Skocz do zawartości

Hobby 94 r. w Bieruniu - prośba o ocenę


luckyluke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wypatrzyłem dla siebie taką przyczepę Hobby 10L z 1994 r. Znajduje się w komisie w Bieruniu. Bardzo odpowiada mi jej rozkład a także DMC. Niestety jestem całkowicie zielony w temacie przyczep - do tej pory jeździłem tylko z namiotem ale jako że lata nieubłaganie lecą zapragnąłem nieco komfortu i postanowiłem nabyć przyczepę :D

 

Bardzo proszę doświadczonych użytkowników o pomoc w ocenie. Z informacji od sprzedającego wiem że przyczepa ponoć była garażowana, jest sucha i nie była uszkodzona (jak wszystkie :P). Ma wtyczke na 7pin (szkoda bo ja mam instalacje 13) i że w opisie jest błąd bo nie ma ciepłej wody.

Może ktoś z okolic byłby w stanie zweryfikować to co mówi sprzedający (mimo że komis ma nawet pozytywne opinie na forum)? Obawiam się że jak pojadę sam to i tak nie znajdę ukrytych usterek...

 

http://www.klaja.pl/oferta/przyczepy-kempingowe/uzywane-przyczepy-kempingowe/przyczepa-kempingowa-hobby-10-l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem prawie identyczną, tylko z ciemnymi mebelkami. Też wstawiałem do komisu u Braci Klaja. Moja miała oryginalnie wtyczkę na 13 pin. Taka wtyczka potrzebna do zasilanie lodówki w trakcie jazdy, pracy pompy i oświetlenia wewnętrznego. Moja była z 1993r. w dobrym stanie, ale miała lekko nadgniłą podłogę  w tylnych narożnikach-od spodu. Spisywała się super-bez awarii  w trakcie eksploatacji do 2010 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem taką w ciemnych mebelkach, spisywała się OK, ale do takiego układu nie wrócę więcej , ale to oczywiście moje zdanie 

 

A możesz rozwinąć czemu nie wrócisz? Czytałem że to lepsza opcja niż salonka - łóżko rozłożone, nie trzeba ciągle ścielić, a do tego stolik żeby zjeść.

 

Nie wiem tylko czy ten stolik da się przerobić np. na spanie dla dziecka? Może (byli) posiadacze mogą odpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz rozwinąć czemu nie wrócisz? Czytałem że to lepsza opcja niż salonka - łóżko rozłożone, nie trzeba ciągle ścielić, a do tego stolik żeby zjeść.

 

Nie wiem tylko czy ten stolik da się przerobić np. na spanie dla dziecka? Może (byli) posiadacze mogą odpowiedzieć?

niby gdzieś pisałem ale moge jeszcze raz bo leżę chory i mi się nudzi 

 

co masz na myśli "spanie dla dziecka"??

 

problem właśnie w tylnym "łóżku-stoliku" - jak rozłożysz łóżko to dostęp do kibla jest ograniczony brakiem przejścia przy szafce kuchennej i właśnie brak dostępu do tejże szafki, wchodzenie/wychodzenie też jest takie sobie - więc śpiochów trzeba lokować na przedzie przyczepy żeby nie przedszkadzało rozłożone łóżko 

 

jako stolik też średnio dostępne jest to - z przodu masz prosty dostęp do obu stron stolika , żadnych zakrętów czy wygibasów , z tyłu musisz przecisnąć się pomiędzy stolikiem i kiblem i wsunąć się w miejsce w rogu (średnio wygodne to jest), z kolei z drugiej strony stolika masz węższe siedzenie niż stolik i dwie osoby raczej się będą gniotły , pewnym rozwiązaniem jest ekstra taboret na rogu stołu 

 

wolę dwa łóżkostoliki na końcach przyczepy , łazienkę i kuchnię na środku ze swobodnym dostepem - tak mam własnie teraz  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Ja przy moich gabarytach spokojnie wchodziłem i się mieściłem o obu stronach. Potwierdzam natomiast mankament dostępu do sraczyka przy rozłożonym łóżka na przeciw wejścia.

 

wytaptane ze smartfona więc z góry przepraszam za błędy w tekście

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Ja przy moich gabarytach spokojnie wchodziłem i się mieściłem o obu stronach.

 

ja też przynajmniej raz tam wlazłem  :] , więcej nie chciałem , wolałem miejsce przy szafie , dzieciaki tam siedziały i też zadowolone nie były 

na szczęście stolik wewnątrz używamy kilka razy w roku więc dramatu nie było 

ale przejście do kibelka to komfortowe nie jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prawie identyczną (10D a nie 10L). Różnica taka, że mam drugą wąską szafę z półkami i miejsce na TV.

Jak dla mnie (załoga 2+1) jest świetna.

Nie mam problemu z zasiadaniem do stolika, przechodzeniem do toalety itd.

Generalnie pasuje mi dużo miejsca między szafa a kuchnią :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa juz jest u nich chyba od początku roku, ja jak dzwoniłem powiedział mi ze 4 lata temu kupil u niego ta przyczepę starsi ludzie małżeństwo i teraz już nie jeżdżą i jest u niego w komisie. Jakiś czas temu ktoś już o nią pytał na forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę we wtorek u Klai po odbiór swojej to luknę na nią tak wstępnie. 

 

Fajnie, będę wdzięczny! To chyba nie najlepiej o niej świadczy skoro tyle już stoi :(

 

Sprzedający też mi mówił że to po starszym małżeństwie którzy ją kupili jakiś czas temu u niego - poszukam jeszcze informacji na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem 2 watki w których przewinęła się juz ta przyczepa:

http://forum.karawaning.pl/topic/21697-2-ga-cepka-dla-mandrola/

http://forum.karawaning.pl/topic/21220-byry007-i-jego-poszukiwania/page-6

 

Dowiedziałem się z nich że przyczepa ponoć nie jest objęta roczną gwarancja jak inne w tym komisie (to dla mnie duzy minus :( )  i że:

"to starsze małżeństwo rewelacyjnie zlikwidowało nawiew ciepłego powietrza do łazienki, zaślepiając otwór szczotką klozetową, masakra. " - cokolwiek by to miało znaczyć :P

 

A jak było z wilgocią i przeciekaniem waszych Hobby? - szukając informacji trafiłem na wiele niepochlebnych opinii - są tacy co twierdzą że 95% jest zgniłych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.