Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

dorzucę swoje trzy grosze w kwestii napraw lodówek

 

warto mieć przy sobie zestaw małego dłubacza

 

klucz do przewodów hamulcowych 11, szczypce mors i drucik do czyszczenia dyszy, może sie przydać na wyjeździe, czy to dla nas czy do pomocy bezradnym turystom z zachodniej części naszego kontynentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Lodówka temat rzeka. Po dokładnym przeczytaniu tematów dochodzę do wniosków, które opiszę wraz z moim problemem poniżej. Proszę o weryfikacje lub dodatkowe podpowiedzi.

 

Lodówka działa na 230 perfekt. Działała również na gazie - sprawdzałem na pierwszym wyjeździe z przyczepką. 

Niestety z biegiem czasu okazało się że nagle lodówka na gazie nie działa :(

 

Płomień się zapala (widzę to w okienku kontrolnym) niestety lodówka nie chłodzi i po pewnym czasie płomień gaśnie.

Po wnikliwym przeczytaniu tematów o awariach lodówki wychodzi że mogę mieć problem z odprowadzeniem spalin z lodówki lub z palnikami (czyli pająki). 

 

Zacznę od przeczyszczenia wylotu spalin rozumiem że mam tego szukać na zewnątrz przyczepy pod kratkami?

Bo w sumie oprócz kratek mam jeszcze taki mały plastik niby kratkę z napisem elektrolux i do końca nie jestem pewien co jest co.  

 

Ktoś coś podpowie? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś dał zdjęcie kratki to by było prościej. Kratka z napisem elektrolux raczej będzie to wylot spalin z lodówki o ile kratka jest bezpośrednio za lodówką. Spróbuj delikatnie ją zdemontować pod nią masz wylot - komin. Zdemontuj całość i przeczyść. Źródłem problemów z chłodzeniem na gazie może być zapchany komin lub przytkana dysza lub zapchany filterek gazu ( jak jest ). Wszystko było opisywane kilka razy. Miałem podobne objawy i przyczyną była przytkana dysza gazu. 

Edytowane przez --==SZULER==-- (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej działam niż tylko gadam i mając chwilę czasu udałem się powalczyć z tą moją lodówką. Dzięki za odpowiedź i teraz już jestem mądrzejszy. Na załączonym zdjęciu jest moja lodówka.

 

a. I tak koło cyfry 1 zaznaczyłem czrwoną linie. Do tego momentu grzeje sie ta rurka, która powinna grzać całą te górną nazwijmy to harmonijkę. Sprawdzłem to na prądzie i grzeje sią cała.

b. Cyfra 2 to są prawdopodbnie te dysze ale w tym tłumiku jest jakaś gąbka - tak to nazwijmy. i pod tym rurka 

 

I teraz czy skoro rurka sie grzeje to co dysze działają tylko za słabo tak.

 

Jak wysztścić te dysze dokładnie, a może zna ktoś jakiegoś dobrego gazownika co by je wyczyścił w małopolsce ew. śląsk,

No i czy to faktycznie te dysze - da sie to jakoś sprawdzić?

Lodówka wyjmuje się raczej bezproblemowo - gorzej wchodzi ale nie zajęło mi to jakoś makabrycznie dużo czasu.

 

Fotka tu bo za duża i nie chce zaśmiecać forum: http://siecnarzedziowa.pl/lod.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link!

Lodówkę mam podobną. Facet pokazał wszystko tylko w końcu nie rozumiem jakie dysze mam czyścić.

On tylko wyczyścił te rurke nad świeczką i tyle.

Oczywiście że też tak zrobię tylko pytam bo jak już wyciągnę te lodówke to chciał bym zrobić wszystko za jednym zamachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może nie być problem z dyszą. Ostatniego lata walczyłem z tematem. Okazało się, że wiekowe rurki doprowadzające gaz "zarosły" w środku i lodówka dostawała za mało gazu. Podpięta "na krótko" do butli z gazem odpaliła od razu i działała świetnie. Wymieniłem przewód doprowadzający gaz do lodówki i problem znikł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź!

Najpierw przeczyszczę , jakoś muszę powoli wyeliminować niewiadome :)

Niestety czas pozwoli mi zając się tematem dopiero w weekend :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej nie miałem problemów z niedziałającą, ale ze zbyt mała sprawnością. Bardzo pomogło sprężone powietrze. Przedmuchałem: wylot gazu, komin, radiator. W sumie całe "plecy" lodówki. Brudu było co niemiara. Po czyszczeniu chłodzi/mrozi aż miło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu z lodówką na gazie bo akurat na tym to chłodzi - mrozi jak wściekła w samej lodówce podkreślam lodówce nie zamrażalniku dochodzi do -4  a zamrażalnik nie sprawdzałem dodam że tak mocno pracuje i nawet nie włączałem wentylatorków i w sumie to nie ma problemu bo można pracować na gazie ale jak ustawie na polu na tydzień czy dwa to wolałbym coby hulała na 230 v i tu lipa bardzo słabiutko i mam pytanie do forumowiczów zanim wytargam lodówkę z wnętrza czy grzałka jest zamontowana tak że po wyjęciu jej czynnik chłodniczy bodajże amoniak wyleci czy jest może jakoś tak zamontowana że nie jest bezpośrednio w płynie , mam nadzieje że jakoś w miarę skleciłem temat zrozumiale  w starej przyczepie miałem odwrotny temat czyli na gazie lipa a na 230 v rewelacja ale tu akurat wystarczyło czyszczenie ( dużo pająków i innych syfów ) i też nastąpiła rewelacja chłodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja lodóweczka super pracuje na gazie na 12v nie wiem bo nie miałem takiej na razie potrzeby testować ale jeszcze to sprawdzę niestety na 230v nic a więc wydłubałem lodóweczkę co nie co sprawdzone i wynik padł termostat po ominięciu termostatu " na krótko " podłączyłem grzałkę to w zamrażalniku po godzinie było -8 C i dałem spokój a teraz pytanie do społeczności forumowej może ma ktoś niepotrzebnie leżący na półce termostacik od electroluxa rm212 być może pasuje jakiś inny

Edytowane przez wally1978 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja lodówka chodzi na wszystkie 3 możliwości jednak z jej efektywności jestem mało zadowolony. Mam tylko górną kratkę na której zamontowałem już wentylatorki 80mm 2 szt, miejsce na jeszcze 2 szt jest. No i otwór w podłodze zabezpieczony siatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.