Skocz do zawartości

Telewizor, radio samochodowe, anteny oraz elektryka


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.09.2018 o 14:36, lbuster napisał:

No dobra, staram się nie podawać swoich wyborów, co by nie było jakichś podejrzeń, jednak wiem, ile czasu ja straciłem na wyszukanie odpowiedniego sprzedawcy. 

U tego sprzedawcy na tym poziomie  

 

Sporo sobie życzy ten facet + przesyłka. Ten pierwszy na stronie zasilacz w Leklerku  po 10 zł. kupiłem. No cóż Alledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi Ci o ładowarkę a nie zasilacz?

Z tego co się orientowałem w tamtym czasie, to ceny były porównywalne w innych punktach.

U mnie te ładowarki spisują się znakomicie i co najważniejsze, nie wpływają na odbiór radia. Nie wiem,  jak będą się zachowywały Leclerkowe ładowarki no i pytanie, czy mają tyle samo amper?

Przy okazji, jakbym teraz kupował te ładowarki to wybierałbym tylko i wyłącznie 2x2A. 1A to jakiś przeżytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Forumowicze,pytanie.Chcę założyć w przyczepce zwykłe radio samochodowe z głośnikiem plus antena zewnętrzna też samochodowa. Jak to zrobić? Chodzi o montaż anteny-miejsce i sposób montażu, kontakt z poszyciem przyczepy, różnice w grubości karoserii auta a grubość ściany przyczepy. Chcę słuchać czasami wiadomości czy muzyki w przyczepie i nic więcej. A może jakieś inne wyjście? Do tej pory używałem czasami zwykłego radyjka w przedsionku ale w metalowej puszce przyczepy jego odbiór jest bardzo kiepski albo niemożliwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ta antena musi być zamontowana na przedniej szybie / pochyłej/ aby łapała sygnał? I czy na pewno sprawdzi się w przyczepie?Ale jest to może dobre wyjście.Dzięki za podpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ta antena musi być zamontowana na przedniej szybie / pochyłej/ aby łapała sygnał? I czy na pewno sprawdzi się w przyczepie?Ale jest to może dobre wyjście.Dzięki za podpowiedż.

Dowolne okno poziomo. Nawet nieźle tego typu antena działa miałem taką w którejś budzie

Możesz też pod oknem otwieranym dać kawałek rzepa i przyklejać ją na zewnątrz jak potrzeba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnio taka antena działała. Stacje łapało wybiórczo, łatwo zakłucenia się pojawiały od urządzeń elektrycznych, np wiatraka, wrażliwa na pogodę. 

Po kupnie lepiej potestowac zanim się naklei. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 29.03.2017 o 07:13, Voku napisał:

A zna ktoś jakiś uchwyt obrotowy abo na jakimś wysięgniku pod tv? Taki by wszedł do tej "szafki na tv" w Hobbikach?

Teraz mam telewizor na sztywno przykręcony na jakimś kawałku blachy.

post-20868-0-53945200-1490771792_thumb.jpg

P.Darku jaki pan ma teraz duży telewizor w przyczepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, w którym miejscu schematu. Domyślam się, że chodzi o ładowanie AKU przyczepy z alternatora. Jeżeli tak, to zwykły regulator 30A, najlepiej PWM bo tańszy i wystarczający. Który model - tego Ci już nie powiem, bo choćby trzeba wiedzieć, jaki AKU masz na pokładzie budki.

https://allegro.pl/listing?string=regulator ładowania pwm 30a&bmatch=baseline-product-eyesa2-engag-dict45-com-1-1-1203

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PolariS napisał:

A przede wszystkim jaki panel na dachu żeby budka z dymem nie poszła.

ok faktycznie macie racje przedstawię zatem garść informacji o mojej przyczepce:

  1. akumulator 110Ah - NumaxCXV
  2. Panele 2 x 80W (SSP-80M) Sunshine Solar (dostałem je luzem razem z przyczepą)
  3. Regulator ładowania - LS2024B - EP Solar
  4. Energoblock z przyczepy - Shaudt CSV 300
  5. Ładowarka do akumulatora - PS167-13.8-BC

z tego co widzę poprzedni właściciel Anglik dał jeszcze dwa przekaźniki nie wiem jakiej mocy.

To co chce osiągnąć:

  1. działająca lodówka 12V z holownika w czasie jazdy, na postoju 220V lub gaz
  2. ładowanie akumulatora przyczepy w czasie jazdy z holownika I/lub z solara
  3. Po rozłączeniu holownika:
    a) po podpięciu zew. 220V - prąd w przyczepie w gniazdkach, działająca lodówka na 220V, działające pompki, toaleta i inne odbiorniki 12V ładowanie akumulatora z 220V i solara
    b) przy braku podpięcia zew. 220V - ładowanie akumulatora z solara, działające pompki i inne odbiorniki 12V

wydawało mi się że sprawdzi się u mnie schemat poniżej

post-20089-0-76947400-1514833661.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, zygmunt78 napisał:

wydawało mi się że sprawdzi się u mnie schemat poniżej

Według mnie będzie pasował do Ciebie - ja się na nim wzorowałem.

Co do Twojego pierwszego pytania:

W dniu 3.12.2020 o 07:58, zygmunt78 napisał:

Kochani, muszę ogarnąć elektrykę w mojej przyczepie - wzoruje się na Waszych schematach - nie wiem natomiast co to za kontroler 30 A na nich występuje ? Mogę prosić model ?

Przechwytywanie.JPG

To widzę, że masz AKU AGM, więc do ładowania z alternatora szukałbym "taniego" regulatora PWM 30A z możliwością podłączenia akumulatora AGM. 

Specjalistą w tej działce nie jestem i może ktoś mądrzejszy coś lepszego poleci, ale mi wpadł w oko taki regulator w rozsądnej cenie z możliwością podłączenia AGM:

https://allegro.pl/oferta/solarny-regulator-ladowania-pwm-30a-lcd-panele-9516360382

Oczywiście można iść w lepsze i droższe regulatory, ale nie wiem, czy w tym zastosowaniu ma to sens. Oczywiście chińszczyzny też bym nie kupował ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.