Skocz do zawartości

czy warto przeplacic za przyczepkę?


tomek1radom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Mam zamiar kupić swoją pierwszą przyczepkę i proszę o radę. Czy warto trochę przepłacić ale kupić towar od pierwszego właściciela zadbany i bardzo dobrze doposażony czy szukac dalej. Budżet to ok 30 tys. Przyczepa dla dwóch osób plus ewentualnie goście, układ to chyba podkowa plus sypislnia francuska, klima, mover (względy zdrowotne). DMC holownika to 2190, więc przyczepa max. 1310. Wybrałem Eifllanda z 2005 roku za 37000 ogłoszenie jest na allegro (nie wiem jak wstawić link). Czy nie uważacie że cena jest mimo wszystko trochę za wysoka? Doradźcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz absolutną pewność co do stanu towaru (technicznego, prawnego i każdego innego) plus układ idealny dla ciebie (znaczy dokładnie wiesz co chcesz) i zakup na dłuugi czas to oczywiście warto 

 

kupując pierwszą przyczepę chyba nie będziesz w stanie spełnić żadnego z tych punktów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o tej http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-eifelland-klima-stan-ideal-i6332502683.html

Nie ma czegoś takiego jak przepłacona przyczepa czy auto. Produkt jest warty tyle ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Płacisz za wiele czynników mających wpływ na cenę końcową. Stan, wyposażenie itp itd. Dobrym wyznacznikiem jest spojrzenie na ceny za granicą, np na mobile.de. Tam takie modele (chociaż starsze) chodzą w przedziale  28 - 35k pln. Czyli ta cena powyżej nie odbiega jakoś specjalnie od cen niemieckich zważywszy, że ma dołożoną klimatyzację, która sama kosztuje ok 5k zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jacek00, to właśnie ta przyczepa. Wstępnie rozmawiałem z właścicielem (bardzo miły facet) i z tego co mówi to przyczepa jest u niego od nowości, caly czas garazowana, serwisowana i bezwypadkowa a to przecież bardzo ważne. No ale ta cena jednak poraża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonały układ w środku, dobrze wyposażona. Jeśli chcesz przyczepę na kilka lat, to sprawdź stan techniczny, i o ile jest adekwatny do ceny - to bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towaru wysokiej jakości nie należy przypisywać cenowo do kategorii, poniżej której już nic nie ma.

Gość wie co ma, wie co sprzedaje i liczy na klienta który to doceni a burakom dziękuje z góry zaporową ceną bo nie dla psa kiełbasa.

On ją kupił nową, to też jest zrozumiałe że wyłożył znacznie więcej a oddaje w niewiele gorszym stanie.

Rocznik w tej materii nie jest istotny, to tylko w głowach stereotyp siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją N-kę też kupiłem z Mogilna :smirk: od pierwszego właściciela , garażowana z fakturą zakupu itd.; wydawałoby się , że przepłaciłem ale warto było ; jak dla siebie i na dłużej to się nie zastanawiaj bo Ci ktoś zwinie z przed nosa i będziesz się bujał z szukaniem do zimy albo i dłużej :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem polisę AC na moją budkę. Rok starsza, trochę gorzej wyposażona bo bez klimy i movera, lecz większa bo 510 i Fendt a nie Eifelland, a to jak BMW do na ten przykład do Opla się ma.

Również bezwypadek, również pewniak. Wartość według tabel 22900.

Tak więc 37000 za tą z ogłoszenia, to zdecydowanie zbyt dużo. Owszem rozumiem intencję właściciela, ale niestety jesteśmy w PL a nie w D, więc i ceny muszą być inne. Nawet za pewniaka.

