Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis w nocy ognien doszedl do splitu.. 4 domy splonely i auta.. i juz jakies drogi zamkneli.podobno jest masakra takie korki, wszystkich zawracaja przez dubrownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 690
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzis w nocy ognien doszedl do splitu.. 4 domy splonely i auta.. i juz jakies drogi zamkneli.podobno jest masakra takie korki, wszystkich zawracaja przez dubrownik

Dajcie już spokój, sytuacja jest od wczoraj opanowana. Ludzie powtarzają plotki i koloryzują aby dodać dramaturgi. Generalnie to nie Split się palił tylko powyżej Splitu Zrnovnici, dalej Podstranna i Jasenice też powyzej. Ogień dochodził do obrzeży pierwszych zabudowań. Komunikacja jest, promy odpływają. Nikomu nie każą się cofać do Dubrovnika bo i po co? Po drodze jest przecież kilka wjazdów na autostradę..k. Omisa, Sestanovac, tunel Ilija.

Pożary było widać z połnocnej strony wyspy Brać... teraz już spokój. Nie widać żadnego dymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież pisali że ogień opanowany...

 

Opanowany ogień jest wtedy kiedy trwa tylko dogaszanie, ale i w zasadzie wtedy nie ma pewności, że coś gdzieś pożaru na nowo nie wznieci. To jest taki żywioł, że często nie da się go po prostu opanować, bo dużą rolę odgrywają w pożarze inne czynniki jak wiatr, pogoda itp.

Dajcie już spokój, sytuacja jest od wczoraj opanowana. Ludzie powtarzają plotki i koloryzują aby dodać dramaturgi. Generalnie to nie Split się palił tylko powyżej Splitu Zrnovnici, dalej Podstranna i Jasenice też powyzej. Ogień dochodził do obrzeży pierwszych zabudowań. Komunikacja jest, promy odpływają. Nikomu nie każą się cofać do Dubrovnika bo i po co? Po drodze jest przecież kilka wjazdów na autostradę..k. Omisa, Sestanovac, tunel Ilija.

Pożary było widać z połnocnej strony wyspy Brać... teraz już spokój. Nie widać żadnego dymu.

 

Ale co Chorwacja ma mówić? Przecież im nie zależy aby turyści uciekli, a wręcz przeciwnie. Wszystko działa i działać będzie. Ale pamiętać należy, że ogień to jest potężny żywioł i mimo zapewnień wszystko może się wymknąć spod kontroli. Sytuacja może się diametralnie zmienić w ułamku chwili, i życie już wielokrotnie pokazało, że ogień potrafi się tak szybko przemieszczać, że ludzie nawet nie zdążą nic zabrać z domu aby się ewakuować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była wiadomość od znajomego który rano wracał do Polski z Szybeniku więc chyba sobie tego nie wymyślił

No nie wiem... mam centralnie widok od Splitu po mniej wiecej Mimice i od wczoraj już na wybrzeżu nic się nie pali. Wczesniej unisił się dym i widac było samoloty gaśnicze. Tam gdzie się paliło to były przedmieścia Splitu. Wjazd na autostradę w Dugopolje rzecz jasna był zamknięty bo przebiegał przez zajęte ogniem tereny ale koejne wjazdy były czynne i nie trzeba aż pod Dubrovnik gnać aby dostać się na autostradę.

Zagrożenie nadal istnieje ponieważ jest niesamowicie sucho no i gorąco i znów ma wiać bura w pezyszłym tygodniu, więc jeśli coś się tli to lepiej aby teraz udało się dogasić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znów ma wiać bura w pezyszłym tygodniu, więc jeśli coś się tli to lepiej aby teraz udało się dogasić.

Nawet sobie tek nie żartuj, jedna bura podczas jednego urlopu jest wystarczająca !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam tylko jedno pytanie czy tunel Sveti Rok jest dostępny dla przyczep i kamperów bo słyszałem, że w niedzielę i poniedziałek był zamknięty.

Tylko dla przyczep, kamperów, ciężarówek, autobusów. Nas przed tunelem w niedzielę przekierowali na lokalną z powodu bury. Jak nie wieje to przejazd otwarty. Teraz nie wieje wiec przejazd ok.

 

Jak jest zamknięty to dla wszystkich przez jakiś krakse ... albo wszyscy albo nikt

Nie masz racji, jak bura wieje osobówki puszczają ale zestawów i ciężarówek nie, i tak było właśnie w niedzielę.

 

Nawet sobie tek nie żartuj, jedna bura podczas jednego urlopu jest wystarczająca !

Też tak myślę i jestem zaaa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam tylko jedno pytanie czy tunel Sveti Rok jest dostępny dla przyczep i kamperów bo słyszałem, że w niedzielę i poniedziałek był zamknięty.

Dzis cala autostrada od Ploce do granicy z Wegrami przejezdna w 100%. Ruch umiarkowany. Wiatry znikome :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.