Skocz do zawartości

Wypad na jurę


mac

Rekomendowane odpowiedzi

A my sobie z babcią robimy krótkie wypady - Po Loch Ness i Pogorii dziś odwiedziliśmy fajne miejsce na Jurze w okolicach Podlesic - Zalew Dzibice w Kostkowicach. Dziś taki szczególny w sumie dzień...ale trochę dziwny ze względu na zamknięcie cmentarzy. Można tam sobie postać na dziko. Ktoś jeszcze biwakował w namiotach, spotkaliśmy ze dwa campery i jedną przyczepę ( ale to było obozowisko wędkarzy).  Z zalewu chyba spuścili wodę, po drugiej stronie zasuwa czasem pendolino, ale jeśli chodzi o dziką miejscówkę na zwiedzanie jury to jest OK  ( a kilka kilometrów wcześniej macie camping w Podlesicach. Zresztą w Siamoszycach też można było dziś skorzystać z campingu ( na bramie jest telefon do właściciela), więc jeszcze jest się gdzie wyrwać.

Wyjazd Zalew Dzibice 2.jpg

Wyjazd Zalew Dzibice 5.jpg

Wyjazd zalew dzibice 3.jpg

Wyjazd zalew dzibice 4.jpg

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 18.09.2018 o 20:27, sebka34 napisał:

Kroczyce Kamping Jurajski 232

Byłem tydzień temu, jako mój drugi wypad z przyczepą. Tutaj też wszystko na plus dla mnie. Czysto schludnie, rewelacyjne czyste sanitariaty, dużo trawy, cisza spokój, mały lasek.

Dopiero się wdrażam i jestem mega pod jarany karawaningiem.

2021-05-08-14-56-40.jpg
2021-05-08-15-02-58.jpg
2021-05-08-15-55-59.jpg
2021-05-08-15-56-04.jpg
2021-05-08-19-59-49.jpg
2021-05-08-20-00-09.jpg
2021-05-09-10-50-29.jpg
2021-05-10-07-32-13.jpg
2021-05-10-10-12-07.jpg
2021-05-10-10-18-06.jpg
2021-05-10-10-26-46.jpg

2021-05-10-15-43-02.jpg


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Commander napisał:

Ładna przyczepka. Jak Ci się ciągnie tym Fokusem.

Nie jest lekko. Już lata temu czytałem, że ciągnik najlepiej automat i silnik minimum 2.0.

Tu w Focusie mam 1.6 115KM i czuć na skrzyni i silniku, że auto nie ma lekko. DMC mam 1200 ale szukałem jak najmniejszej z piętrowymi łózkami więc ten Saphir idealnie mi się wpasował, ale prędzej czy poźniej będę wymieniał auto na coś wiekszego i z 4x4.

Także podsumowując nie jest źle ale super też nie, przyczepa daje mu trochę w tyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2021 o 22:59, DonDomel napisał:

Nie jest lekko. Już lata temu czytałem, że ciągnik najlepiej automat i silnik minimum 2.0.

Tu w Focusie mam 1.6 115KM i czuć na skrzyni i silniku, że auto nie ma lekko. DMC mam 1200 ale szukałem jak najmniejszej z piętrowymi łózkami więc ten Saphir idealnie mi się wpasował, ale prędzej czy poźniej będę wymieniał auto na coś wiekszego i z 4x4.

Także podsumowując nie jest źle ale super też nie, przyczepa daje mu trochę w tyłek.

Wiesz w dieslu jest inaczej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Daniel DJR napisał:

Co do Jury warto zajrzeć nad zalew Porajski. Są dwa kempingi, wypożyczalnia sprzętu pływającego. 

My zwykle zatrzymujemy się tam na przystani OZŻ Częstochowa w Jastrzębiu nad zalewem w Poraju.. Byłeś tam może ostatnio? Można przyjechać w ciemno?Zastanawiam się czy właśnie tam się nie wybrać na "dziewiczy" weekendowy wypad z nową cepką:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pawel1966 napisał:

My zwykle zatrzymujemy się tam na przystani OZŻ Częstochowa w Jastrzębiu nad zalewem w Poraju.. Byłeś tam może ostatnio? Można przyjechać w ciemno?Zastanawiam się czy właśnie tam się nie wybrać na "dziewiczy" weekendowy wypad z nową cepką:)

My stacjonujemy przy przystani KW Enif, a po przeciwnej stronie jest fajnie porobione. Na naszym polu jest obstawione. 

 

Pozdrawiam 

20200829_115719.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.