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma wartość na polisie AC do faktycznego stanu?? Nic. Przypominam Ci że w przypadku ubezpieczenia wartość przedmiotu na polisę może być różna jeżeli chodzi o AC bo możesz mieć niby Forda Mondeo z silnikiem 2.0 benzyna z 2009 roku a wartość na jednym ubezpieczeniu jest 29000 a na drugim 37000 bo np. Jeden to wersja trend a drugi to titanium x. Więc AC nie jest wogole miarodajne. Odnośnie przyczepy to jeżeli Ci się podoba to ja bym jechał jak najszybciej. Nie napalał się ale żeby nie było za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem polisę AC na moją budkę. Rok starsza, trochę gorzej wyposażona bo bez klimy i movera

 

No czyli wyposażenie o wartości jakiś 10k złotych :) To tak jakbyś porównywał golasa Passata w najniższej wersji do najbogatszej wersji np Citroena C5. Takie porównanie nie ma zupełnie sensu.

 

Tak więc 37000 za tą z ogłoszenia, to zdecydowanie zbyt dużo. Owszem rozumiem intencję właściciela, ale niestety jesteśmy w PL a nie w D, więc i ceny muszą być inne. Nawet za pewniaka.

 

 

Jak ceny muszą być inne? Dlaczego? Przecież rynek niemiecki to podstawa przy oglądaniu ofert z polski i porównywaniu ich. Samochody czy przyczepy na obu rynkach kosztują podobnie. Zarobki nie mają tu nic do rzeczy.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem polisę AC na moją budkę. Rok starsza, trochę gorzej wyposażona bo bez klimy i movera, lecz większa bo 510 i Fendt a nie Eifelland, a to jak BMW do na ten przykład do Opla się ma.

Również bezwypadek, również pewniak. Wartość według tabel 22900.

Tak więc 37000 za tą z ogłoszenia, to zdecydowanie zbyt dużo. Owszem rozumiem intencję właściciela, ale niestety jesteśmy w PL a nie w D, więc i ceny muszą być inne. Nawet za pewniaka.

niestety, to co piszesz delikatnie mija się z prawdą. Wycena AC, przy naszym rynku jest totalnie nie realna. Na jakiej podstawie pracownik czy też autor "tabeli" ma szansę wycenić przyczepę w kraju, gdzie 99% przyczep jest po imporcie i kosztuje na portalach czasem i połowę tego co w kraju z którego przyjechała? Z samochodami jest podobnie - wartość na rynku krajowym wyznaczana na podstawie cen transakcyjnych, gdzie wielu ludzi zaniża dane na umowie - jest po prostu z :pupa:. W poniedziałek ubezpieczałem Skodę Octavię 2010 w wersji 1.8 benzyna turbo, automat w bogatej wersji. Klient nabył ją okazyjnie (na prawdę), a przy wycenie zrobił wielkie oczy - katalogowo samochód warty od 4 do 10 tyś zł więcej niż zapłacił.  Samochód krajowy (a teraz prawie każdy ubezpieczyciel o to pyta), z prawdziwym przebiegiem jest wart więcej niż polepy sprowadzane z zagranicy.

 

ten omawiany Eifelland może i nie jest warty 37.000 - ale jeżeli jest w stanie jak w opisie, to spokojnie szybko się sprzeda. Pierwszy kupiec, który będzie chciał uniknąć przykrych niespodzianek wyłoży 36K i odjedzie zadowolony na kolejne lata. Nie znam ceny zakupu tej przyczepy, ale obstawiam przedział ok 70K + markiza + klima + mover i robi się 80K a jest jeszcze TV, bagażnik na dyszlu itd. Jeżeli oferta jest uczciwa - warto się pośpieszyć.

 

P.S. sprawdziłbym stan okien - na moje oko to są brązowe poliplastic z trefnej serii, która lubi się rozklejać (klej wchodzi po latach w reakcję z lakierem jak mi tłumaczono). Warto zapytać właściciela o stan okien, oraz czy nie był zapraszany do płatnej (częściowo) wymiany wszystkich okien.  Jeżeli okna faktycznie się rozwarstwiają - jest szansa urwać ze 2.000zł

 

Aha i jeszcze jedno Kolego Cathay (bez złośliwości). Jeżeli Twój Fendt jest w stanie bdb i jesteś jego 1 właścicielem to co sprzedasz mi go za te 22.900 (do rozsądnej negocjacji ? :) )

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.