Skocz do zawartości

ON 1.6l 110KM 250Nm przy 1400kg masy - warto ?


Kluchojady

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Nm to mam mieszane uczucia, miałem grand scenica 1.9dci i tam było prawie 300Nm. Jeździło się tym bez problemów, poza jednym podjazdem ale problem był gdzie indziej :

day20_05.jpg

 

Następnie jest (była) mazda i tu niby jest 230Nm. Auto ma problemy jak jest gorąco (ponad 30C) wtedy się grzeje silnik i nie da się jechać szybciej niż 80km/h. Przy niższej temperaturze śmiga jak scenic.

 

Teraz zdecydowałem się na Peugota 308 z silnikiem 1.6 HDI Okazuje się że ten silnik ma kilka wersji i jedna z nich ma 110KM i 240Nm a druga 112KM i 270Nm

Te dodatkowe 30Nm wyceniane są m/w na 6000zł trochę drogo, ale może warto ?

Edytowane przez Kluchojady (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Maarcem. Powtórzę to co już pisałem. Moja Previa 116 koni, 250 Nm. Za mało, auto nie ma siły nawet na minimalnych podjazdach. Drugi samochód to lżejszy o 200 kg Passat 130 koni i coś koło 305 Nm. Drze pod każdą górę jak wściekły, żadnych, ale to żadnych problemów z podjazdami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Nm to mam mieszane uczucia, miałem grand scenica 1.9dci i tam było prawie 300Nm. Jeździło się tym bez problemów, poza jednym podjazdem ale problem był gdzie indziej :day20_05.jpgNastępnie jest (była) mazda i tu niby jest 230Nm. Auto ma problemy jak jest gorąco (ponad 30C) wtedy się grzeje silnik i nie da się jechać szybciej niż 80km/h. Przy niższej temperaturze śmiga jak scenic.Teraz zdecydowałem się na Peugota 308 z silnikiem 1.6 HDI Okazuje się że ten silnik ma kilka wersji i jedna z nich ma 110KM i 240Nm a druga 112KM i 270NmTe dodatkowe 30Nm wyceniane są m/w na 6000zł trochę drogo, ale może warto ?
To są w zasadzie te same silniki po drobnych modyfikacjach. Bez problemu też można zmienić mapy w silniku i trochę podnieść moc. Silnik i skrzynia spokojnie dają sobie radę

 

Zgadzam się z Maarcem. Powtórzę to co już pisałem. Moja Previa 116 koni, 250 Nm. Za mało, auto nie ma siły nawet na minimalnych podjazdach. Drugi samochód to lżejszy o 200 kg Passat 130 koni i coś koło 305 Nm. Drze pod każdą górę jak wściekły, żadnych, ale to żadnych problemów z podjazdami.
Jeździłem Toyotą Verso mojego brata. Silnik 2.0 d4d. Niby ma 310 Nm tylko co z tego, gdzie nawet w porównaniu do mojego silnika to był muł straszny i bardzo powoli się zbierał. Więc może prócz samych suchych danych są jeszcze jakieś inne czynniki mające wpływ na jazdę Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są w zasadzie te same silniki po drobnych modyfikacjach. Bez problemu też można zmienić mapy w silniku i trochę podnieść moc. Silnik i skrzynia spokojnie dają sobie radęJeździłem Toyotą Verso mojego brata. Silnik 2.0 d4d. Niby ma 310 Nm tylko co z tego, gdzie nawet w porównaniu do mojego silnika to był muł straszny i bardzo powoli się zbierał. Więc może prócz samych suchych danych są jeszcze jakieś inne czynniki mające wpływ na jazdę

Miałem okazję prowadzić Diesla od Toyoty, one chyba tak mają. Moc jest ale zanim zacznie jechać mijają lata świetlne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są w zasadzie te same silniki po drobnych modyfikacjach. Bez problemu też można zmienić mapy w silniku i trochę podnieść moc. Silnik i skrzynia spokojnie dają sobie radę

Wielkie dzięki za rade. Podzwoniłem, poczytałem i faktycznie można z tego silnika sporo Nm wyciągnąć.

 

A co do innego auta, ciężko jest znaleźć auto do 4,5m z dużą ilością miejsca z tyłu + 3 oddzielne fotele, dużym bagażnikiem, możliwością przewożenia bagaży do 3m długości w środku. Klima automatyczna, tempomat i mp3 są już na szczęście prawie w standardzie. Oczywiście i tak najważniejszy jest sprawdzony silnik diesela a akutar 1.6 HDI zbiera dobre opinie wśród posiadaczy i mechaników.

Oczywiście nadal jestem otwarty na propozycję. Aha na wstępie odpadają mazdy (tu tez nowy ON jest do dupy niestety), toyoty, hondy w Warszawie za często giną jako dawcy części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,5m większym zestawem (z przyczepą) nie skręcę z ulicy w posesje.

3m rzadko ale się bardzo przydają. Jako jedyny byłem w stanie przywieść szafę znajomym :P O materiałach na budowę nie wspomnę.

 

Znalazłem 308 SW rocznik młody, przebieg spory (ponad 200k km) ale właściciel to pracownik peugota, auto tylko w aso serwisowane na nowych częściach.

W środku auto mniej zniszczone niż oglądana w komisie 208 z przebiegiem 160k km, która okazała się niezłym składakiem :/

Jak pozytywnie przejcie wizytę u znajomego mechanika to chyba się skusze.

Edytowane przez Kluchojady (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.