Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

jak zatem wytłumaczycie działanie lodówki w czasie jazdy gdzie o poziomowaniu nie ma mowy a lodówka działa?

O co ci chodzi :bzik:

Podczas jazdy przyczepa jest prosto i u innych też.

Rzadko kiedy widać zestaw z widocznym niewypoziomowaniem przyczepy.

Co do samego wupoziomowania to jest prawda.

Przed wyjazdem dzień wcześniej załączyłem lodówkę.

Była już bardzo schłodzona i przed pójściem do pracy podniosłem ją na kole manewrowym do góry.

Jak wróciłem z pracy i zacząłem się szykować do wyjazdu to okazało się , że lodówka jest ciepła w środku.

Z wielkim smutkiem pojechałem sobie i jaka była radość gdy na miejscu znowu zaczęła chłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To pokrętło służy do regulacji przy zasilaniu 12 i 230V.

 

No tak tylko jak wytłumaczyć fakt że przy 12V nie masz termostatu - więc po co było by pokrętło?

 

Moim prywatnym zdaniem pokrętło jest tylko i wyłącznie do 230V, ale nikogo nie zamierzam przekonywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii, pewnie masz rację, tego nie sprawdzałem (12V dodałem do 230V "z rozpędu" - SoRRy)

Wcześniejsza "wymiana zdań" dotyczyła zasadności kręcenia tym pokrętłem przy zasilaniu lodówki gazem. :bzik:

 

pozdrawiam serdecznie - Pan Kleks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko! Trudno mi "kupić" argument, że w czasie jazdy przyczepa jest poziomo - popatrz na nia jadąc za przyczepą po nierównej drodze! A jak odniesiesz się do jachtu? Tez jest poziomy na morzu przy 6 - 8 Boforta? a lodóweczka działa nie zwazając na Twoje wywody!

Pozdrawiam

Kubryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepą 90% trasy jedziesz po prostym.

To ,że pod górę i po nierównym się jedzie nie znaczy ,że w ciągu nawet 10 min w lodówce nagle się ociepli.

Ja wiem ,że jak uniosę zaczep do góry na kole podporowym to lodówka nie działa.

Z drugiej strony to gołym okiem widać brak wypoziomowania przyczepy.

Takie przechyły jakie są podczas jazdy nie wpływają na działanie lodówki.

Na pewno nie chodzi o poziomowanie przyczepy za pomocą laserowego przyrządu tylko aby na oko było prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko! Trudno mi "kupić" argument, że w czasie jazdy przyczepa jest poziomo - popatrz na nia jadąc za przyczepą po nierównej drodze! A jak odniesiesz się do jachtu? Tez jest poziomy na morzu przy 6 - 8 Boforta? a lodóweczka działa nie zwazając na Twoje wywody!

Pozdrawiam

Kubryk

Z własnego doświadczenia: lodówka z 1994 działa w czasie jazdy tak z gazem jak i na 12V , gaz i 220V na postoju-pozomowanie kampera na oko. ( grzałki zostały wymienioe na nowe w 2008r ). Z nowszą jest lepiej tzn. bez zmian działa w obu przypadkach i 220 V także tylko lodówka troszka ładniejsza. Dodanie wentylatorka do cyrkulacji powietrza zwiększa jej komfort dzialania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku Trafko ma 100% racji!!!

Na jachcie też jakiś tam poziom podczas trwania rejsu jest zachowany.

Każdemu niedowiarkowi radzę zrobić tak, jak Trafko, zamroźcie lodówkę i podnieście cepkę mocno na kole manewrowym. Zostawcie tak na noc a gwarantuję że rano macie rozmrożoną lodówkę, na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam problem ze swoją lodówka przy zasileniu gazem. Wiem, że temat był wielokrotnie wałkowany ale nie mogę nic znaleźć. Na 230 V chodzi bez problemu, zainstalowałem nawet wiatraczek aby była skuteczniejsza (niestety po 2 tygodniach padł). Dzisiaj spróbowałem odpalić ją na gazie i nie pracuje. Lewe pokrętło ustawiłem na zasilanie gazem, prawe przekręciłem na ok. 3/4, wcisnąłem i zapalałem przyciskiem piezoelektrycznym. Palnik zapalał się ale po puszczeniu pokrętła natychmiast gasł. Próbowałem przytrzymywać nawet 2 min. lecz bez rezultatu. Zawsze gasł. Dobrałem się z tyłu do lodówki i sprawdziłem czy dysza nie jest zapchana. Jest ok. Czyżby padła mi termopara, a może coś innego? Czy da się to usprawnić? Czasami może przydać się zasilanie gazem. Poniżej zrobiłem kilka zdjęć.

 

p6190373.jpg

 

p6190371.jpg

 

p6190369.jpg

 

p6190368.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padła termopara .... czy da się usprawnić oczywiscie ....trzeba ją wymienić.

Gdzie ją można kupić? Wymiana wiąże się prawdopodobnie z wymontowaniem całej lodówki, ponieważ dochodzi aż do prawego pokrętła z przodu lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rozwiązanie i wszystko co potrzeba

 

http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=7902&highlight=termopara+gino

 

Jak nie robiłeś nigdy nic przy gazie to raczej udaj sie do fachowca albo przynajmniej kogoś kto wie co i jak .... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki roger za szybką poradę. Masz u mnie :ok: . Nie mam doświadczenia w grzebaniu w instalacji gazowej tym bardziej, że wymaga to demontażu lodówki. Zastanowię się co dalej z tym zrobić. Zawsze jeżdżę na kempingi z prądem ale lubię jak wszystkie urządzenia są sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Dzięki roger za szybką poradę. Masz u mnie :ok: . Nie mam doświadczenia w grzebaniu w instalacji gazowej tym bardziej, że wymaga to demontażu lodówki. Zastanowię się co dalej z tym zrobić. Zawsze jeżdżę na kempingi z prądem ale lubię jak wszystkie urządzenia są sprawne.

 

A czy nie próbowałeś zdjąć uszczelnienia od tyłu, oraz panelu od przodu. Być może po odpięciu paru pasków przytrzymujących rureczkę da się wymienić bez wyjmowania lodówki. U mnei jest taka duża lodówka i wystarczy od góry odkręcić uszczelnienie blaszano-gąbkowe, oraz zdjąć przedni panel.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie próbowałeś zdjąć uszczelnienia od tyłu, oraz panelu od przodu

Masz rację. Spróbuję jeszcze zajrzeć po zdjęciu przedniego panela. Trochę boję się zdejmować przedni panel żeby czegoś nie uszkodzić ale w najbliższym czasie spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, właśnie wróciłem z urlopu i mam nie miłe doświadczenie z lodówką a mianowicie lodówka źle chłodzi ale to nie jest dla mnie normalne ponieważ lodówce mam tem. 16-19 stopni a co ciekawe w tym samym czasie w zamrażalniku jest -10stopni. Może ktoś wie o co chodzi dodam, że mam założone wiatraczki dla ulepszenia chłodzenia ale czy były włączone czy nie nie było różnicy. Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.