Skocz do zawartości

Przyczepa z anglii


flopi

Rekomendowane odpowiedzi

Blachy załatwione. Jeszcze tylko za miesiąc odbiór twardego dowodu.

Pozdrawiam

niewiem co mam powiedzieć . :) napewno gratuluje :D i podziwiam wytrzymałość,wygrał zdrowy rozsądek litery prawa nad widzimisie urzedniczym :] .pozdrawiam i do zobaczenia :hop1: w waszym zagajniczku . :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 251
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie z campingu w Bartnikach, co by nie robić zamieszania w tym bardzo potrzebnym dla szukających pomocy wątku, Wasz zagajniczek przeniosłem tu: http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?p=54519

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

elias26 i inni co sprowadzili przyczepy z UK - udalo ci sie wszystko w polsce zalatwic na te papiery co dostales w UK? mam na mysli dowod zakupu, bez zadnych dokumentow o rejestracji u UK. aha - i na jakich tablicach przyjechales? bo z tego co tu sie dowiedzialam to tablice kupuje sie w sklepie z akcesoriami + zestaw naklejek i samemu sie nakleja takie numery jak na samochodzie, ktory ja ciagnie. czy jest jakis problem na drodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przyczepa jest juz zarejestrowana w pl, ogolnie mialem tylko z uk umowe kupna-sprzedaży,którą oczywiście musialem przetlumaczyć, w polsce musialem wezwać rzeczoznawce o wystawienie opini oraz certyfikatu na moją przyczepke - Abi (koszt 200zl), wraz z tym dokumentem udałem sie na przegląd za ktory zaplacilem 170zl (kolejne podobno 80zl), po przeglądzie udalem sie do wydzialu komunikacji gdzie zaplacilem 112zl za dowod i blache. To by było wsio :piwko:

Tablice mialem identyczne jak moja vectra angielska, wyrobilem w hallfordsie za 12 f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy dokonywal ktos kiedys rejestracji przyczepy sciagnietej z UK?

wiem ze brytyjczycy nie bardzo przywiazuja do tego wage ale nie posiadaja dowodow rejestracyjnych wypisywanych na przyczepy, zasada jest taka ze podczepia sie tablice z tymi samymi numerami co samochod.

ja po zakupie otrzymalem tylko spisana umwe i nic wiecej, czy to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj tu:

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=3047

a swoją drogą to warto użyć na początek z przycisku szukaj

niechce wyjść na upierdliwca ale warto najpierw choś pobierznie przejżeć forum bo częstokroś szybciej znaleść można odpowiedź na nurtyjące pytanie zanim ktoś z forum odpowie

myślę że w wątku: Przyczepa z anglii znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

CYTAT

"Do zarejestrowania przyczepy z Angli wystarczy tylko i wyłącznie umowa kupna sprzedaży między Kupującym a sprzedającym. NIC Więcej.

 

 

Jak będziecie chcieli to dokjładnie podam wam paragrafy, bo mam znajomą u siebie w WK.

"

 

 

I nic!!!

Wróciłem z WK, Było Tak Pani chciała dowód przyczepy, po kilku minutach tłumaczeń że w Anglii nie rejestruje się przyczep wstała i poszła na zaplecze, zaczęto szukać ksiąg po 15min przyszła Pani z Panem który stwierdził że w Anglii jest Odpowiedni wydział zajmujący się przyczepami który wydaje certyfikaty, przeważnie przypina je do gwarancji i muszę im to dostarczyć inaczej nie zarejestrują.

 

proszę o pomoc, najlepiej tak abym móg podeprzeć to ustawą lub jakimś aktem prawnym

z góry dziękuję!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ten certyfikat to wydaje NATIONAL CARAVAN COUNCIL Tylko że jest małe ale: Dostaje go nie tyle przyczepka co producent przyczepki i dołącza jego kopie do nowej przyczepki i jest w nim tylko wklejona naklejka z danymi przyczepki: (prawie jak w instrukcji do samochodu którą dostajemy przy zakupie nowego auta)

Nazwa producenta

Nazwa przyczepki

Jej wymiary

Nu ramy

Ilość miejsc do spania

Grubość izolacji przewodów elektrycznych

max masa itp

 

Problem w tym że to żaden dokument i zaświadcza on o tym że producent wykonał przyczepę zgodnie z obowiązującymi normami (materiały, ergonomia wnętrza, wętylacja, instalacja itp.) dzięki czemu nie zagraża ona zdrowiu i życiu użytkownika. W naszych WK jest taki bałagan że każdy interpretuje przepisy jak chce i nigdy nic nie jest pewne (dokładnie jak z holowaniem angielskich przyczep przez holownik na polskich blachach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz,

w środę odbieram tłumaczenie umowy

w czwartek ruszam do WK uzbrojony w nowe argumenty (zaskoczyli mnie tym certyfikatem)

nie wyjdę bez dowodu lub pisemnej odmowy rejestracji :ok:

dzięki za pomoc

odezwę się w czwartek jak poszło!

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cerytfikat czy jako go zwał faktycznie istnieje... poza umową sprzedaży, nawet na logikę można przyznać że sprzedający musi posiadać jakiś dowód własności przyczepy :ok:

 

Muszę spojrzeć w dokumenty jak to się dokładnie nazywało, ale wiem że są tam dane przyczepy czyli nazwa, model + nr VIN

 

Może faktycznie w UK wystawią Ci czegoś takiego duplikat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cerytfikat czy jako go zwał faktycznie istnieje... poza umową sprzedaży, nawet na logikę można przyznać że sprzedający musi posiadać jakiś dowód własności przyczepy :ok:

 

Muszę spojrzeć w dokumenty jak to się dokładnie nazywało, ale wiem że są tam dane przyczepy czyli nazwa, model + nr VIN

 

:D

 

Ja tez posiadam taki "papier" i dane w nim sa zapisane wszystkie dotyczące przyczepy... dodatkowo posiadam wszystkie książki obsługi sprzetu w przyczepie , co mnie uspokaj ,że nie jest kradziona np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.