Skocz do zawartości

Tabbert Vivaldi 450


danielpoz

Rekomendowane odpowiedzi

Fotki wnętrza.

Wygląd łazienki przekreślił całkowicie dalsze przymiarki do zakupu.

 

Łazienka straszna :look:

Moja przyczepa jest dużo starsza, a łazienka (wszystko inne też) wygląda niemal, jak z fabryki.

 

Może to budka po C...., choć oni często zamawiają budki bez WC-tu :hmm:

Za taką kasę  :nono:

Jaki to model energobloku/zasilacza?

 

To zasilacz, nie energoblok.

Dobrze nie widać konkretów, ale jest to MIKO, Dometic, Elektrolux lub podobny klon. Oczywiście wszystkie z nich produkuje jeden producent.

Wersje są różne, żadna nie posiada możliwości doładowywania akumulatora, różna bywa ilość wyprowadzeń (8, 10 lub 12), różne moce (najczęściej 60, 120 i 240 W), są też wersje z dodatkowym wyprowadzeniem nap. stabilizowanego 1A lub 2A (zależnie od typu zasilacza). Generalnie jeden z prostszych zasilaczy.

Tu trafo jest duże, więc wygląda na 240 W :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK120? U mnie jest chyba taki sam.

Wydaje mi się że ten jest większy ale może po prostu inna perspektywa.

Łazienka straszna :look:

Moja przyczepa jest dużo starsza, a łazienka (wszystko inne też) wygląda niemal, jak z fabryki.

 

Może to budka po C...., choć oni często zamawiają budki bez WC-tu :hmm:

Za taką kasę  :nono:

MI wygląda to na dorabiany kibelek a może i nawet brodzik. Brak kratki odpływowej, chyba też brakuje nawiewu (chyba bo może nie jest ujęty na zdjęciu) no i ten silikon...  Całkiem możliwe ze poprzedni właściciele  to Cyganie-nie bójmy się używać prawidłowych określeń grup etnicznych :)

 

To zasilacz, nie energoblok.

Czym się różnią zakładając identyczną moc, możliwość podłączenia aku i z choć jednym wyjściem stabilizowanym?

 

 

Dobrze nie widać konkretów, ale jest to MIKO, Dometic, Elektrolux lub podobny klon. Oczywiście wszystkie z nich produkuje jeden producent.

Wersje są różne, żadna nie posiada możliwości doładowywania akumulatora, różna bywa ilość wyprowadzeń (8, 10 lub 12), różne moce (najczęściej 60, 120 i 240 W), są też wersje z dodatkowym wyprowadzeniem nap. stabilizowanego 1A lub 2A (zależnie od typu zasilacza). Generalnie jeden z prostszych zasilaczy.

Tu trafo jest duże, więc wygląda na 240 W :hmm:

Całkiem możliwe. Dzięki za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią zakładając identyczną moc, możliwość podłączenia aku i z choć jednym wyjściem stabilizowanym?

 

Trzecie hasło pod literą "E":

http://forum.karawaning.pl/topic/16821-słownik-nie-tylko-karawaningowy/?p=373106

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać kolejnego tematu więc napiszę tutaj.

 

Kolejna przyczepa do oceny.  http://otomoto.pl/oferta/fendt-470-okazja-super-stan-pelne-nowe-wyposazenie-w-2015-roku-ID6yl2Fh.html

 

Już jakiś czas temu widziałem ją już na allegro ale teraz tak się zastanawiam... Cena wysoka, nawet bardzo bo praktycznie granica sensowności zakupu używanej,starej przyczepy zamiast nowej. Wyposażenie za to jest ciekawe :look:  Co prawda ta antena na dachu i elektrycznie wysuwane podpory to już fanaberia i jak dla mnie zupełnie zbędne. Reszta wyposażenia dodatkowego może być przydatna. Układ wnętrza dokładnie taki jaki mam teraz i o taki mi się rozchodzi :yes:   Zastanawia mnie jednak gdzie tu logika właściciela. Ładować tyle kasy w bajery i bzdety które kosztują sporo i po krótkim czasie sprzedaż całości. :hmm:

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się jakoś kojarzą  :hmm:  ogłoszenia sprzedaży tej przyczepy, mniej więcej od dwóch lat. Wydaje mi się, że właśnie lekko ponad dwa lata temu widziałem ją po raz pierwszy w ofertach.
Potem pojawiała się w różnych konfiguracjach. Głowy nie dam, ale tak mi się wydaje.
Co do aktualnie zamieszczonego ogłoszenia, to przy tym wyposażeniu, sprzedający jest chyba filantropem, :look:  sprzedając przyczepę po cenie samego wyposażenia. Wiem, bo w swojej mam to wszystko, a nawet dużo więcej, dlatego jest to dla mnie tym bardziej dziwne. Ten model i rocznik przyczepy (w dobrym stanie) kosztuje za granicą zdecydowanie drożej, niż podana tu kwota, a na wyposażeniu najczęściej miewa jedynie napęd. Z czegoś to musi wynikać. W aż takie "okazje" nie wierzę.
Nie miałem czasu, aby się jej przyjrzeć, ale dziwi mnie, że zdjęcia w większości są robione gdzieś tak 50 cm od podłogi i nie widać niższych fragmentów umeblowania i podłogi. W zasadzie jest tylko jedno zdjęcie "podkowy", ale i tak stolik wszystko zasłania. Może to przypadek, nie wiem.
Nie podobają mi się niektóre krawędzie mebli i ich nienaturalnie krzywe spasowanie.
Fotka z tej przyczepy i druga pokazująca ten sam fragment zabudowy w identycznym modelu:

post-8228-0-39800400-1467447006_thumb.jpg

 

post-8228-0-98298700-1467447037_thumb.jpg

 

 

PS
Na marginesie i ogólnie dodam, ponieważ nie twierdzę, że tak jest w tym przypadku, choć podana cena pozwala snuć różne przypuszczenia, że przyczepa, czy samochód, nie zawsze może mieć feler w postaci przebytych kolizji, przecieków itd. Czasem takim felerem może być np. "wada" prawna, która jest dobrze ukryta i na którą nie wszyscy kupujący są uczuleni. Pojazd może być przedmiotem zastawu, a nie zawsze będzie ujęty w Krajowym Rejestrze Zastawów Sądowych, może być też przedmiotem jakiegoś postępowania lub sporu w zbliżającej się np. rozprawie o podział majątku, czy rozwodowej, może mieć jakieś obciążenia na rzecz innych osób, instytucji, firm (niespłacone raty) itd., itp. Wspominam o tym, bo znam taki przypadek.
IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie taka przyczepa ma cenę wywoławczą 10-12tys euro brutto więc ta jest nawet droższa z tym że mówimy o gołej przyczepie.

 

Rozmawiałem właśnie z człowiekiem i twierdzi że całe wyposażenie było zakładane w 2015 roku u Klaji. Ma niby na te dodatkowe elementy gwarancje. Cena podana to netto i choć mógłbym pewne ten vat odliczyć to kwota jak za wiekową przyczepę jest już absurdalna. 3/4 wyposażenia jest jak dla mnie zbędna i tylko generuje większa wagę no i podbija cenę. Umywalkę też dostrzegłem jak i blat kuchenny z doklejonym jakimś badziewiem na środku. Właściciel twierdzi że to tak da ozdoby.... Generalnie rozmowa przebiegła miło ale człowiek ewidentnie wymyśla odpowiedzi na poczekaniu.

Czy to komin od bojlera  przy klapie ładunkowej? Jakaś obudowa bo nie widzę kratki.

 

Temat tej przyczepy uważam za wyczerpany :]

 

Dziękuje za trafne spostrzeżenia no i szukamy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jutro prawdopodobnie zagościmy na Krk... Skrila przed Starą Baska... dziś Zatrzymujemy się w Zagrzebiu

 

to ja wracam do tematu tabberta.

 

przyczepa wystawiona jest już minimum pół roku jak nie dłużej. Nawet ktoś mnie kiedyś prosił o oględziny ale nie miałem czasu. Moim zdaniem Krzysiek się nie myli, i jest to przyczepa po C..... i po przeróbce dla zmyłki - może nawet bez wiedzy obecnego właściciela.

 

Miałem identyczny układ tabberta lecz da Vinci i delikatnie starszą :).  Zbiornik wody montowany był zupełnie inny, gdzie indziej i inaczej. Ja miałem normalny brodzik a tu wygląda to na dokładkę na sztukę. Bateria prysznicowa w dziwnym miejscu - za toaletą. Brodzik to dziura w podłodze a uszczelnienie ścian w łazience i silikony na kasecie WC tylko  radosna twórczość jakiejś złotej rączki.

 

zdecydowanie nie warta ceny i zakupu

 

P.S. załączam jakie łazienki wypuszczał tabbert w niższym modelu

post-8007-0-43743700-1467489103_thumb.jpg

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To jedziemy dalej :)

 

Taki o to Fendt http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-fendt-bianco-2015r-alexcamp-i6363870140.html#thumb/1

Zanim zadzwonię i poproszę o jakieś szczegóły, zdjęcia itp. to może ktoś widzi powód żeby w ogóle nie tracić czasu na ta rozmowę? Wiem że cena jak na rocznik jest podejrzana ale wizualnie przyczepa w moim typie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale w naszym kraju nowa od dilera kosztuje 80tyś więc sąd te ceny w D...

Nie znalazłem identycznego modelu ale jakieś odniesienie można mieć.

 

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-nowa-fendt-saphir-515-sg-2016-i6356754689.html

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-nowa-fendt-saphir-465tg-2016-i6370275780.html

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-nowa-fendt-bianco-390-2016-i6356792795.html

 

Fakt że 50tyś za przyczepę którą zalinkowałem i tak jest zbyt mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.