "po mojemu" spowoduje na pewno zabezpieczenie instalacji w przyczepie ;)

 

Temperatura maksymalna jaka jaką jest się w stanie uzyskać wynosi 55C nie ma możliwości o większą. Rurki do ciepłej wody w przyczepie mają nadruk-max temp 110C.

 

Michalc3

PostWysłany: Wczoraj 12:43 Temat postu:

Nie mam doświadczenia w takich przeróbkach - bo nie mam ciepłej wody w przyczepie. Ale tak się zastanawiam - czemu przepływowy za termą? Jak masz w termie ciepłą wodę, to podgrzewacz dodatkowo Ci ją zagrzeje i możesz przegrzać. A kiedy z termy leci zimna (zużyłeś całość), to wtedy przepływowy leci i tak "od zera" (nie mam tu na myśli temperatury wody ;) ). Gdybyś podłączył przed termą, to wtedy woda wchodząca do termy się lekko podgrzeje, terma ma wyłącznik - nie przegrzejesz. Kiedy zabraknie ciepłej wody w termie, wówczas pobierając wodę dolewasz do termy ciepłej, którą terma dodatkowo bardzo nieznacznie dogrzewa. Choćby niewielki, ale jakiś zysk na tym jest. Pytanie tylko końcowe - jeśli podłączysz termę 3,3 kW, to już masz blisko 15A. Sporo kempingów ma zabezpieczenia 10A. Do tego już "tylko" 300W, czyli nieco ponad 1A i masz 16A, czyli maksymalne obciążenie dopuszczalne chyba na wszelkich możliwych kempingach. A w dowolnym ustawieniu tych 2 ogrzewaczy i tak będziesz włączał obydwa. Czy to na pewno ma sens???

 

Przepływowy dlatego za termą, iż nie używam termy i podgrzewacza jednocześnie-ze względu na moce tak jak zauważyłeś oraz z prostoty montażu, po prostu "włączyłem" się już w rurki od ciepłej wody za termą i po sprawie. :-]

 

Nie uważam mojego pomysłu za najlepszy, jednak w/w odpowiedziami próbowałem wyjaśnić powstałe niejasności. Podkreślam podgrzewacz mam zainstalowany i jestem z niego zadowolony-a to najważniejsze :bzik:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie jakie zastosowałem. Proste a przy tym tanie.

 

 

Potwierdzam że tanie, co do prostoty to trochę czasu potrzeba by zaczeło działać, ale ogólnie jest OK. Mam zainstalowane, testy przejdze na wyjeździe w Czaplinku za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.